II-liga: Lech II Poznań – Znicz Pruszków 2:2

W meczu 32. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2022/2023, Lech II Poznań zremisował u siebie z walczącym o awans Zniczem Pruszków 2:2 (1:0) i w sposób matematyczny zapewnił sobie utrzymanie na szczeblu centralnym.

Trener pierwszego zespołu John van den Brom oddelegował dziś do rezerw prawego obrońcę Mateusza Żukowskiego, który w 90 minucie wykorzystał rzut karny dający oczko. Przez 76 minut w drugiej drużynie grał także Filip Wilak, który jeszcze w piątek otrzymał szansę w ekstraklasowym meczu z Koroną Kielce.

Rezerwy Kolejorza w ostatnich 7 kolejkach odniosły tylko jedno zwycięstwo przegrywając aż 4 razy. Lech II Poznań przerwał dzisiaj serię 4 kolejnych wygranych ze Zniczem Pruszków w tym 3 ligowych, jednak podział punktów pozwolił niebiesko-białym utrzymać się na szczeblu centralnym.

Lech II Poznań po 32 kolejkach II-ligi 2022/2023 gromadząc na swoim koncie 41 punktów i notując bilans 10-11-11, gole: 43:56 zajmuje 11. miejsce w tabeli II-ligi mając 7 oczek przewagi nad strefą spadkową (do końca rozgrywek zostały kolejki). Podopieczni Artura Węski kolejne ligowe spotkanie rozegrają w niedzielę, 28 maja, o godzinie 13:00. Wtedy ich rywalem u siebie będzie GKS Jastrzębie Zdrój.

32. kolejka II-ligi 2022/2023, niedziela, 21 maja, godz. 13:00
Lech II Poznań – Znicz Pruszków 2:2 (1:0)

Bramki: 12.Dziuba 90.Żukowski – k. – 55.Firlej 79.Barnowski

Asysty: 1:0 – Pacławski 2:2 – bez asysty

Żółte kartki: Żołądź, Pacławski – Tkachuk, Grudziński, Barnowski

Sędzia: Mateusz Piszczelok (Katowice)

Lech II: Mędrala – Żukowski, Tomaszewski, Waliś, Tudruj – Żołądź, Cywka (25.Gogół), Dziuba (76.Czekała) – Antczak (61.Sanocki), Pacławski, Wilak (76.Stankiewicz).

Rezerwowi: Stachowiak, Laskowski, Olejnik, Kukułka, Zagórski, Stankiewicz, Gogół, Czekała, Sanocki.

Znicz: Mleczko – Barnowski, Yukhymovych, Wingralek (51.Proczek), Grudziński – Wójcicki (76.Czarnowski), Pomorski, Tkachuk, Nagamatsu (82.Cegiełka), Moskwik – Firlej.