Kolejne straty

Za nami już 7. kolejka piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2023/2024, z której kibice Kolejorza ponownie nie mogą być zadowoleni. Pogłębiający się dołek w grze ma wpływ na wyniki osiągane przez Lecha Poznań i co najgorsze – na ligową tabelę. Zespół wciąż traci punkty notując kolejne straty, które są już widoczne.

Pod względem gry Lech Poznań jest w kryzysie od letnich sparingów, pod względem suchych wyników od prawie miesiąca. Ostatnie raz nasz zespół tak słabą serię bez wygranej miał w kwietniu, później przyszła passa zwycięstw, teraz nie ma gwarancji na jej powtórzenie, ponieważ aktualnie drużyna wygląda dużo gorzej niż pod koniec poprzedniego sezonu. Brak zwycięstwa nad słabym, będącym w kryzysie Górnikiem Zabrze, który we wcześniejszych 7 meczach wygrał raptem raz to wielkie rozczarowanie. Remis jest jak porażka, do której faktycznie doszłoby, gdyby nie Dino Hotić.

Lech Poznań – Górnik Zabrze 1 (nietrafiony)
Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin 1 (trafiony)
Raków Częstochowa – Puszcza Niepołomice 1 (trafiony)
Legia Warszawa – Widzew Łódź 1 (trafiony)
Cracovia Kraków – Korona Kielce x (trafiony)
ŁKS Łódź – Warta Poznań x (nietrafiony)
Radomiak Radom – Piast Gliwice 2 (nietrafiony)
Ruch Chorzów – Stal Mielec 1 (nietrafiony)
Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok 1 (trafiony)

Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław 1 (nietrafiony)

Przed nami dwa tygodnie przerwy na kadrę, podczas której nic się nie zmieni. Trener sobotnią druga połowę uznał za dobrą, dlatego nie ma czego poprawiać. Nie ma też z kim i nad czym pracować, sześciu piłkarzy wyjechało na obozy kadr narodowych, paru zawodników jest kontuzjowanych, w ataku zostaliśmy z Arturem Sobiechem, na lewej obronie z Eliasem Anderssonem a w środku pomocy z Radosławem Murawskim. Już dziś łatwo da się przewidzieć, w jaki sposób zagra Lech Poznań dnia 17 września, wiadomo także, jak zagra Warta Poznań, która zechce skopiować taktykę wielu innych drużyn, w tym grać głęboko w defensywie, z kontry i spróbować wykorzystać nasze straty w środku pola. Czy Warta Poznań przerwie serię 6 kolejnych porażek z Lechem Poznań? Wszystko zależy od jej konsekwencji taktycznej oraz od koncentracji w obronie jej piłkarzy.

W kalendarzu mamy 5 września a Lech Poznań już ma punktowe straty do dużo lepiej przygotowanych do sezonu pucharowiczów, którzy zrealizowali swój cel na lato rozgrywając więcej meczów od słabego Kolejorza. Lech traci już 5 punktów do Legii Warszawa i 2 oczka do Rakowa Częstochowa. Nie ma co pisać o niepokojącej stracie przede wszystkim do lidera, gdyż na ten moment poznaniacy nie wyglądają na zespół walczący o mityczne mistrzostwo. Na razie Lech Poznań to ligowy średniak, który nie umiał się przełamać u siebie i to rywalizując z ekipą będącą w jeszcze większym kryzysie.

Co nas czeka po przerwie na kadrę? Kolejorza czekają wspomniane derby z Wartą Poznań, w których pachnie końcem zwycięskiej serii nad „Zielonymi”, Lech Poznań podchodząc do tych derbów będzie znał już wynik spotkania Rakowa Częstochowa z ŁKS-em Łódź oraz Piasta Gliwice z Legią Warszawa. Będzie też wiedział o rezultacie znajdującego się w gazie Śląska Wrocław, który 15 września rozpocznie zmagania 8. kolejki PKO Ekstraklasy 2023/2024.

8. kolejka jest na razie daleko. Boli fakt marnowania przez Lecha Poznań dwutygodniowej przerwy na kadrę. Są kontuzje, są powołania do reprezentacji (wszyscy kadrowicze wrócą dopiero 14 września), na dodatek trener nie widzi sensu poprawy, gdyż druga połowa meczu z Górnikiem Zabrze była dobra. W rzeczywistości faktycznie była dobra interwencja Dino Hoticia w 94 minucie, która uchroniła nas przed kompromitacją.Nasze obiektywne typy na mecze 8. kolejki PKO Ekstraklasy 2023/2024:

Warta Poznań – Lech Poznań x
Górnik Zabrze – Ruch Chorzów 1
Jagiellonia Białystok – Radomiak Radom 2
Piast Gliwice – Legia Warszawa x
Pogoń Szczecin – Korona Kielce
Puszcza Niepołomice – Śląsk Wrocław x
Raków Częstochowa – ŁKS Łódź 1
Stal Mielec – Zagłębie Lubin 2
Widzew Łódź – Cracovia Kraków 1

Tabela po 7. kolejce PKO Ekstraklasy 2023/2024:

1. Legia Warszawa 13 pkt.
2. Śląsk Wrocław 13
3. Zagłębie Lubin 13
4. Jagiellonia Białystok 12
5. Raków Częstochowa 10
6. Cracovia Kraków 10
7. Radomiak Radom 10
8. Warta Poznań 9
9. Stal Mielec 9
10. Lech Poznań 8
11. Piast Gliwice 8
12. Widzew Łódź 7
13. Puszcza Niepołomice 7
14. Ruch Chorzów 6
15. Pogoń Szczecin 6
16. Górnik Zabrze 6
17. ŁKS Łódź 6
18. Korona Kielce 5

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <