Pucharowa jedenastka

W pucharowym sezonie 2022/2023 wystąpiło łącznie 25 piłkarzy Lecha Poznań, którzy podczas 20 meczów odgrywali różną rolę. Po zakończonych już dla nas pucharowych rozgrywkach wypada wybrać najlepszą Lechową jedenastkę, która na papierze była najmocniejsza.

Wybierając najlepszą jedenastkę Lecha Poznań w pucharowym sezonie 2022/2023 wzięto pod uwagę m.in. liczbę meczów danego piłkarza, liczbę rozegranych minut, liczby takie jak gole czy asysty czy wystawiane przez Was oceny po każdym z 20 spotkań na arenie międzynarodowej. W Lechowej jedenastce niezapomnianych, pucharowych rozgrywek jest jedna niespodzianka, jest nazwisko zawodnika, którego obecność w tym zestawieniu może być zaskoczeniem.

Filip BEDNAREK

Filip Bednarek rozegrał 16 na 20 meczów w europejskich pucharach 2022/2023. Wliczając Ligę Konferencji od fazy grupowej zanotował 6 czystych kont co jest na razie najlepszym wynikiem w rozgrywkach. Kibice zapamiętają „Bediego” m.in. z obronionego rzutu karnego w meczu z Austrią Wiedeń przy stanie 1:1. Doświadczony golkiper po 5 spotkaniach był w TOP3 (zawodnicy z najwyższą średnią ocen według głosowań internautów KKSLECH.com) w tym raz miał miał najwyższą średnią notę.

null

Joel PEREIRA

Joel Pereira w pucharowym sezonie 2022/2023 nie opuścił ani jednego spotkania. W Luksemburgu strzelił swojego pierwszego gola w seniorskiej karierze, który przypieczętował awans Kolejorza do fazy grupowej Ligi Konferencji. Pucharowy sezon zakończył z bramką, z 4 asystami i z wysokimi ocenami wystawianymi przez kibiców (3 razy najlepszy, 6 razy w TOP3).

null

Filip DAGERSTAL

Filip Dagerstal rozegrał więcej meczów, ale zaliczył mniej minut aniżeli Lubomir Satka. Niemniej w najlepszej pucharowej jedenastce umieściliśmy Szweda kosztem Słowaka choćby za sprawą ocen, które wystawialiście Dagerstalowi (2 razy najlepszy, 5 razy w TOP3). 26-letni stoper zanotował w Izraelu ważną asystę przy golu Filipa Szymczaka, który strzelił wtedy wyrównującą bramkę.

null

Antonio MILIĆ

Jeden z najlepszych, najrówniej grających piłkarzy Lecha Poznań w europejskich pucharach. Chorwat rozegrał 1396 minut w 16 meczach i strzelił gola Djurgardenowi przy Bułgarskiej. Antonio Milić w TOP3 znalazł się aż 6 razy, raz wybraliście go nawet najlepszym zawodnikiem Kolejorza w pucharowym spotkaniu.

null

Pedro REBOCHO

Etatowy lewy obrońca na europejskie puchary. Portugalczyk opuścił tylko jeden mecz, w klasyfikacji zawodników z największą liczbą meczów w Europie był trzeci. Pedro Rebocho może pochwalić się 3 asystami zaliczonymi w europejskich pucharach 2022/2023, według ocen internautów KKSLECH.com w TOP3 po meczach był 3 razy.

null

Jesper KARLSTROM

„Szef” opuścił tylko jeden mecz Kolejorza na arenie międzynarodowej i to z Villarrealem 3:0, w którym pauzował za kartki. W pucharowej edycji 2022/2023 zanotował jedną asystę, kibice doceniali jego postawę, Jesper Karlstrom w TOP3 po meczach na arenie międzynarodowej znalazł się aż 5 razy.

null

Radosław MURAWSKI

Jeden z 8 piłkarzy Lecha Poznań, który w europejskich pucharach rozegrał minimum tysiąc minut. Radosław Murawski aż 2 razy musiał pauzować z powodu nadmiaru żółtych kartek, nie strzelił gola, nie zaliczył asysty, ale grał równiej od Niki Kvekveskiriego, dlatego znalazł się w tym zestawieniu kosztem Gruzina. Środkowy pomocnik był ważnym punktem układanki Johna van den Broma, w TOP3 znalazł się raz.

null

Michał SKÓRAŚ

Liczba 7 bramek i 2 asyst mówi wszystko. „Skóra” błysnął m.in. w spotkaniu z Austrią Wiedeń czy z Villarrealem, któremu strzelił aż 3 gole. Internauci KKSLECH.com 2 razy wybrali Michała Skórasia najlepszym piłkarzem Lecha Poznań w europejskich pucharach 2022/2023, m.in. Liga Konferencji wypromowała tego skrzydłowego, który od lipca będzie notował liczby dla FC Brugge.

null

Joao AMARAL

Jego obecność może tutaj dziwić, jednak Joao Amaral nie znalazł się w tej jedenastce przypadkowo. Portugalczyk rozegrał w Europie prawie 300 minut więcej od Filipa Marchwińskiego i to w mniejszej liczbie meczów. W Lechowej klasyfikacji kanadyjskiej też był lepszy (2/3 do 3/1). Oceny wystawione przez internautów KKSLECH.com obu pomocnikom były już zbliżone.

null

Kristoffer VELDE

Kristoffer Velde zyskał przydomek Mr. Conference League, ale błyszczał nie tylko w tych rozgrywkach. W krótkich dla nas eliminacjach Champions League miał gola i asystę, pucharowy sezon 2022/2023 skończył z 8 bramkami oraz z 4 asystami bijąc m.in. Lechowy wynik Roberta Lewandowskiego sprzed kilkunastu lat. Norweg jesienią m.in. pomógł rozbić Austrię Wiedeń czy zabawił się z Villarrealem w Poznaniu (trafienie + asysta).

null

Mikael ISHAK

Mikael Ishak aż 5 razy był wybierany przez internautów KKSLECH.com najlepszym zawodnikiem Lecha Poznań w meczu w ramach europejskich pucharów i 10 razy znajdował się w TOP3. Był najlepszym zawodnikiem Kolejorza w Europie według ocen kibiców i według suchych liczb (9 goli, 5 asyst). Szwed opuścił tylko jedno spotkanie (w Batumi).

null

Rezerwowi:

Wybór ławki rezerwowych raczej nikogo nie zaskoczy. Wśród zmienników nie ma Dominika Holca, który nie dostał szansy w Europie, jest Artur Rudko, który latem zagrał 4 razy. Są też m.in. Afonso Sousa (raptem 8 meczów w Europie) czy 3 obrońców. Pucharowa ławka rezerwowych czysto na papierze prezentuje się całkiem nieźle, pod względem suchych liczb również było przyzwoicie. Więcej -> TUTAJ.

Artur Rudko, Lubomir Satka, Alan Czerwiński, Barry Douglas, Nika Kvekveskiri, Filip Marchwiński, Afonso Sousa, Filip Szymczak, Artur Sobiech.

null

Poza kadrą:

Poza pucharową dwudziestką 2022/2023 znalazło się 5 piłkarzy, którzy na arenie międzynarodowej grali słabo, niewiele albo prawie wcale. Przykładowo Bartosz Salamon przez długi powrót do zdrowia zadebiutował w Europie dopiero w meczu z Villarrealem w ramach 6. kolejki Ligi Konferencji, „Gio” w 10 spotkaniach na arenie międzynarodowej nie pokazał nic wielkiego, a jedna asysta Adriela Ba Loua przy trafieniu na 2:0 z Djurgarden to też niewiele.

Gio Tsitaishvili, Bartosz Salamon, Maksymilian Pingot, Adriel Ba Loua, Antoni Kozubal.

null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. Sp pisze:

    I teraz powinniśmy przeprowadzić wzmocnienia. Za Pedro Urosević, do środka pola Fossum, na skrzydło Cumić, za Amarala Szmyt. No i też trzeba by wzmocnić ławkę.