Sporo kartek, kolejny problem

W trwającym sezonie PKO Ekstraklasy 2023/2024 piłkarze Lecha Poznań zupełnie nie radzą sobie z emocjami na boisku. Wyniki nie są takie, jak być powinny, zespół już od letnich sparingów nie zachwyca swoją grą, zawodnicy Kolejorza łapią wiele kartek i powoli robi się kolejny problem.

W trwającym sezonie PKO Ekstraklasy 2023/2024 zespół Lecha Poznań rozegrał tylko 5 spotkań łapiąc w tych meczach odpowiednio 4, 4, 3, 4 i 2 żółte kartki. Łącznie 17 żółtych kartek ujrzało aż 13 różnych piłkarzy. Dodatkowo Radosław Murawski w Lubinie zobaczył bezpośrednią czerwoną kartkę i został zawieszony na 2 ligowe mecze. Środkowy pomocnik pauzuje w lidze od ponad miesiąca, niedawno wrócił na boisko rywalizując w rezerwach, 17 września będzie mógł już zagrać w ekstraklasowych derbach.

Na tym problem nie kończy się. Radosław Murawski ma na swoim koncie już 2 żółtka, jeszcze 2 napomnienia i znowu będzie pauzował. Inny środkowy pomocnik Jesper Karlstrom ma jeszcze więcej żółtych kartek, Szwed w 5 spotkaniach został ukarany aż 3 razy i aktualnie jest zagrożony pauzą. Za moment Kolejorz będzie miał problem w środku pola, oprócz wspomnianej dwójki na pozycjach 6-8 może grać tylko Nika Kvekveskiri mający co chwile problemy zdrowotne. Ostatnio na ósemce był próbowany Afonso Sousa, który jednak średnio radzi sobie na tej pozycji, a pozycja defensywnego pomocnika nie jest dla niego. W najgorszej sytuacji na szóstce dziurę mógłby łatać Filip Dagerstal.

Z czego wynika aż tak duża liczba napomnień na samym starcie ligowego sezonu 2023/2024? Przede wszystkim z niemocy. Lechici dosłownie wyszarpują zwycięstwa albo do końca walczą o wygrane/o chociaż remis. Wiele fauli wynika z braku boiskowej kontroli, z frustracji piłkarzy, którym głównie w ostatnich 3 spotkaniach nie szło. Sam źle zorganizowany taktycznie zespół Kolejorza często nie ma kontroli nad boiskowymi poczynaniami przeciwników, poznaniacy chcąc zapobiec utracie bramki m.in. po stracie piłki i po kontrataku popełniają taktyczne przewinienia, za które sędziowie słusznie pokazują żółte kartki.

W trwającym sezonie ligowym zawodnicy Lecha Poznań popełnili łącznie 74 faule w 5 kolejkach co daje średnią 14,8 przewinień na mecz. Nasi piłkarze najwięcej fauli (20) popełnili w pojedynku z Piastem Gliwice 2:1 a najmniej (11) w konfrontacji z Zagłębiem Lubin 1:1. Podopieczni Johna van den Broma w tabeli Fair Play PKO Ekstraklasy 2023/2024 zajmują aktualnie 13. pozycję.
Żółte kartki w PKO Ekstraklasie 2023/2024

3 – Karlstrom
2 – Murawski, Szymczak
1 – Bednarek, Sousa, Andersson, Czerwiński, Douglas, Dagerstal, Ishak, Milić, Sobiech, Velde

Czerwone kartki w PKO Ekstraklasie 2023/2024

1 – Murawski

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <