Maciej Borowski zastąpi Macieja Palczewskiego

W środę, 7 czerwca oficjalnie zostało potwierdzone nazwisko nowego trenera bramkarzy Lecha Poznań. Macieja Palczewskiego zastąpi Maciej Borowski, który od sezonu 2023/2024 będzie opiekował się Filipem Bednarkiem, odkupionym od Stali Mielec, Bartoszem Mrozkiem, a także Mateuszem Pruchniewskim i Mateuszem Mędralą.

Maciej Palczewski przybył do Lecha Poznań przed 2 laty zastępując w klubie Michała Chamerę. Były trener golkiperów Cracovii zdobył wraz z Kolejorzem tytuł Mistrza Polski, 30 czerwca 2023 roku kończy się jego umowa, która nie zostanie przedłużona. Maciej Palczewski chciał zostać przy Bułgarskiej, jednak zarząd Lecha Poznań nie bardzo kwapił się z zaoferowaniem mu odpowiednich warunków.

Nowym trenerem bramkarzy Kolejorza został dziś Maciej Borowski. 40-latek od sezonu 2021/2022 pracował w rezerwach Lecha Poznań. Wcześniej szkolił bramkarzy m.in. w Warcie Poznań, współpracował z juniorskimi reprezentacjami Polski czy przez 3 lata odpowiadał za golkiperów w rezerwach Pogoni Szczecin. Maciej Borowski posiada licencję UEFA A, jego nowa umowa obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku.

Pozostali członkowie sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny zostają w Lechu Poznań na sezon 2023/2024. Niedawno kończącą się w czerwcu umowę przedłużył jeden z dwóch asystentów, Maciej Kędziorek odpowiadający m.in. za ofensywne stałe fragmenty gry.

KKS Lech Poznań 2023/2024:

Pierwszy trener: John van den Brom
Asystenci trenera: Denny Landzaat, Maciej Kędziorek
Trener pomocniczy ds. młodzieży: Dariusz Dudka
Trener bramkarzy: Maciej Borowski
Pierwszy trener od przygotowania fizycznego: Antonin Cepek
Drugi trener od przygotowania fizycznego: Karol Kikut
Kierownik drużyny: Mariusz Skrzypczak
Analitycy: Hubert Barański, Hubert Wędzonka
Specjalista ds. suplementacji: Patryk Wiśniewski
Sztab medyczny: Krzysztof Pawlaczyk, Marcin Lis, Jakub Stefaniak, Maciej Łopatka, Maciej Smuniewski, Damian Bartkiewicz
Szef działu naukowego: Bartłomiej Grzelak
Kucharz: Artur Dzierzbicki
Magazynier: Sławomir Mizgalski

Trwające okienko transferowe 2023 na razie stoi pod znakiem przedłużania kontraktów. Dziś trenerem bramkarzy został Maciej Borowski z rezerw, wcześniej nowe kontrakty podpisali m.in. wspomniany Maciej Kędziorek, a także zawodnicy – Artur Sobiech, Filip Wilak, Filip Dagerstal, Filip Szymczak i Mateusz Mędrala. Dodatkowo odkupiony od Stali Mielec został bramkarz Bartosz Mrozek, z wypożyczenia powrócili Maksymilian Pingot oraz Filip Borowski.

Lech Poznań wróci do zajęć najpóźniej spośród wszystkich ekstraklasowiczów, letnie przygotowania rozpoczną się dopiero 26 czerwca. Pomijając Afonso Sousę pięciu kadrowiczów wróci na Bułgarską dopiero w lipcu, na start obozu we Wronkach, który zacznie się 3 lipca.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

12 komentarzy

 1. Bart pisze:

  Warto dodać że sam Palczewski wystawił Borowskiemu ładną rekomendację pisząc że to bardzo dobry trener i że da sobie radę

 2. Kosi pisze:

  Chyba taniej i blizej sie nie dalo. Ciekawe czy ma umowe o prace czy o dzielo.

 3. robson pisze:

  Trafił się fachowiec od bramkarzy, jakiego nie było tu od dekad, przy którym nawet Bednarek zaczął wyglądać jak bramkarz, a Mrozek zrobił zajebisty postęp, to trzeba się z nim rozstać, bo chciał w kontrakcie lepszych warunków. No i oczywiście zastępujemy go eksperymentem z rezerw. Typowa polityka made in Wronki.

  • 07 pisze:

   Karolowi nie tylko z przerwszą drużyną ale i ze sztabem szkoleniowym słupki muszą być na zielono…. Od dziś ich znasz? Tańszy jest równie dobry….. No i po podwyżkę od razu nie przyjdzie…. ????

 4. Sosabowski pisze:

  Czas pokaże. Ale Palczewski wykonał tytaniczną pracę. Zwyczajnie szkoda.

 5. MARCINzKALISZA pisze:

  Życzę powodzenia.

 6. Krzysztof pisze:

  Klient przychodzi z rezerw Lecha a jakoś nie umiem sobie przypomnieć bramkarzy stamtąd co robili i zrobili jakieś widoczne postępy. Ktoś mnie oświeci? Chyba ze znowu rutek idzie po taniości a później efekty widać tego.

 7. bombardier pisze:

  Dla mnie M. Borowski to kolejna PACYNKA w talii Rutków!
  Palczewski swoją pracę wykonywał bardzo dobrze, ale widać, że
  zaczął MIEĆ SWOJE ZDANIE i dla Rutków już był niepotrzebny. Redakcja wprost napisała – „zarząd nie kwapił się”.
  Ukłony dla WSZYSTKICH PISzących TUTAJ. Życzę SPOKOJNOŚCI!
  Pojawię się w nowym sezonie.

 8. bezjimienny pisze:

  O pracy Palczewskiego wiele nie jestem w stanie powiedzieć, ale widzę, że wystarczy nie dogadać się z Rutkami, by zyskać miano uznanego, a może i wybitnego, specjalisty.
  Ciekawi mnie kto na miejsce Borowskiego w Akademii, przychodzi mi do głowy jedno kontrowersyjne nazwisko, ale jego akurat winiłbym najmniej 🙂

 9. Bart pisze:

  A ja po raz kolejny napiszę, że trener Palczewski wystawił trenerowi Borowskiemu ładną laurkę pisząc że pracował z nim dwa lata, że to bardzo dobry trener, i że sobie poradzi

  • Ostu pisze:

   Też nic nie mówi mi nazwisko nowego trenera bramkarzy, jednak jak czytam od wczoraj to ciekawym wątkiem jest współpraca przy różnych wydarzeniach bramkarskich z Dawidziukiem…
   Martwi jedynie że nic konkretnego nie można się dowiedzieć o charakterze tej współpracy i czy Rzeczywiście posuwają one polskie bramkarstwo – szczególnie Lechowi – do przodu…
   Bo w to, że nauczy zachowań bramkarskich Bednarka to już nie wierzę….
   Może być jednak problem autorytetu – BARDZO podobny jak u Amarala, który napisał „…a potem przyszedł trener z rezerw…” – i postrzegania Borowskiego jako Nowego Trenera Bramkarzy…
   Zobaczymy…

 10. Ekstralijczyk pisze:

  Po owocach pracy go poznamy.