Pierwszy mecz z FC Nantes

Jutro o godzinie 14:00 w pierwszym meczu ścieżki mistrzowskiej UEFA Youth League 2023/2024, Mistrz Polski do lat 19, Lech Poznań zmierzy się u siebie z juniorskim Mistrzem Francji, FC Nantes. Kolejorz nie jest faworytem w tym dwumeczu, ale powalczy o sprawienie niespodzianki.

Lech Poznań wraca do młodzieżowej Ligi Mistrzów po 5 latach przerwy. Jesienią 2018 roku Kolejorz U-19 też nie miał szczęścia w losowaniu, w I rundzie ścieżki mistrzowskiej UEFA Youth League trafił na Mistrza Niemiec przegrywając wtedy z Herthą Berlin 0:2 na wyjeździe i 2:3 u siebie przy Bułgarskiej. W jubileuszowej 10. edycji rozgrywek UEFA Youth League podopieczni Bartosza Bochińskiego postarają się o niespodziankę oraz o przerwanie niekorzystnej serii polskich klubów. Ostatnią rodzimą drużyną, która przebrnęła I fazę była w 2017 roku Legia Warszawa, która zaraz później odpadła, zatem jeszcze nigdy polski zespół nie dostał się do wiosennej części rozgrywek.

Lech Poznań do pierwszego meczu z FC Nantes podejdzie jako aktualny lider CLJ U-19, który w 7 meczach ugrał 18 oczek (seria 5 zwycięstw z rzędu). Jeszcze mocniejsi wydają się być podopieczni Stephana Moreau, którzy mimo wszystko 30 września wyhamowali notując remis 0:0. Wliczając jeszcze tamten sezon dwukrotni Mistrzowie Francji U-19 z rzędu do niedawna mieli serię 11 zwycięstw z rzędu. Popularne „Kanarki”, które ostatni tytuł zdobyły po pokonaniu w finale PSG 2:1, po 6 kolejkach grupy C sezonu 2023/2024 są obecnie na 1. miejscu w ligowej tabeli. Żółto-zieloni zaliczyli dotąd bilans 5-1-0, gole: 20:1, są faworytem w dwumeczu z Mistrzem Polski i na pewno będą chcieli zaprezentować się w UYL lepiej aniżeli w zeszłym sezonie, gdy w II rundzie niespodziewanie odpadli ze szkockim Hibernianem.

Francuzi dziś po 15:00 we Wronkach odbędą ostatni trening przed meczem z Lechem Poznań, juniorzy starsi Kolejorza mają już za sobą ostatnie zajęcia przed meczem. Spotkanie I rundy UEFA Youth League poprowadzi Turek, Erkan Ozdamar, arbitrami bocznymi będą jego rodacy – Murat Tugberk Curbay i Anil Usta. Prawa do pokazywania młodzieżowej Ligi Mistrzów w Polsce ma Polsat, mecz Lech Poznań – FC Nantes będzie można obejrzeć na kanale Polsat Sport Premium 1. Bilet na to spotkanie kosztuje 10 złotych, wejściówki można kupić m.in. w kasie stadionu we Wronkach znajdującej się od strony ulicy Rzecińskiej.

Pojedynek z Francuzami rozpocznie się o godzinie 14:00 na głównym boisku akademii (więcej o najważniejszych i najistotniejszych regulacjach w UYL -> TUTAJ). Rewanż we Francji zostanie rozegrany w środę, 25 października 17:00. W razie awansu juniorzy starsi Lecha Poznań zmierzą się w II rundzie z Malmo FF lub z HJK Helsinki. Pierwsze spotkanie we Wronkach odbyłoby się 8 listopada, a rewanż w Szwecji lub w Finlandii dnia 29 listopada.
Więcej na temat UEFA Youth League:

> Przed losowaniem młodzieżowej Ligi Mistrzów
> Grupa Lecha przed losowaniem UYL
> UYL: Lech Poznań – FC Nantes
> Pary I i II rundy UEFA Youth League 2023/2024
> Kolejne szybkie rozpoznanie
> Start w jubileuszowej edycji
> Występy Polaków w Lidze Młodzieżowej
> Najważniejsze i najciekawsze regulacje UEFA Youth League
> Największe niespodzianki w UEFA Youth League
> Drugie podejście w Youth League
> Z Youth League do seniorskiej piłki

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <