Ostatni trening, ostatnie przygotowania do meczu (FOTO)

Lech Poznań ma już za sobą ostatni trening przed pierwszym meczem w ramach III rundy eliminacyjnej Ligi Konferencji 2023/2024. Prawie gotowy na przyjęcie obu drużyn czy ponad 20 tysięcy kibiców jest również stadion przy Bułgarskiej.

Lech Poznań swoje ostatnie zajęcia przed pierwszym meczem ze Spartakiem Trnava odbył dziś po godzinie 11:00 na jednym z bocznych boisk ENEA Stadionu. W chłodnym i deszczowym treningu udział wzięli wszyscy najlepsi piłkarze, w tym rekonwalescent Filip Dagerstal. Mimo dzisiejszego meczu rezerw w Pucharze Polski z Motorem w Lublinie (początek o 19:30) na treningu zjawili się młodzi gracze tacy jak m.in. Filip Wilak, Maksymilian Pingot czy Bartosz Tomaszewski. Z doświadczonych zawodników zabrakło Joao Amarala, po kwadransie na zajęciach zespołu pojawił się dyrektor sportowy Tomasz Rząsa.

W czasie środowego treningu Lecha Poznań trwały kosmetyczne prace związane z przygotowaniem obiektu. Na stadionie zaczęła już rozkładać się Telewizja Polska, która przeprowadzi transmisję z czwartkowego spotkania ze Spartakiem Trnava. Niebawem pod dachem III trybuny wywieszone zostaną flagi narodowe oraz flaga UEFA.

Trawa na stadionie podczas ostatnich treningów obu drużyn i w dniu meczu musi być przycięta na taką samą wysokość (maksymalnie 30 mm). Ponadto kluby organizujące konkretny mecz w europejskich pucharach zgodnie z regulaminem UEFA muszą przekazać delegatom harmonogram nawadniania murawy przed danym spotkaniem. Dziś o godzinie 18:00 na głównej płycie obiektu przy Bułgarskiej przez godzinę będą ćwiczyć Słowacy, którzy przed 11:00 przylecieli do nas samolotem marki Embraer należącym do polskich linii LOT. Podróż rywala z Bratysławy trwała godzinę.

Jutrzejsza otoczka meczu będzie standardowa. Mianowicie stadion będzie wyglądał tak jak podczas ligowych spotkań. Otoczka Ligi Konferencji, cały czarno-zielony branding, reklamy sponsorów, ścianki sponsorskie, hymn Ligi Europy odrywany na wyjście zawodników z szatni czy inne pamiętne i opisywane rzeczy są obecne dopiero od fazy grupowej.

W czwartek, 10 sierpnia z tradycyjnym przedmeczowym i meczowym raportem na żywo prosto z Bułgarskiej ruszamy na KKSLECH.com już o godzinie 18:25. Jak zwykle podczas trwania naszej relacji nie zabraknie pierwszych zdjęć z trybun oraz z murawy. Poniżej trochę zdjęć z dzisiejszego treningu Lecha Poznań oraz stadionu dzień przed kolejnym domowym meczem Kolejorza w sezonie 2023/2024.Ostatni trening Lecha Poznań i stadion dzień przed meczem ze Spartakiem Trnava (09.08.2023):

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <