Wasze oceny za mecz z Żalgirisem

Bartosz Mrozek (średnia ocen: 4,27) został wybrany przez kibiców Lecha Poznań najlepszym piłkarzem Kolejorza w pucharowym meczu z Żalgirisem Kowno. Zaraz za nim byli Filip Marchwiński (4,23) oraz Antonio Milić (3,76). Zawodnikiem najsłabszym, który tym razem miał najniższą średnią ocen był Artur Sobiech (średnia ocen: 1,93). Poniżej pełne wyniki Waszego oceniania.

Bartosz Mrozek
Najczęściej wystawiana ocena: 4 – 45,3%
Średnia ocen: 4,27

Joel Pereira
Najczęściej wystawiana ocena: 4 – 52,3%
Średnia ocen: 3,61

Miha Blazić
Najczęściej wystawiana ocena: 4 – 48,6%
Średnia ocen: 3,71

Antonio Milić
Najczęściej wystawiana ocena: 4 – 59,7%
Średnia ocen: 3,76

Barry Douglas
Najczęściej wystawiana ocena: 3 – 45,3%
Średnia ocen: 3,13

Jesper Karlstrom
Najczęściej wystawiana ocena: 4 – 44,0%
Średnia ocen: 3,41

Afonso Sousa
Najczęściej wystawiana ocena: 4 – 50,2%
Średnia ocen: 3,55

Filip Szymczak
Najczęściej wystawiana ocena: 3 – 46,1%
Średnia ocen: 2,95

Filip Marchwiński
Najczęściej wystawiana ocena: 4 – 44,1%
Średnia ocen: 4,23

Filip Wilak
Najczęściej wystawiana ocena: 3 – 46,1%
Średnia ocen: 2,88

Artur Sobiech
Najczęściej wystawiana ocena: 2 – 42,4%
Średnia ocen: 1,93

Rezerwowi:

Maksymilian Pingot
Najczęściej wystawiana ocena: 3 – 43,6%
Średnia ocen: 2,73

Nika Kvekveskiri
Najczęściej wystawiana ocena: 3 – 42,0%
Średnia ocen: 3,18

Adriel Ba Loua
Najczęściej wystawiana ocena: 4 – 49,0%
Średnia ocen: 3,45

Dino Hotić
Najczęściej wystawiana ocena: 4 – 53,9%
Średnia ocen: 3,75

Alan Czerwiński
Najczęściej wystawiana ocena: 3 – 46,1%
Średnia ocen: 3,42Trener John van den Brom (gra drużyny, zmiany, taktyka itp.):

4 – 58,1%

Poziom meczu Żalgiris – Lech 1:2

3 – 54,4%

Sędzia meczu Mads-Kristoffer Kristoffersen (Dania):

4 – 59,0%

Najlepszy piłkarz w zespole rywala:

52,2% – Anton Fase

Skład Lecha Poznań w meczu z Żalgirisem Kowno:

Mrozek – Pereira, Blazić (75.Czerwiński), Milić (46.Pingot), Douglas – Karlstrom, Sousa (46.Kvekveskiri) – Szymczak (69.Hotić), Marchwiński, Wilak (61.Ba Loua) – Sobiech.

Od najlepszego do najsłabszego:

4,27 – Mrozek
4,23 – Marchwiński
3,76 – Milić
3,75 – Hotić
3,71 – Blazić
3,61 – Pereira
3,55 – Sousa
3,45 – Ba Loua
3,42 – Czerwiński
3,41 – Karlstrom
3,18 – Kvekveskiri
3,13 – Douglas
2,95 – Szymczak
2,88 – Wilak
2,73 – Pingot
1,93 – Sobiech

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

10 komentarzy

 1. Szota Arweladze pisze:

  Jestem bardzo pozytywnie zbudowany faktem, że najlepiej ocenionym piłkarzem w meczu z Litwinami został Mrozek. Czytając opinie o jego grze odniosłem wrażenie, że większość użytkowników strony skupiła się na mniej znaczących detalach , zapominając o tym, co w przypadku bramkarza jest najważniejsze – bronieniu. Przyznaję, że nie do końca podobało mi się jak włada dolnymi kończynami. Jednak jako ostatnia instancja spisał się niemal idealnie. Nie będę pisał jak wybronił sytuację sam na sam, bo wszyscy widzieli z jakim stoickim spokojem to zrobił. Bardziej frapuje mnie sytuacja, gdy Holender Anton Fase skopiował strzał z Bułgarskiej. Atuty Bednarka, czy raczej ich brak, są powszechnie znane, nie chcę się nad nim pastwić. Tutaj chciałbym zwrócić uwagę na malutki niuanse, jakim było ustawienie Mrozka. Był dalej linii bramkowej, dzięki czemu sięgnął piłki. Niby nic, kilka kroków, a uratowało zespół przed utratą bramki.

  Trudno po jednym meczu (na dodatek z dość mizernym rywalem) wyciągać jednoznaczne wnioski, jednak w tym momencie sezonu Mrozek, według mnie, bardziej zasługuje na pierwszy skład. Dlatego, że robi to, co ma robić – broni.

  • mario pisze:

   mam dokładnie to samo wrażenie jeśli chodzi o grę Mrozka. Dlatego bardzo się cieszę, że miał najlepsza ocenę. A grę nogami, jeśli robi to gorzej niż Bednarek, choć nie wydaje mi się – jeszcze poprawi. Na pewno.

 2. kibic79 pisze:

  Mnie Mrozek nie przekonał. Dziś bramkarz i obrońcy to pierwsi rozgrywający. W Lechu to jest bazą do zawiązania akcji i wyjścia spod presingu. Mrozek miał kilka fajnych interwencji, ale jego niecelne zagrania mogą z lepszym rywalem powodować podobny skutek co „wyjścia” Bednarka do dośrodkowań. Mrozek jest jeszcze młody i musi pracować nad gra nogami, No chyba ze to był tylko brak pewności siebie i trema. Nie oglądałem meczów Stali i nie wiem jak wyglądała jego gra nogami w poprzednim sezonie.

 3. WF53 pisze:

  moim zdaniem Mrożek jest mniej elektryczny, wyprowadza piłkę znacznie lepiej od Bednarka nie panikuje, nie wybija na auty lub pod nogi przeciwnika,

  • Kosi pisze:

   Co? Mrozek w pierwszej polowie w prostej sytuacji wybil pilke na aut pod pressingiem, bo nie wiedzial co z nia zrobic albo nie umie grac lewa noga. Jedno z dwoch.

 4. tomasz1973 pisze:

  No więc tak, Mrozek potrafi grać na przedpolu, w sytuacjach sam na sam i bronić strzały z daleka oraz wyłapywać dośrodkowania; w czym jest gorszy – słabo wprowadza piłkę nogami i nie ma doświadczenia.
  Bednarek ma super refleks, potrafi grać w sytuacji jeden na jeden, ma doświadczenie; czego nie potrafi – całkowicie przyspawany do linii, zero wyjścia do dośrodkowań, zbyt mały zasięg co powoduje brak możliwości obrony strzałów przy słupku.
  To tak pokrótce, każdy niech oceni kto powinien bronić i do czego głownie”służy” bramkarz. Aha i jeszcze jedno – jak Mrozek rozegra tyle meczy co Bednarek, to wówczas ocenimy go przez pryzmat braku doświadczenia”.

  • Mazdamundi pisze:

   Do czasu przyjścia do Lecha Filip też miał wątpliwe doświadczenie. W wieku 28 lat miał kilkanaście meczów w Eredivisie i kilkadziesiąt na drugim szczeblu w Holandii, gdzie – tak słyszałem – bramkarze są od wyciągania piłki z bramki.

 5. Komarny pisze:

  Przyspawany do linii Bednarek i niewychodzenie do dośrodkowań to mit.

 6. janusz.futbolu pisze:

  Ja z kolei zastanawiam się, jaki wpływ na słabsze występy Bednarka z pierwszych meczach sezonu miała zmiana trenera. Czy przy wszystkich inwestycjach w transfery dobrych zawodników nie powinniśmy zainwestować w uznanego trenera bramkarzy? I potraktować to też jako inwestycje w Mrozka, którego coś czuję będzie można też sprzedać za duże pieniądze..

  • versoo pisze:

   Na razie o nowym trenerze ciezko cos powiedziec, bramkarze nie sa problemem Lecha, nie graja gorzej, nie graja lepiej. Poki co nic sie nie zmienilo.