Piłkarska jakość, futbolowa przepaść. Korona – Lech 0:3

O godzinie 20:30 na Suzuki Arenie mieszczącej się przy ulicy Ściegiennego 8 w Kielcach, początek meczu przedostatniej 33. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2022/2023, pomiędzy drużyną Korony Kielce a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

null 5 meczów z Koroną bez przegranej (ostatnia porażka w 2018 roku)
null Lech wygrał w Kielcach 4 razy (za każdym razem bez straty gola)
null Korona wygrała 7 z 8 ostatnich ligowych meczów u siebie
null Korona nie przegrała u siebie od listopada, Lech wygrał ostatnie 2 mecze bez utraty bramki
null Wygrana Lecha wywinduje go na 3. miejsce (w sobotę do utrzymania 3. pozycji wystarczy remis w spotkaniu Górnik – Pogoń)
null Lech punktuje najlepiej na wyjazdach w całej lidze (7-8-1, 23:14)
Postaw mecz Korona – Lech 3.93 – 3.75 – 1.97

Zarejestruj się w Betcris podając kod „KKSLECHCOM” i skorzystaj z oferty dla nowych użytkowników. Betcris podwyższa kurs na wygraną Lecha z Koroną do 50.00! Wspomniana promocja na mecz dla kibiców Lecha i internautów KKSLECH.com łączy się z ofertą powitalną Betcris dla nowych graczy do 1400 PLN.

19:10 – Dzień dobry z Kielc! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo prosto ze stadionu (tym razem rywala). Wszyscy znają stawkę dzisiejszego spotkania. TYLKO zwycięstwo!

19:11 – Od paru minut poniżej znajduje się wyjściowy skład Lecha. Ponownie nie ma Milicia, który w tym tygodniu trenował, wypadł Czerwiński, w ataku znów Marchwiński.

19:13 – Za chwilę pierwsze fotki.

19:17 – Milić, Ba Loua i Dagerstal wypadają nagle przed Rakowem – 0 informacji. Milić trenuje – 0 informacji, czemu go znowu nie ma. Sousy nie ma od 3 tygodni – 0 informacji. Po co komu rzekomo oficjalne media klubowe?

19:18 – Ishak z boreliozą, czyli z infekcją bakteryjną. Działania Lecha jak w poprzednim wieku.

19:20 – null Pierwsze zdjęcia z Kielc:

19:27 – Poniżej także skład Korony. Tu żadnych niespodzianek.

19:29 – Takiej frekwencji podczas meczu Korony z Lechem chyba jeszcze nigdy nie było. Organizatorzy spodziewają się około 15 tysięcy ludzi, którzy liczą na zapewnienie sobie utrzymania przez kielczan już dzisiaj.

19:30 – Pogoda w Kielcach dzisiaj podobna jak w Poznaniu. Jest pochmurno, ale padać nie powinno.

19:32 – null W ramach cyklu „Oko na grę” obserwowany będzie Filip Dagerstal.

19:33 – Na ławce Lecha dziś pierwszy raz wychowanek Bartosz Tomaszewski. To młodzieżowy reprezentant Polski z rocznika 2005, który w tym sezonie II-ligi rozegrał 14 spotkań.

19:42 – Stadion bardzo powoli się zapełnia. Dla przypomnienia to pierwsza wizyta Lecha w Kielcach od prawie 3 lat. W czerwcu 2020 wygraliśmy 3:0 po 3 golach Christiana Gytkjaera.

19:50 – Lech może dziś być pierwszym klubem, który wygra w Kielcach w 2023 roku. Zwycięstwo dałoby poznaniakom 1. miejsce w wyjazdowej tabeli sezonu 2022/2023.

20:05 – Trwa rozgrzewka:

20:11 – Muzyka na stadionie w Kielcach taka typowo meczowa. Dobry klimat.

20:13 – Zostało 13 minut. Czuć emocje, stawka dla obu ekip jest spora.

20:15 – null Lech ma dziś szansę 2 raz w tym sezonie ligowym wygrać 3 kolejne mecze. Wcześniej ta sztuka udała się nam na przełomie sierpnia i września.

20:16 – Korona ma najniższe średnie posiadanie piłki w całej lidze strzelając po 90 minucie aż 6 goli. Poznaniaków czeka dzisiaj bardzo trudne spotkanie pod względem fizycznym i taktycznym.

20:20 – Spiker czyta składy.

20:22 – Za moment z głośników rozbrzmi utwór Marka Grechuty – „Dni, których jeszcze nie znamy” będący hymnem Korony.

20:24 – Na razie „The Final Countdown”. Bardzo fajnie tutaj mają.

20:26 – Lech zagra dzisiaj w trzecim komplecie strojów. W tych koszulkach poznaniacy wygrali m.in. w Białymstoku czy w Łodzi potrafiąc odrobić straty w obu tych miastach (z 0:1 na 2:1).

20:27 – Sektor kibiców Lecha bardzo dobrze nabity. Obie drużyny są już na murawie.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy o 3 punkty! Zaczęli gospodarze.
1 min. – Lechici zaczęli od straty piłki.
2 min. – null Kartka dla Murawskiego za bezmyślny faul.
3 min. – Murawski szybką kartką mocno utrudnił sobie grę.
3 min. – Groźny rzut wolny dla Korony, lechici wybijają piłkę.
4 min. – Kolejna okazja dla Korony. Poznaniacy wyszli na to spotkanie zupełnie bez koncentracji.
7 min. – Pierwsza okazja dla Lecha, Pereira wywalczył korner.
7 min. – Wrzutka Pereiry na głowę Dagerstala, który nie trafił w światło bramki.
8 min. – Korona od początku gra twardo i wysokim pressingiem.
10 min. – Lech wymienił parę podań, po czym piłkę stracił Velde. Na szczęście Karlstrom już 2 raz w tym meczu dobrze interweniował w obronie.
10 min. – Tym razem Karlstrom podał do Podgórskiego, który oddał niecelny strzał.
11 min. – Za nami bardzo żywe 10 minut. Bardzo dużo się dzieje.
15 min. – Lech zaczyna zyskiwać przewagę, za to Korona popełnia coraz więcej fauli.

null 16 – 30 minuta

16 min. – Bombę Satki z daleka świetnie sparował Zapytowski!
18 min. – Kolejny faul Murawskiego. Nadaje się do zmiany, bo za chwilę może wylecieć z boiska jak we Wrocławiu.
23 min. – Korona cofnęła się i już nie gra pressingiem. Pobiegała kwadrans. Tyle.
24 min. – null Co jest?! Rebocho zagrywa za plecy obrony, Zapytowski wychodzi z bramki i wybija piłkę. Wydaje się, że wcześniej mógł zahaczyć jednego z lechitów.
25 min. – Nie ma sygnału z wozu VAR, sędzia tego nie sprawdza.
27 min. – Powtórki pokazują, że Zapytowski nie pomylił się, jednak utrudnił dojście do piłki Velde.
27 min. – A na boisku Lech ma coraz większą, optyczną przewagę.
30 min. – null Lech ma 70% posiadania piłki.

null 31 – 45 minuta

33 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! 1:0!!! Ależ akcja Lecha w ataku pozycyjnym. Poznaniacy poklepali, świetnie do Velde podał Skóraś, a Norweg z prawej strony pola karnego posłał bombę w długi róg!

null Velde
null Skóraś

35 min. – Z przebiegu gry Lech zasługiwał na tego gola. Od 15 minuty Korona nie istniała.
37 min. – Niezła wrzutka Pereiry. Korona rozpaczliwie wybija piłkę.
38 min. – null Velde trafia w poprzeczkę!
40 min. – Nasz zespół bardzo pewnie czuje się na boisku. Jakość piłkarska przewyższa waleczność Korony.
43 min. – Rebocho rozgrywa dziś bardzo zawody. Konkuruje z Velde o miano numeru 1 w Lechu.
45 min. – Pachnie golem na 2:0.
45+1 min. – Pachniało bramką na 2:0 a tu strzał oddał Shikavka. Został on zablokowany.
45+2 min. – I znowu Korona, konkretnie Łukowski, który nie trafił. Lech na chwilę stracił koncentrację.
45+2 min. – Do przerwy 1:0. Poznaniacy dominowali od 16 do 45 minuty tracąc koncentrację w doliczonym czasie gry tej połowy.

null 46 – 60 minuta

46 min. – Początek II połowy.
49 min. – Korona zaczęła drugą połowę ponownie jak pierwszą.
50 min. – Inicjatywę odzyskał Lech.
51 min. – Niezły strzał Skórasia zza pola karnego, piłka trafiła tylko w głowę Malarczyka.
53 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! 2:0! Piłkę źle wybił Zapytowski, lechici ją odzyskali, Velde prostopadle podał do Marchwińskiego, który trafił na 2:0!

null Marchwiński
null Velde

56 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!! 3:0! Kolejna strata Korony i akcja Lecha, w której poznaniacy mieli dużo miejsca. Skóraś z lewej strony miękko wrzucił na głowę Velde, który tylko trącił piłkę i zdobył bramkę!

null Velde
null Skóraś

60 min. – Korona nie wie, co się dzieje. Nikt w Kielcach nie spodziewał się takiego wyniku. W Poznaniu pewnie też.

null 61 – 75 minuta

62 min. – Kontra Lecha 3 na 3. Niestety podanie z prawej flanki na środek pola karnego było złe.
65 min. – null Sobiech za Kvekveskiriego.
67 min. – Kontra Korony w stylu Lecha. Zmarnowana.
70 min. – Do końca meczu 20 minut, zapowiada się na jedno z najwyższych zwycięstw w tym sezonie.
71 min. – Niecelny strzał Marchwińskiego, chwilę wcześniej zaskoczyć Zapytowskiego próbował Sobiech.
73 min. – null Płaski strzał Marchwińśkiego dobrze broni Zapytowski!
75 min. – null Wilak za Velde, Ba Loua za Skórasia.

null 76 – 90 minuta

77 min. – Lech wciąż atakuje skrzydłami i to cały czas przynosi efekty. Korona nie radzi sobie w bocznych sektorach boiska.
80 min. – null Poznaniacy mają szansę zagrać 15 raz na 0 z tyłu.
83 min. – Celne uderzenie wyłapuje Bednarek.
84 min. – null Douglas za Rebocho, Amaral za Murawskiego.
87 min. – Ba Loua szukał Amarala, który nie opanował piłki. Iworyjczyk źle podał.
88 min. – Lech kontroluje mecz, z łatwością odzyskuje piłki.
90 min. – Zmarnowany korner przez kielczan.
90+1 min. – Jeszcze 2 minuty. Za chwilę Lech może 2 raz w tym sezonie wygrać 3 ligowy mecz z rzędu i to bez straty gola.
90+3 min. – Zablokowane uderzenie Sobiecha z dystansu.
90+4 min. – Koniec! Lech pokazuje jakość, wygrywa 3:0 i przynajmniej na razie jest na 3. miejscu. Jutro o 17:30 patrzymy na Zabrze i kibicujemy wszyscy Górnikowi, by nie przegrał.

null null 33. kolejka PKO Ekstraklasy 2022/2023, piątek, 19 maja, godz. 20:30
null MKS Korona Kielce – KKS Lech Poznań 0:3 (0:1)

null Bramki: 33.Velde 53.Marchwiński 56.Velde

null Asysty: 1:0 – Skóraś 2:0 – Velde 3:0 – Skóraś

null Żółte kartki: Murawski

null Widzów: 14279

null Sędzia: Lasyk (Bytom)

null Sędzia techniczny: R.Rokosz