Dogrywka: Lech – Jagiellonia 2:0

Sobotnie zwycięstwo Lecha Poznań było jak najbardziej zasłużone. Jagiellonia Białystok przez wiele minut była bezradna, poza jedną sytuacją w 12 minucie, w której i tak był spalony oraz dwiema akcjami po przerwie zakończonymi jedynymi dwoma celnymi uderzeniami goście nie pokazali u nas zupełnie nic. Kolejorz był dobrze przygotowany taktycznie, zorganizowany, wykorzystał wyższe umiejętności techniczne swoich piłkarzy i mimo zmarnowania jedenastki w 90 minucie odniósł pewne zwycięstwo, które przypieczętowało brązowy medal Mistrzostw Polski. Nasz zespół pokonał w sobotę najmniej kilometrów w całym ligowym sezonie 2022/2023.

1-4-2-3-1

Bednarek – Pereira, Dagerstal, Satka, Rebocho (85.Douglas) – Karlstrom (75.Czerwiński), Murawski – Skóraś (75.Ba Loua), Marchwiński (78.Amaral), Velde – Sobiech (85.Wilak).

1-3-4-2-1

Abramowicz – Stojinović, Puerto, Nastić – Olszewski (63.Kupisz), Romanchuk, Nguiamba (63.Nene), Lewicki (72.Wdowik) – Sacek (63.Mena), Imaz – Gual.

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

29 minuta – Akcja bramkowa na 1:0, w której Lech zaskoczył swoich kibiców i przy okazji Jagiellonię. Za rozgrywanie piłki wziął się wtedy wysoko ustawiony Filip Dagerstal. Goście spodziewali się podania Szweda do prawej strony, ale nasz stoper postanowił zagrać piłkę do przodu. Ta minęła źle ustawionych zawodników rywala, minęła aż 5 piłkarzy i trafiła w okolice Artura Sobiecha. Napastnik Lecha w tej sytuacji był pomiędzy dwoma obrońcami, dobrze się ustawił, uniknął spalonego, na końcu urwał się jednemu ze stoperów i w sytuacji 1 na 1 zewnętrzną częścią buta wpakował piłkę do siatki. Wykończenie tej akcji było iście mistrzowskie. Sobiech przymierzył idealnie, uderzył z odpowiednią siłą, piłka leciutko przeleciała nad bramkarzem i na szczęście nie uderzyła w poprzeczkę. Przy golu na 1:0 50% pracy zrobił Filip Dagerstal, który wykonał świetne, niespodziewane dla wszystkich zagranie a drugie 50% wykonał Artur Sobiech, który wykorzystał wówczas swoje doświadczenie i mimo upływu lat – wciąż dobre umiejętności.