Odrabianie strat

Za nami już 9. kolejka piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2023/2024, z której kibice Kolejorza mogą być umiarkowanie zadowoleni. W grze Lecha Poznań ponownie niewiele się zmieniło, na plus jest szybkie odrobienie strat a przede wszystkim zdobycie drugi raz z rzędu pełnej puli.

Lech Poznań ostatnimi dwoma meczami zaczął odrabiać straty do czołówki po trzech kolejnych spotkaniach bez wygranej. W ostatnich dwóch kolejkach Ekstraklasy zgadzał się tylko wynik, dzięki rezultatowi osiągniętemu w sobotę przynajmniej nie jest gorzej, ale też nie jest lepiej lub jak to woli – jest niewiele lepiej. Pucharowicze punktują dużo lepiej niż Lech Poznań rok temu, zatem to nadal nie my jesteśmy faworytem do zdobycia tytułu Mistrza Polski. Na razie Kolejorz próbuje zerwać z łatką ligowego średniaka aspirującego do walki o podium, które powoli staje się widoczne.

Lech Poznań – Stal Mielec 1 (trafiony)
Legia Warszawa – Górnik Zabrze 1 (trafiony)
Cracovia Kraków – Pogoń Szczecin 1 (nietrafiony)
Śląsk Wrocław – Piast Gliwice x (nietrafiony)
Ruch Chorzów – Raków Częstochowa x (nietrafiony)
Korona Kielce – Widzew Łódź 1 (nietrafiony)
ŁKS Łódź – Jagiellonia Białystok 1 (nietrafiony)
Radomiak Radom – Puszcza Niepołomice 1 (nietrafiony)
Zagłębie Lubin – Warta Poznań x (nietrafiony)

Lech Poznań ma 2 zaległe spotkania, więc teoretycznie wygrywając je mógłby być nawet liderem wyprzedzając o punkt rewelacyjnego Śląska Wrocław, który wygrał 6 meczów z rzędu. Śląsk w dłuższej perspektywie to nie rywal o tytuł, bardzo dobrze wyglądająca Legia Warszawa czy solidny Raków Częstochowa już tak. W środę Legię zechce zatrzymać Pogoń Szczecin, która niespodziewanie wskoczyła na zupełnie inny poziom strzelając w ostatnich 2 zwycięskich meczach aż 8 bramek. Dzień później mający swoje problemy Lech podejmie Raków, który też ma swoje problemy, ale i tak wygląda chyba lepiej niż poznaniacy.

Czwartkowy bój o 20:00 nie będzie zwykłym meczem o 3 punkty. Ta konfrontacja pokaże nam wszystkim, w jaką stronę pójdzie Lech Poznań, na co stać go sportowo, jak mocny jest mentalnie i w jakim stanie psychicznym będzie 28 września około godziny 22:00. To sportowo-taktyczno-mentalny sprawdzian dla drużyny czy dla krytykowanego przez wszystkich kibiców Johna van den Broma, który w dniach 28 września – 1 października ma sporo do udowodnienia. Raptem 3 dni po starciu z Mistrzem Polski nasz zespół zawita do Szczecina, gdzie Pogoń mecze z Lechem Poznań traktuje wyjątkowo i wyprzedała już wszystkie bilety na ten pojedynek.

Cu to więcej pisać. Przed Lechem Poznań arcyważne 3 dni, które ustawią zespół na kolejne mecze a wyniki tych gier będą miały wpływ na całą pozostałą część rundy jesiennej aż do świąt. Inne rezultaty 10. kolejki są tak naprawdę na drugim planie, Jagiellonia Białystok, Śląsk Wrocław czy Zagłębie Lubin to w tej chwili nieistotne dla Kolejorza drużyny. Liczy się Raków Częstochowa, liczy się Pogoń Szczecin, liczy liczba minimum 4 punktów, jakie w dniach 28.09-01.10 powinien wywalczyć Lech Poznań, żeby nie stać w miejscu i zaliczyć mały progres na wszystkich możliwych polach.Nasze obiektywne typy na mecze 10. kolejki PKO Ekstraklasy 2023/2024 i zaległe spotkania 6. kolejki:

Pogoń Szczecin – Legia Warszawa x
Lech Poznań – Raków Częstochowa x

Pogoń Szczecin – Lech Poznań x
Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin 1
Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa 1
ŁKS Łódź – Cracovia Kraków 1
Piast Gliwice – Widzew Łódź 1
Puszcza Niepołomice – Ruch Chorzów 1
Raków Częstochowa – Radomiak Radom 1
Stal Mielec – Korona Kielce x
Warta Poznań – Śląsk Wrocław 1

Tabela po 9. kolejce PKO Ekstraklasy 2023/2024:

1. Śląsk Wrocław 19 pkt.
2. Legia Warszawa 17
3. Jagiellonia Białystok 16
4. Raków Częstochowa 16
5. Zagłębie Lubin 16
6. Lech Poznań 14
7. Stal Mielec 12
8. Pogoń Szczecin 12
9. Radomiak Radom 11
10. Widzew Łódź 11
11. Cracovia Kraków 10
12. Warta Poznań 9
13. Piast Gliwice 9
14. Górnik Zabrze 9
15. Puszcza Niepołomice 8

16. ŁKS Łódź 7
17. Korona Kielce 6
18. Ruch Chorzów 6

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <