Małe różnice

Za nami już 6. kolejka piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2023/2024, w której Kolejorz nie rywalizował. Inne rezultaty 7 z 9 meczów tylko mocno spłaszczyły tabelę, różnice pomiędzy poszczególnymi drużynami są bardzo małe.

Pauzujący Lech Poznań na razie ma mniejszą przewagę nad ostatnią drużyną (3 oczka) niż stratę do lidera (5 punktów). Rewelacją lata została Jagiellonia Białystok, która po 4 kolejnych wygranych ma na swoim koncie 12 oczek i jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie. Czy Jaga jest taka mocna? Raczej nie. Trochę szczęścia, 3 mecze u siebie i pewne 1. miejsce w tabeli, które na tym etapie rozgrywek nic nie znaczy.

Warta Poznań – Cracovia Kraków 1 (nietrafiony)
Korona Kielce – Zagłębie Lubin 1 (trafiony)
Piast Gliwice – Ruch Chorzów 1 (nietrafiony)
Puszcza Niepołomice – ŁKS Łódź 2 (nietrafiony)
Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze 1 (trafiony)
Stal Mielec – Radomiak Radom x (nietrafiony)
Widzew Łódź – Śląsk Wrocław 1 (nietrafiony)

Pogoń Szczecin – Legia Warszawa (przełożony)
Lech Poznań – Raków Częstochowa (przełożony)

W weekend od dna zaczęła odbijać się Korona Kielce, która łatwo ograła Zagłębie Lubin. „Miedziowi” od remisu z Lechem Poznań nie umieją się odkręcić, nie wygrali dotąd żadnego meczu. W górę idzie Śląsk Wrocław, na swoim obiekcie nieźle spisuje się Stal Mielec, najlepszym z beniaminków jest na razie Puszcza Niepołomice. Wiele drużyn tego lata dosłownie zbiera punkty, zatem tabela jest spłaszczona, 2 zwycięstwa lub 2 porażki i ktoś może mocno zmienić swoje położenie.

W tym tygodniu ligowe emocje czekają nas już w środę, kiedy odbędzie się zaległy mecz Pogoni Szczecin z walczącym o 3 kolejne zwycięstwo Śląskiem Wrocław. Następnie w weekend odbędzie się komplet meczów 7. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2023/2024, od tej serii spotkań nikt nie może już przełożyć swojego meczu. Po 2 tygodniach przerwy do rywalizacji wróci Lech Poznań, który na papierze ma idealnego rywala do przełamania. Kolejorz zagra przy Bułgarskiej z kiepskim ostatnio Górnikiem Zabrze mogąc pełną pulą zwolnić trenera Jana Urbana.

Na papierze łatwo będą mieli pucharowicze, Raków Częstochowa podejmie Puszczę Niepołomice, a Legia Warszawa ekipę Widzewa Łódź. Znowu namieszać mogą rezultaty w meczach Pogoni Szczecin i Śląska Wrocław. „Portowcy” mający patent na Zagłębie w weekend jadą do Lubina, natomiast Śląsk zmierzy się u siebie z liderującą Jagiellonią. W sobotę, 2 września o 20:00 zespół Lecha Poznań musi zagrać tak, żeby znowu się nie ośmieszyć. Wygrana nad Górnikiem Zabrze na razie da niewiele, ale od czegoś trzeba zacząć wychodzenie z kryzysu. 3 punkty w tym meczu przynajmniej nie pogorszą sytuacji przed długą, dwutygodniową przerwą na kadrę.Nasze obiektywne typy na mecze 7. kolejki PKO Ekstraklasy 2023/2024:

Lech Poznań – Górnik Zabrze 1
Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin 1
Raków Częstochowa – Puszcza Niepołomice 1
Legia Warszawa – Widzew Łódź 1
Cracovia Kraków – Korona Kielce x
ŁKS Łódź – Warta Poznań x
Radomiak Radom – Piast Gliwice 2
Ruch Chorzów – Stal Mielec 1
Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok 1

Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław 1

Tabela po 6. kolejce PKO Ekstraklasy 2023/2024:

1. Jagiellonia Białystok 12 pkt.
2. Legia Warszawa 10
3. Zagłębie Lubin 10
4. Cracovia Kraków 9
5. Radomiak Radom 9
6. Stal Mielec 8
7. Raków Częstochowa 7
8. Śląsk Wrocław 7
9. Lech Poznań 7
10. Piast Gliwice 7
11. Widzew Łódź 7
12. Puszcza Niepołomice 7
13. Warta Poznań 6
14. Pogoń Szczecin 6
15. ŁKS Łódź 6
16. Ruch Chorzów 5
17. Górnik Zabrze 5
18. Korona Kielce 4

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <