Dogrywka: Raków – Lech 0:2

Niedzielny mecz z Rakowem Częstochowa był w wykonaniu Lecha Poznań jednym z najlepszych spotkań pod względem taktycznym tej wiosny. Kolejorz nie pozwolił Mistrzowi Polski na oddanie choćby jednego celnego strzału, a sam wypunktował gospodarzy mądrą, cierpliwą i konsekwentną grą.

1-3-4-3

Kovacević – Racovitan, Svarnas, Tudor – Długosz (57.Kun), Lederman (74.Czyż), Kochergin, Carlos Silva – Cebula (77.Kubik), Gutkovskis, Wdowiak (74.Nowak).

1-4-2-3-1

Bednarek – Pereira, Czerwiński, Satka, Rebocho – Karlstrom, Murawski – Skóraś, Kvekveskiri (80.Sobiech), Velde (86.Wilak) – Marchwiński (90.Gurgul).

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

62 minutą – Najlepszą akcją Lecha w meczu z Rakowem nie była akcją bramkową. Warto w niej dostrzec to, jak ustawili się w ofensywie nasi zawodnicy, którzy rozegrali akcję na piątkę (do szóstki zabrakło tylko gola na 2:0). W 62 minucie gry Filip Marchwiński szybciej niż Bogdan Racovitan doszedł do długiego zagrania, wygrał pojedynek 1 na 1 i podał do Kristoffera Velde. Norweg popatrzył, dostrzegł wybiegającego na wolne pole Michała Skórasia, ten piątką odegrał do Filipa Marchwińskiego, który poszedł za akcją oddając strzał po rykoszecie obroniony przez Vladana Kovacevicia. W tej sytuacji dobrze na drugą stronę pola karnego pobiegł wspomniany już Velde, nasz skrzydłowy celnie dobiłby piłkę, strzeliłby gola, gdyby nie wślizg obrońcy Rakowa, który w ostatniej chwili zapobiegł utracie bramki. W 62 minucie Lech dał próbkę swoich możliwości, cały tercet Marchwiński – Skóraś – Velde wykonał wówczas bardzo dobrą robotę, którą należy docenić.