Łapać minuty i wygrać

Jutro wieczorem Lech Poznań zagra u siebie z Żalgirisem Kowno i ma spore szanse rozstrzygnąć dwumecz z Litwinami już przy Bułgarskiej. Trener Kolejorza, John van den Brom nie ukrywa, że jego zespół wciąż znajduje się w okresie przygotowawczym, paru piłkarzy szuka formy, wielu zawodników potrzebuje minut i w składzie na pewno dojdzie do rotacji.

John van den Brom (trener Lecha):„W porównaniu z meczem z Piastem jutro na pewno będą zmiany w składzie. Jestem szczęśliwy, że możemy rozpocząć eliminacje do Ligi Konferencji, wszyscy wiemy, co osiągnęliśmy w poprzednim sezonie i w tym będziemy chcieli to powtórzyć. Mamy szeroką kadrę, sezon jest długi, mamy piłkarzy na różnych etapach przygotowań i każdy z nich potrzebuje mniej lub więcej minut. Mamy plan, by jutro każdy rozegrał odpowiednią liczbę minut. Mimo to, chcemy dobrze rozpocząć pucharowy sezon i wygrać mecz.”

„Jesteśmy faworytem meczu z Żalgirisem. Gramy u siebie, w dodatku ostatnio daleko zaszliśmy w Lidze Konferencji, więc trudno, abyśmy nie byli faworytem takiego spotkania. Mamy oczywiście duży szacunek do rywala, wysłaliśmy naszego człowieka, by obejrzał ten zespół na żywo i przenalizował przeciwnika. Dzięki temu na pewno będziemy gotowi do tego meczu.”

„Mamy duży szacunek do każdego rywala w Europie, jednak u siebie chcemy osiągnąć jak najlepszy rezultat. Jutro chcemy wygrać i mieć zaliczkę przed rewanżem. Skupiamy się głównie na sobie, by dobrze wykonać robotę. Nie podchodzimy do meczu na zasadzie, że czeka nas łatwe spotkanie. Po prostu musimy ten mecz wygrać.”

„Rotacje w składzie muszą być, bo czeka nas dużo meczów. Rotacje będą również z powodu przygotowań niektórych piłkarzy, różni zawodnicy są obecnie na różnym etapie przygotowań i potrzebują minut. Gramy teraz co 3 dni i oby tak było jak najdłużej. Rotacje są konieczne, już w zeszłym sezonie je przeprowadzaliśmy, piłkarze wiedzą, że nie zawsze zagrają, ponieważ musimy myśleć o kolejnych spotkaniach. Wszyscy dostaną szansę.”

„Na razie nie myślimy o tym, czy przełożyć któryś z najbliższych meczów ligowych. Najpierw wygrajmy pierwszy dwumecz z Żalgirisem Kowno, a później pomyślimy, co dalej zrobić.”
Ostatni trening Lecha Poznań i stadion przed inauguracją przy Bułgarskiej (26.07.2023):

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

3 komentarze

 1. robson pisze:

  Wodzu, prowadź na Kowno!

 2. Bart pisze:

  A Ba Loua już nie trenował. W Cuba Libre było tak grubo?

  • Sosabowski pisze:

   Ba Loua kontuzjowany. Za dużo skakał na plecy Marchwińskiego po bramkach. Dajmy sobie już z nim spokój.