Terminarz II-ligi 2023/2024

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił już dokładny terminarz II-ligi sezonu 2023/2024. Nowe i piąte z rzędu rozgrywki z udziałem rezerw Lecha Poznań na szczeblu centralnym rozpoczną się za miesiąc.

W sezonie 2023/2024 w II-lidze zagra 18 klubów, szczebel centralny opuszczą 4 najsłabsze drużyny. Do I-ligi awansują najlepsze 2 kluby, a ekipy z lokat 3-6 ponownie zagrają w barażach. Sezon 2023/2024 rozpocznie się w sobotę, 22 lipca, czyli w ten sam weekend, co PKO Ekstraklasy. Runda jesienna składająca się z 20 kolejek zakończy się 2 grudnia, jesienią odbędą się 3 kolejki awansem przesunięte z wiosny.

Runda wiosenna 2024 wystartuje w ostatni weekend lutego. Ostatnia 34. kolejka zostanie rozegrana w ostatni weekend maja, zatem sezon 2023/2024 w II-lidze dobiegnie końca w tym samym czasie, co w Ekstraklasie. Na trzecim szczeblu w naszym kraju nie ma przerw na kadrę, które obowiązują w dwóch wyższych klasach rozgrywkowych.

W II-lidze 2023/2024 nie będą grały zespoły Motoru Lublin, Polonii Warszawa oraz Znicza Pruszków, które awansowały na zaplecze Ekstraklasy oraz drużyny Siarki Tarnobrzeg, Śląska II Wrocław, Górnika Polkowice i Garbarni Kraków, które spadły do III-ligi. Z I do II-ligi została zdegradowana za to Skra Częstochowa, Chojniczanka Chojnice oraz Sandecja Nowy Sącz. Beniaminkami zostały ekipy Olimpii Grudziądz, Polonii Bytom, ŁKS-u II Łódź oraz Stali Stalowa Wola.

Podopieczni Artura Węski piąte z rzędu rozgrywki na szczeblu centralnym rozpoczną w Elblągu a jesień zakończą w Kołobrzegu. Na start wiosny Kolejorz zagra u siebie z Olimpią Grudziądz, natomiast sezon 2023/2024 piłkarskiej II-ligi zakończy w Bytomiu. Terminarz Lecha II Poznań w II-lidze 2023/2024 szerzej przeanalizujemy w najbliższych dniach. Poniżej znajduje się dokładny plan gier nowych rozgrywek na 3 froncie w naszym kraju.



Terminarz jesieni II-ligi 2023/2024:

* – jako główny jest podany termin sobotni

1. kolejka – 22 lipca

Olimpia Elbląg – Lech II Poznań
Wisła Puławy – Chojniczanka Chojnice
Pogoń Siedlce – ŁKS II Łódź
GKS Jastrzębie – Stal Stalowa Wola
Stomil Olsztyn – Zagłębie II Lubin
KKS Kalisz – Radunia Stężyca
Hutnik Kraków – Skra Częstochowa
Olimpia Grudziądz – Sandecja Nowy Sącz
Kotwica Kołobrzeg – Polonia Bytom

2. kolejka – 29 lipca

Chojniczanka Chojnice – Lech II Poznań
Kotwica Kołobrzeg – Olimpia Elbląg
Olimpia Grudziądz – Polonia Bytom
Skra Częstochowa – Sandecja Nowy Sącz
Radunia Stężyca – Hutnik Kraków
Zagłębie II Lubin – KKS Kalisz
GKS Jastrzębie – Stomil Olsztyn
Pogoń Siedlce – Stal Stalowa Wola
Wisła Puławy – ŁKS II Łódź

3. kolejka – 5 sierpnia

Lech II Poznań – Kotwica Kołobrzeg
ŁKS II Łódź – Chojniczanka Chojnice
Stal Stalowa Wola – Wisła Puławy
Stomil Olsztyn – Pogoń Siedlce
KKS Kalisz – GKS Jastrzębie
Hutnik Kraków – Zagłębie II Lubin
Sandecja Nowy Sącz – Radunia Stężyca
Polonia Bytom – Skra Częstochowa
Olimpia Elbląg – Olimpia Grudziądz

4. kolejka – 12 sierpnia

Olimpia Grudziądz – Lech II Poznań
Chojniczanka Chojnice – Kotwica Kołobrzeg
Skra Częstochowa – Olimpia Elbląg
Radunia Stężyca – Polonia Bytom
Zagłębie II Lubin – Sandecja Nowy Sącz
GKS Jastrzębie – Hutnik Kraków
Pogoń Siedlce – KKS Kalisz
Wisła Puławy – Stomil Olsztyn
ŁKS II Łódź – Stal Stalowa Wola

5. kolejka – 19 sierpnia

Lech II Poznań – Skra Częstochowa
Stal Stalowa Wola – Chojniczanka Chojnice
Stomil Olsztyn – ŁKS II Łódź
KKS Kalisz – Wisła Puławy
Hutnik Kraków – Pogoń Siedlce
Sandecja Nowy Sącz – GKS Jastrzębie
Polonia Bytom – Zagłębie II Lubin
Olimpia Elbląg – Radunia Stężyca
Kotwica Kołobrzeg – Olimpia Grudziądz

6. kolejka – 26 sierpnia

Radunia Stężyca – Lech II Poznań
Chojniczanka Chojnice – Olimpia Grudziądz
Skra Częstochowa – Kotwica Kołobrzeg
Zagłębie II Lubin – Olimpia Elbląg
GKS Jastrzębie – Polonia Bytom
Pogoń Siedlce – Sandecja Nowy Sącz
Wisła Puławy – Hutnik Kraków
ŁKS II Łódź – KKS Kalisz
Stal Stalowa Wola – Stomil Olsztyn

7. kolejka – 2 września

Lech II Poznań – Zagłębie II Lubin
Stomil Olsztyn – Chojniczanka Chojnice
KKS Kalisz – Stal Stalowa Wola
Hutnik Kraków – ŁKS II Łódź
Sandecja Nowy Sącz – Wisła Puławy
Polonia Bytom – Pogoń Siedlce
Olimpia Elbląg – GKS Jastrzębie
Kotwica Kołobrzeg – Radunia Stężyca
Olimpia Grudziądz – Skra Częstochowa

8. kolejka – 9 września

GKS Jastrzębie – Lech II Poznań
Chojniczanka Chojnice – Skra Częstochowa
Radunia Stężyca – Olimpia Grudziądz
Zagłębie II Lubin – Kotwica Kołobrzeg
Pogoń Siedlce – Olimpia Elbląg
Wisła Puławy – Polonia Bytom
ŁKS II Łódź – Sandecja Nowy Sącz
Stal Stalowa Wola – Hutnik Kraków
Stomil Olsztyn – KKS Kalisz

9. kolejka – 16 września

Lech II Poznań – Pogoń Siedlce
KKS Kalisz – Chojniczanka Chojnice
Hutnik Kraków – Stomil Olsztyn
Sandecja Nowy Sącz – Stal Stalowa Wola
Polonia Bytom – ŁKS II Łódź
Olimpia Elbląg – Wisła Puławy
Kotwica Kołobrzeg – GKS Jastrzębie
Olimpia Grudziądz – Zagłębie II Lubin
Skra Częstochowa – Radunia Stężyca

10. kolejka – 23 września

Wisła Puławy – Lech II Poznań
Chojniczanka Chojnice – Radunia Stężyca
Zagłębie II Lubin – Skra Częstochowa
GKS Jastrzębie – Olimpia Grudziądz
Pogoń Siedlce – Kotwica Kołobrzeg
ŁKS II Łódź – Olimpia Elbląg
Stal Stalowa Wola – Polonia Bytom
Stomil Olsztyn – Sandecja Nowy Sącz
KKS Kalisz – Hutnik Kraków

11. kolejka – 30 września

Lech II Poznań – ŁKS II Łódź
Hutnik Kraków – Chojniczanka Chojnice
Sandecja Nowy Sącz – KKS Kalisz
Polonia Bytom – Stomil Olsztyn
Olimpia Elbląg – Stal Stalowa Wola
Kotwica Kołobrzeg – Wisła Puławy
Olimpia Grudziądz – Pogoń Siedlce
Skra Częstochowa – GKS Jastrzębie
Radunia Stężyca – Zagłębie II Lubin

12. kolejka – 7 października

Stal Stalowa Wola – Lech II Poznań
Chojniczanka Chojnice – Zagłębie II Lubin
GKS Jastrzębie – Radunia Stężyca
Pogoń Siedlce – Skra Częstochowa
Wisła Puławy – Olimpia Grudziądz
ŁKS II Łódź – Kotwica Kołobrzeg
Stomil Olsztyn – Olimpia Elbląg
KKS Kalisz – Polonia Bytom
Hutnik Kraków – Sandecja Nowy Sącz

13. kolejka – 14 października

Lech II Poznań – Stomil Olsztyn
Sandecja Nowy Sącz – Chojniczanka Chojnice
Polonia Bytom – Hutnik Kraków
Olimpia Elbląg – KKS Kalisz
Kotwica Kołobrzeg – Stal Stalowa Wola
Olimpia Grudziądz – ŁKS II Łódź
Skra Częstochowa – Wisła Puławy
Radunia Stężyca – Pogoń Siedlce
Zagłębie II Lubin – GKS Jastrzębie

14. kolejka – 21 października

KKS Kalisz – Lech II Poznań
Chojniczanka Chojnice – GKS Jastrzębie
Pogoń Siedlce – Zagłębie II Lubin
Wisła Puławy – Radunia Stężyca
ŁKS II Łódź – Skra Częstochowa
Stal Stalowa Wola – Olimpia Grudziądz
Stomil Olsztyn – Kotwica Kołobrzeg
Hutnik Kraków – Olimpia Elbląg
Sandecja Nowy Sącz – Polonia Bytom

15. kolejka – 28 października

Lech II Poznań – Hutnik Kraków
Polonia Bytom – Chojniczanka Chojnice
Olimpia Elbląg – Sandecja Nowy Sącz
Kotwica Kołobrzeg – KKS Kalisz
Olimpia Grudziądz – Stomil Olsztyn
Skra Częstochowa – Stal Stalowa Wola
Radunia Stężyca – ŁKS II Łódź
Zagłębie II Lubin – Wisła Puławy
GKS Jastrzębie – Pogoń Siedlce

16. kolejka – 4 listopada

Sandecja Nowy Sącz – Lech II Poznań
Chojniczanka Chojnice – Pogoń Siedlce
Wisła Puławy – GKS Jastrzębie
ŁKS II Łódź – Zagłębie II Lubin
Stal Stalowa Wola – Radunia Stężyca
Stomil Olsztyn – Skra Częstochowa
KKS Kalisz – Olimpia Grudziądz
Hutnik Kraków – Kotwica Kołobrzeg
Polonia Bytom – Olimpia Elbląg

17. kolejka – 11 listopada

Lech II Poznań – Polonia Bytom
Olimpia Elbląg – Chojniczanka Chojnice
Kotwica Kołobrzeg – Sandecja Nowy Sącz
Olimpia Grudziądz – Hutnik Kraków
Skra Częstochowa – KKS Kalisz
Radunia Stężyca – Stomil Olsztyn
Zagłębie II Lubin – Stal Stalowa Wola
GKS Jastrzębie – ŁKS II Łódź
Pogoń Siedlce – Wisła Puławy

18. kolejka – 18 listopada

Lech II Poznań – Olimpia Elbląg
Chojniczanka Chojnice – Wisła Puławy
ŁKS II Łódź – Pogoń Siedlce
Stal Stalowa Wola – GKS Jastrzębie
Zagłębie II Lubin – Stomil Olsztyn
Radunia Stężyca – KKS Kalisz
Skra Częstochowa – Hutnik Kraków
Sandecja Nowy Sącz – Olimpia Grudziądz
Polonia Bytom – Kotwica Kołobrzeg

19. kolejka – 25 listopada

Lech II Poznań – Chojniczanka Chojnice
Olimpia Elbląg – Kotwica Kołobrzeg
Polonia Bytom – Olimpia Grudziądz
Sandecja Nowy Sącz – Skra Częstochowa
Hutnik Kraków – Radunia Stężyca
KKS Kalisz – Zagłębie II Lubin
Stomil Olsztyn – GKS Jastrzębie
Stal Stalowa Wola – Pogoń Siedlce
ŁKS II Łódź – Wisła Puławy

20. kolejka – 2 grudnia

Kotwica Kołobrzeg – Lech II Poznań
Chojniczanka Chojnice – ŁKS II Łódź
Wisła Puławy – Stal Stalowa Wola
Pogoń Siedlce – Stomil Olsztyn
GKS Jastrzębie – KKS Kalisz
Zagłębie II Lubin – Hutnik Kraków
Radunia Stężyca – Sandecja Nowy Sącz
Skra Częstochowa – Polonia Bytom
Olimpia Grudziądz – Olimpia Elbląg

21. kolejka – 24 lutego

Lech II Poznań – Olimpia Grudziądz
Kotwica Kołobrzeg – Chojniczanka Chojnice
Olimpia Elbląg – Skra Częstochowa
Polonia Bytom – Radunia Stężyca
Sandecja Nowy Sącz – Zagłębie II Lubin
Hutnik Kraków – GKS Jastrzębie
KKS Kalisz – Pogoń Siedlce
Stomil Olsztyn – Wisła Puławy
Stal Stalowa Wola – ŁKS II Łódź

22. kolejka – 2 marca

Skra Częstochowa – Lech II Poznań
Chojniczanka Chojnice – Stal Stalowa Wola
ŁKS II Łódź – Stomil Olsztyn
Wisła Puławy – KKS Kalisz
Pogoń Siedlce – Hutnik Kraków
GKS Jastrzębie – Sandecja Nowy Sącz
Zagłębie II Lubin – Polonia Bytom
Radunia Stężyca – Olimpia Elbląg
Olimpia Grudziądz – Kotwica Kołobrzeg

23. kolejka – 9 marca

Lech II Poznań – Radunia Stężyca
Olimpia Grudziądz – Chojniczanka Chojnice
Kotwica Kołobrzeg – Skra Częstochowa
Olimpia Elbląg – Zagłębie II Lubin
Polonia Bytom – GKS Jastrzębie
Sandecja Nowy Sącz – Pogoń Siedlce
Hutnik Kraków – Wisła Puławy
KKS Kalisz – ŁKS II Łódź
Stomil Olsztyn – Stal Stalowa Wola

24. kolejka – 16 marca

Zagłębie II Lubin – Lech II Poznań
Chojniczanka Chojnice – Stomil Olsztyn
Stal Stalowa Wola – KKS Kalisz
ŁKS II Łódź – Hutnik Kraków
Wisła Puławy – Sandecja Nowy Sącz
Pogoń Siedlce – Polonia Bytom
GKS Jastrzębie – Olimpia Elbląg
Radunia Stężyca – Kotwica Kołobrzeg
Skra Częstochowa – Olimpia Grudziądz

25. kolejka – 23 marca

Lech II Poznań – GKS Jastrzębie
Skra Częstochowa – Chojniczanka Chojnice
Olimpia Grudziądz – Radunia Stężyca
Kotwica Kołobrzeg – Zagłębie II Lubin
Olimpia Elbląg – Pogoń Siedlce
Polonia Bytom – Wisła Puławy
Sandecja Nowy Sącz – ŁKS II Łódź
Hutnik Kraków – Stal Stalowa Wola
KKS Kalisz – Stomil Olsztyn

26. kolejka – 30 marca

Pogoń Siedlce – Lech II Poznań
Chojniczanka Chojnice – KKS Kalisz
Stomil Olsztyn – Hutnik Kraków
Stal Stalowa Wola – Sandecja Nowy Sącz
ŁKS II Łódź – Polonia Bytom
Wisła Puławy – Olimpia Elbląg
GKS Jastrzębie – Kotwica Kołobrzeg
Zagłębie II Lubin – Olimpia Grudziądz
Radunia Stężyca – Skra Częstochowa

27. kolejka – 6 kwietnia

Lech II Poznań – Wisła Puławy
Radunia Stężyca – Chojniczanka Chojnice
Skra Częstochowa – Zagłębie II Lubin
Olimpia Grudziądz – GKS Jastrzębie
Kotwica Kołobrzeg – Pogoń Siedlce
Olimpia Elbląg – ŁKS II Łódź
Polonia Bytom – Stal Stalowa Wola
Sandecja Nowy Sącz – Stomil Olsztyn
Hutnik Kraków – KKS Kalisz

28. kolejka – 13 kwietnia

ŁKS II Łódź – Lech II Poznań
Chojniczanka Chojnice – Hutnik Kraków
KKS Kalisz – Sandecja Nowy Sącz
Stomil Olsztyn – Polonia Bytom
Stal Stalowa Wola – Olimpia Elbląg
Wisła Puławy – Kotwica Kołobrzeg
Pogoń Siedlce – Olimpia Grudziądz
GKS Jastrzębie – Skra Częstochowa
Zagłębie II Lubin – Radunia Stężyca

29. kolejka – 20 kwietnia

Lech II Poznań – Stal Stalowa Wola
Zagłębie II Lubin – Chojniczanka Chojnice
Radunia Stężyca – GKS Jastrzębie
Skra Częstochowa – Pogoń Siedlce
Olimpia Grudziądz – Wisła Puławy
Kotwica Kołobrzeg – ŁKS II Łódź
Olimpia Elbląg – Stomil Olsztyn
Polonia Bytom – KKS Kalisz
Sandecja Nowy Sącz – Hutnik Kraków

30. kolejka – 27 kwietnia

Stomil Olsztyn – Lech II Poznań
Chojniczanka Chojnice – Sandecja Nowy Sącz
Hutnik Kraków – Polonia Bytom
KKS Kalisz – Olimpia Elbląg
Stal Stalowa Wola – Kotwica Kołobrzeg
ŁKS II Łódź – Olimpia Grudziądz
Wisła Puławy – Skra Częstochowa
Pogoń Siedlce – Radunia Stężyca
GKS Jastrzębie – Zagłębie II Lubin

31. kolejka – 4 maja

Lech II Poznań – KKS Kalisz
GKS Jastrzębie – Chojniczanka Chojnice
Zagłębie II Lubin – Pogoń Siedlce
Radunia Stężyca – Wisła Puławy
Skra Częstochowa – ŁKS II Łódź
Olimpia Grudziądz – Stal Stalowa Wola
Kotwica Kołobrzeg – Stomil Olsztyn
Olimpia Elbląg – Hutnik Kraków
Polonia Bytom – Sandecja Nowy Sącz

32. kolejka – 11 maja

Hutnik Kraków – Lech II Poznań
Chojniczanka Chojnice – Polonia Bytom
Sandecja Nowy Sącz – Olimpia Elbląg
KKS Kalisz – Kotwica Kołobrzeg
Stomil Olsztyn – Olimpia Grudziądz
Stal Stalowa Wola – Skra Częstochowa
ŁKS II Łódź – Radunia Stężyca
Wisła Puławy – Zagłębie II Lubin
Pogoń Siedlce – GKS Jastrzębie

33. kolejka – 18 maja

Lech II Poznań – Sandecja Nowy Sącz
Pogoń Siedlce – Chojniczanka Chojnice
GKS Jastrzębie – Wisła Puławy
Zagłębie II Lubin – ŁKS II Łódź
Radunia Stężyca – Stal Stalowa Wola
Skra Częstochowa – Stomil Olsztyn
Olimpia Grudziądz – KKS Kalisz
Kotwica Kołobrzeg – Hutnik Kraków
Olimpia Elbląg – Polonia Bytom

34. kolejka – 25 maja

Polonia Bytom – Lech II Poznań
Chojniczanka Chojnice – Olimpia Elbląg
Sandecja Nowy Sącz – Kotwica Kołobrzeg
Hutnik Kraków – Olimpia Grudziądz
KKS Kalisz – Skra Częstochowa
Stomil Olsztyn – Radunia Stężyca
Stal Stalowa Wola – Zagłębie II Lubin
ŁKS II Łódź – GKS Jastrzębie
Wisła Puławy – Pogoń Siedlce

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <