Wystaw oceny po meczu z Rakowem

Skład Lecha Poznań:

Mrozek – Czerwiński, Dagerstal (45.Milić), Blazić, Gurgul – Murawski, Karlstrom – Pereira, Sousa (68.Szymczak), Velde (81.Ba Loua) – Marchwiński (81.Sobiech).

* – Piłkarz, który nie rozegra co najmniej 15 minut nie podlega ocenie

Należy ocenić występ każdego z poniższych piłkarzy i kliknąć na przycisk „Prześlij”. Nie ma opcji ocenienia gry tylko pojedynczych zawodników. Po prawidłowym ocenieniu w miejscu formularza wyświetli się stosowny komunikat. W razie problemów z odpowiednim wyświetleniem ocen na smartfonie – OBRÓĆ GO POZIOMO
Trener John van den Brom (gra drużyny, zmiany, taktyka itp.):
Skala 1-6

(ocenianie zakończone)

Poziom meczu Lecha Poznań:
Skala 1-6

(ocenianie zakończone)

Poziom sędziowania meczu Lecha Poznań:
Skala 1-6

(ocenianie zakończone)

Najlepszy piłkarz w zespole rywala:

(ocenianie zakończone)

Wyniki głosowania przez internautów KKSLECH.com zostaną ogłoszone w sobotę o północy

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

24 komentarze

 1. WybrzezeKlatkiSchodowej pisze:

  Szkoda tylko tej kartki z dupy dla Jespera.

 2. Franco pisze:

  Raków wypompowany. Tydzień temu z Atalantą też zagrali cienko. Może właśnie w środku tygodnia nie będzie im szło i dobrze się wstrzeliliśmy z tym meczem.

  • Bigbluee pisze:

   Raków nie był wypompowany ani troche. Przebiegli 120km, o 4 wiecej niż my. Po prostu nie mieli pomysłu. Nastawili sie jak każdy na piłke do Pereiry a tu zaskoczenie. Lech zagrał inaczej.

 3. Kaktus108 pisze:

  Przyjemny wieczór. Karlstrom i Murawski dochodzą do formy, Sousa pracuje, Krzysiu i Marchewa nadal w gazie. Środek obrony solidnie, boki trochę gorzej. Dobry ruch z Pereirą na skrzydle. Przełamanie BaLua. Dużo pozytywów, ale można jeszcze lepiej.

 4. smigol pisze:

  Cieszy dojrzała postawa Velde. Kiedy w drugiej połowie wyszedł na niego ten Rumun i podkręcił mu śrubę. Stary Krzysio zacząłby machać łapami i startować do sędziego. Dzisiaj poczekał na swoją okazję, pięknie go skręcił i zdobył bramkę na 3-1 która zamknęła mecz. Brawo!!!

 5. El Companero pisze:

  najlepsi Muraś, Marchewa, Velde, (po piątce) najsłabszy ponownie Sousa (czas odpocząć – dwója) , Czerwiński i Szymczak – trójki,

  • Grossadmiral pisze:

   a ja bym powiedział że Alan nie tak źle tym bardziej fizycznie bardzo dobrze dużo biegał dynamika dobra szybkość dobra widać że rytm meczowy mu służy jak nie gra marnieje

  • Pan T.Arhei pisze:

   Relacja tekstowa czy radio?

 6. Sosabowski pisze:

  Po raz kolejny jak u Spielberga. Zaczynamy od klasycznego trzęsienia ziemi żeby potem odwracać mecz. I gdyby nie ta głupio stracona bramka to w tym meczu dużo by się zgadzało. Były dłuższe momenty gdy wyglądaliśmy bardzo dobrze. Dawno nie widziałem takiego podania jak to Sousy. I aż szkoda że zostało niewykorzystane. Znowu było więcej indywidualności niż zespołu, ale tym razem dzięki wielkiemu przebudzeniu Murawskiego i Karlstroma. Środek pola wyglądał najlepiej w tym sezonie. I to rokuje na przyszłe spotkania. Pogoni nawet bez Karlstroma nie ma się co obawiać, na ten moment prezentują poziom Puszczy Niepolomice. Wracając do meczu. Marchwiński kolejny mecz z liczbami. W poprzednim zaprezentował się niczym z FIFY strzelając z piłki za plecami. Tym razem wykazuje się nerwami ze stali. Tak ośmieszyć bramkarza pchanego przez wszystkich do topowych klubów… brawa Panie Marchwiński. Brawa też Panie Velde bo i Ty dzisiaj pokazałeś że wystarczy jeden zwód by położyć bramkarza na ziemi. Ten mecz się dobrze oglądało, było dużo miejsca do gry. Był pressing, była walka za Kolejorza. I aż nasuwa się samo na myśl: Czy nie można tak co tydzień? Dlaczego motywacja jest na Rakow, a na Górnika już nie? Może szukam dziury w całym. Ale tym razem chcieliśmy ich zabiegać… to czemu ostatnio tylko staliśmy? Nie wiem choć się domyślam. Na ten moment nawet przy dobrej kondycji Ishaka, Marchwiński powinien grać na 9. Ma to coś i trzeba z tego korzystać.
  Niestety na minus po raz kolejny Gurgul, ale to jeszcze nie jest poziom nawet Ekstraklasy, a co dopiero Lecha. Potencjału mu nie odbieram ale jeszcze nie teraz.

  • fox pisze:

   Co Ty chcesz dzisiaj od Gurgula.Może troszkę zawalił bramkę ale tak nie do końca.Później już grał dobrze.Na pewno nie jest nic gorszy od Andresona .

   • Grossadmiral pisze:

    Gurgul w defensywie był słaby kręcili nim źle krył bramkę w sumie zawalił a że strzelił to wyszło na 0 nawet aut źle wykonał więc trudno napisać że zagrał dobrze tym bardziej że chyba miał tylko jeden przypadkowy odbiór

  • PAWEL pisze:

   żeby w wieku 17 lat być dobrym obrońcą wydaje się trochę mało prawdopodobne. Dlatego tylko spokojny rozwój, bo na dziś chłopak powinien łapać minuty, ale gdy prowadzimy. Było sporo błędów.

 7. Mazdamundi pisze:

  Brawo! W końcu, po ponad dwóch miesiącach mecz, w którym przez większość czasu Lech grał bardzo dobrze. Progres czy przez wyjątkowe okoliczności – ligowy mecz w środku tygodnia – załączył się „Tryb LKE” w którym gramy dwa razy intensywniej i z pomysłem? Brawa za ten mecz dla wszystkich – nawet dla Jonka za dobór składu. Blazić po zgoleniu włosów niczym Bartek Salamon gra coraz lepiej. Marchewa profesor. Karlstrom i Murawski też. Do Sousy można się jedynie przyczepić, że niestety znowu było z niego mało pożytku. Dzisiejszy wieczór na duży plus, ale do stwierdzenia, że Lech przechodzi renesans jeszcze mi daleko. Oby to był trend i na kolejny naprawdę dobry mecz nie trzeba było czekać do nowego roku.

 8. Grossadmiral pisze:

  Jakoś dziś było widać że naszym bardziej się chciało albo bardziej mogli fizycznie niż wcześniej . Może daleko idących wniosków nie nalezy mieć bo i raków podmęczony był ale chyba idzie ku lepszemu. Lech wygrał dzisiaj indywidualnym umiejętnością Krzycha i Carotta a reszta po prostu wywalczyła fizycznie im możliwości niby proste ale często u nas nie takie proste. Trzecim zawodnikiem in plus Murawski nasz mały pitbull dobrze regulował i ryglował. O Gurgulu i Alanie napisałem wyżej w odpowiedziach więc można doczytać. Mimo bramki to Baluj wyglądał słabo fizycznie i chyba mentalnie on w sobie nie ma jakieś złości i chęci pokazania że naciskam na innych. Szymczak też jakoś taki nie w formie ostatnio.

 9. Sp pisze:

  Przyjechał do nas zespół, który nie chce murować bramki tylko pograć w piłkę i odrazu naszemu zespołowi idzie lżej.
  Po straconej bramce tym bardziej, że przy lepszym strzale Murawskiego to my mogliśmy prowadzić pomyślałem sobie, że już jest po meczu. Okej w tym sezonie potrafimy odrabiać wynik, no ale graliśmy z rakowem. Tak, za bramkę można winić Gurgula bo nie zablokował podania, Alan się przeliczył i gol. Mrozek większej roboty w meczu nie miał i według mnie przy bramce nie wiele więcej mógł zrobić. Alan zagrał dobry mecz widać, że grając kilka spotkań z rzędu dało mu pewność. Dagerstal to bardzo dobry zawodnik i duże szczęście, że u nas gra, szkoda tylko, że tak często łapie urazy, chociaż na ten wpływu nie miał. Blazić też z meczu na mecz coraz pewniej, ale on musi mieć kogoś kto tą obroną dyryguje i takim kimś jest Filip, poniżej Tonio. Dla mnie dobry mecz Gurgula, strzelił i powiedzmy zawalił gola więc wyszło na zero, ale pamiętajmy, że on ma dopiero 17 lat (moim zdaniem powinien wzmocnić juniorów w młodzieżowej lidze mistrzów) i błędy będzie robił, a wolę by te błędy robił młody chłopak stąd niż Elias czy nic nie dający Basher. Bardzo cieszy forma do której wrócił Jesper dzieli i rządzi na boisku. Nie widziałem tej sytuacji za co dostał kartkę, ale można było się spodziewać, że w końcu trzeba będzie sobie radzić bez Szweda. Dzięki temu, że trzyma cały środek to Radek może wyjść wyżej i zagrać ofensywnej. Chciałem napisać, że z Jesperem w formie to nie powinniśmy grać na dwie 6 tym bardziej u siebie, no ale Radek mógł nas wyprowadzić na prowadzenie już w pierwszej minucie, a później zagrał piękną kąśliwą piłkę na głowę Gurgula. Harował z tyłu dawał dużo z przodu brawo dla Radka bo po pauzie gra bardzo odpowiedzialnie. Sousa został przesunięty wyżej i zobaczcie jakie podanie zagrał, aż szkoda, że nie było bramki. Tutaj miał trochę więcej miejsca, nie był obijany przez wielkich rywali i z nim można ciekawie pograć na jeden kontakt by przyspieszyć akcje i zostawić rywala za linią piłki. Wiele miesięcy temu pisaliśmy, że jak nie mamy skrzydłowych to może przesuniemy tam Perierie dzisiaj to zobaczyliśmy bo trener się zdecydował na takie rozwiązanie i nasza prawa strona wyglądała pozytywnie, po drugiej stronie Velde, to jest niesamowite jak się ten chłopak zmienił. Kiedyś chciał uciekać z Poznania, a teraz po golu całuje herb naszego klubu i jedną kiwką na zamach zapewnia spokój w meczu golem na 3:1, a przecież też pięknie podał do Marchewy gdy wyszliśmy na prowadzenie. Co do Marchewiorza, no Panie Filip witamy w dorosłej reprezentacji bo nawet gdyby na tym meczu nie było Probierza to i tak bys je dostał. Mam tylko nadzieję, że jak dostanie swoją szansę to za jego plecami będzie biegać Lewandowski, a nie na odwrót bo to nie może się udać. To co zrobił gdy dostał wspomniane podanie od Velde to zasługuje na brawa. Wiemy że raków słynie z silnych środkowych obrońców, a nasz pięknie się zastawił, wygrał pozycję i na końcu wymanewrował pompowanego do reprezentacji Serbii tak, że zajebał sobie do pustaka
  Teraz czas na zmienników. Milić pewny wchodzi za filar defensywy i robi swoje. Brawo to też dzięki niemu Mrozek nie miał za dużo roboty. Szkoda, że przy 3:2 nie zobaczyliśmy Nadolskiego, przy takim wyniku młodzi powinni dostawać szansę. Na temat Szymczaka i Sobiecha nie będę się wypowiadał bo zimą powinniśmy sprowadzić nową 9 mimo, że widzę tam Pele że Skórzewa, a jak ten będzie grał to na 10 Ishaka i ten napastnik to nie powinien być 3 tylko taki, który będzie chciał wygrać rywalizację z wymienioną dwójką. Ba luj wchodzi i musiał dostać podanie pod nogę od rywala by w końcu trafić do bramki przeciwnika. Już sobie myślałem, że piłka trafi w słupek i nie będzie bramki, ale udało się. Obsraliśmy na szczęście ustępującego mistrza Polski 4 golami i Ba Lujem na końcu.
  Można grać w piłkę? Można! Mam nadzieję, że z trzepaczami pójdziemy za ciosem i również po dobrej grze zgarniemy 3 pkt.
  Dobry mecz naszych zawodników. Brawa dla nich i trenera. Teraz regeneracja i marsz, marsz marsz, do boju marsz.

 10. Hazaj pisze:

  Mielec- najsłabsi Szymczak i Sousa. Raków-patrz wyżej = dla nich max 2.Sobiecha nie ma co oceniać, jest poza skalą.
  Po mojemu wybitny mecz Murawskiego i jemu dałem 6 ! Harował w obronie+ 2 asysty !
  5 – Velde. Tak grających skrzydłowych spotkać można w najlepszych ligach (np w Premier League). Jak tak dalej pójdzie to transfer za 6-8 Mln € spokojnie możliwy (kontrakt do grudnia 2025)
  4- Marchewa
  Reszta 3.Dwóje na początku.
  Co do Gurgula – 17 lat, reprezentant U-17 Marcina Włodarskiego, jedzie ma MŚwiata do Tajlandii pod koniec 2023. Dużo błędów, za daleko w kryciu jakby bał się ogrania i przez to zamieszany w bramkę na 0-1.Na plus bramka. Razem =3.
  No i ciekawe, Andersson na ławce, Douglas gdzieś na trybunach. Wynika, że trzeba się życzliwie przypatrywać Gurgulowi. Plus… to gość urodzony w Poznaniu.Trener powinien zachować konsekwencję i jak go wpuścił to Gurgul MUSI grać jak najwięcej. Gorszy nie będzie bo ma talent.
  Malkontentom przypomnę początki Kamyka na prawej obronie, no i tak naprawdę Gurgul to przede wszystkim ŚRODKOWY OBROŃCA !

  • leftt pisze:

   Sousa szału może rzeczywiście nie robił. Pewnie postrzegamy go tak dlatego, że oczekujemy więcej.
   Szymczak bardzo skuteczny w pressingu. Ze Stalą zmiana też ok. Wiem, że oczekujemy od niego bramek, ale pomaga drużynie więc te dwójki mocno z dupy.
   Murawski świetny, zgadzam się. Karlstroem w końcu równie dobry, chociaż jego ocenę obniża to, że dał celebrycie okazję do celebrytowania i w głupi sposób wykluczył się z meczu ze śledziami. To już na Puszczę lepiej było tę kartkę złapać.
   Velde złapał taką pozytywną bezczelność. Szuka trudnych rozwiązań, stara się nie tyle ograć co zezłomować przeciwnika. Nie zawsze się udaje, ale on się nie zraża.
   Marchewa ma wszystkie cechy napastnika.
   Gurgul jednak wygląda mi na lewego obrońcę. Przynajmniej w Lechu i w kontekście tego, kogo Lech kupił i z kim się rozstał a z kim nie. Jeżeli nie kupimy LO zimą to będę tego pewny.
   Z Kamykiem chodzi Ci o Marcina czy Jakuba? Bo Marcina na PO sobie nie przypominam (chociaż może mnie pamięć zawodzi, prędzej na LO grał), natomiast Jakub zagrał tam parę razy z konieczności, łatając dziury.
   Stoperom też dałbym więcej niż 3.

  • Pan T.Arhei pisze:

   Naprawdę dałeś Szymczakowi 2? Mecz jest jeszcze dostępny na C- ,więc polecam obejrzeć zachowanie i grą Filipa. No chyba ,że teraz po Marchewie i Bednarku jakiś Filip musi być tutaj mieszany z gównem (bo błoto bywa lecznicze a gówno to już niekoniecznie)

 11. Bigbluee pisze:

  Velde pocałował herb – ocena 6 😀

 12. Ostu pisze:

  Zacznę oceniać poszczególnych zawodnikow dopiero po meczu z Pogonią…

  • janusz.futbolu pisze:

   Za mecz z Pogonią będzie osobna ankieta do oceny zawodników.
   Ta jest do oceny za mecz z tramwajarzami.
   Ocena podsumowujący występy poszczególnych zawodników najlepiej po sezonie 🙂

 13. jerry21 pisze:

  Najlepszy Muraś 6.
  Velde 5 , Marchwiński też
  Wreszcie dobry Karlstrom 4 , minus za żółtą kartkę.
  W końcu podobał mi się Mrozek, nabiera pewności, żyje w bramce.
  Solidna obrona, Gurgul – trochę
  jeszcze mu brakuje, ale potencjał jest.
  Szymczaka pochwałę za walkę, presing. Wierzę w niego i go nie skreślam.
  No i dobra zmiana Ba Loua.
  Czerwiński też daje radę, pisałem wcześniej, że potrzebuje rytmu meczowego.

 14. kilo82 pisze:

  Świetny występ Murasia i Karlstroma – wreszcie zaczyna grać na swoim wysokim poziomie. Velde i Marchewa kolejny bardzo dobry mecz z liczbami, oby tak dalej. Gurgul jeszcze niepewny w obronie, ale w jego wieku wiadomo, że błędy będą się zdarzać. Mimo wszystko gorzej od Anderssona i tak nie broni, no i fajnie, że zaliczył debiutancką bramkę w takim meczu i takim momencie.