Ostatni trening, ostatnie przygotowania i specjalny gość (FOTO)

Lech Poznań ma już za sobą ostatni trening przed pierwszym meczem w ramach II rundy eliminacyjnej Ligi Konferencji 2023/2024. Właściwie gotowy na przyjęcie obu drużyn czy ponad 20 tysięcy kibiców jest również stadion przy Bułgarskiej.

Lech Poznań swoje trzecie i ostatnie zajęcia przed pierwszym meczem z Żalgirisem Kowno odbył dziś po godzinie 11:00 na jednym z bocznych boisk ENEA Stadionu. W treningu udział wziął nieobecny w kadrze na spotkanie z Piastem Gliwice obrońca, Miha Blazić oraz Radosław Murawski, który w sobotę przedwcześnie musiał opuścić murawę. Na treningu zabrakło Adriela Ba Loua i wypożyczonego do Warty Poznań Filipa Borowskiego, później do kolegów dołączył Filip Dagerstal ćwiczący indywidualnie.

Środowe zajęcia zza linii bocznej obserwował były defensor Kolejorza, Kebba Ceesay, który przybył z synem. W tym samym czasie trwały kosmetyczne prace związane z przygotowaniem obiektu do inauguracji sezonu 2023/2024. Pod dachem III trybuny wywieszono flagi narodowe, wcześniej wymieniono m.in. nawierzchnię prowadzącą z tunelu na murawę.

Warto dodać, że trawa na stadionie podczas ostatnich treningów obu drużyn i w dniu meczu musi być przycięta na taką samą wysokość (maksymalnie 30 mm). Ponadto kluby organizujące konkretny mecz w europejskich pucharach zgodnie z regulaminem UEFA muszą przekazać delegatom harmonogram nawadniania murawy przed danym spotkaniem. Dziś o godzinie 19:00 na głównej płycie obiektu przy Bułgarskiej przez godzinę będą ćwiczyć także Litwini. Pół godziny wcześniej odbędzie się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli Żalgirisu Kowno.

Jutrzejsza otoczka meczu będzie standardowa. Mianowicie stadion będzie wyglądał tak jak podczas ligowych spotkań. Otoczka Ligi Konferencji, cały czarno-zielony branding, reklamy sponsorów, ścianki sponsorskie, hymn Ligi Europy odrywany na wyjście zawodników z szatni czy inne pamiętne i opisywane rzeczy są obecne dopiero od fazy grupowej.

W czwartek, 27 lipca z tradycyjnym przedmeczowym i meczowym raportem na żywo prosto z Bułgarskiej ruszamy na KKSLECH.com już o godzinie 18:55. Jak zwykle podczas trwania naszej relacji nie zabraknie pierwszych zdjęć z trybun oraz z murawy. Poniżej trochę zdjęć z dzisiejszego treningu Lecha Poznań oraz stadionu dzień przed pierwszym domowym meczem Kolejorza w sezonie 2023/2024.Ostatni trening Lecha Poznań i stadion przed inauguracją przy Bułgarskiej (26.07.2023):

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

9 komentarzy

 1. Sp pisze:

  Kurwa to jest jakaś kpina, że on miał wczoraj urodziny, a dzisiaj nie ma go na treningu.
  Dlaczego my jeszcze trzymamy w tym klubie

  • Radomianin pisze:

   murzyn się schlał i leży w rowie i tyle. To jest wypełniacz koszulki słabej jakości. Niech spada na szczaw, takie zdanie mam o nim od prawie początku bo dawałem czas na aklimatyzację. Zdania nie zmieniam

  • Pawelinho pisze:

   Wiesz on może zwyczajnie świętował urodziny kkslech.com i tyle 🙂

 2. robson pisze:

  Myślałem, że Edgar Davids wpadł z odwiedzinami do Holendrów.