Tylko pięciu piłkarzy wyjedzie na kadrę

Dzisiejszy mecz Lecha Poznań z Puszczą Niepołomice (początek o 20:30) zakończy drugi etap rundy jesiennej sezonu 2023/2024. Po tym spotkaniu rozpocznie się w przypadku Kolejorza druga z trzech jesiennych przerw na kadrę, która dla niebiesko-białych potrwa ponad 2 tygodnie.

Spośród piłkarzy występujących na co dzień w pierwszej drużynie tym razem nominacji do kadry nie otrzymał m.in. Maksymilian Pingot czy nikt spośród szwedzkich zawodników. W październiku na obozy reprezentacji narodowych uda się zatem jedynie pięciu podstawowych graczy Lecha Poznań. Na debiut w seniorskiej reprezentacji Polski będzie miał szansę Filip Marchwiński, Polacy w dniach 12-15 października w ramach eliminacji Mistrzostw Europy 2024 spotkają się z Wyspami Owczymi na wyjeździe i z Mołdawią u siebie.

W tym samym terminie Nikę Kvekveskiriego oraz Gruzinów czeka towarzyski mecz z Tajlandią, później kwalifikacyjny z Cyprem. W październiku w reprezentacji Słowenii będzie mógł też zagrać Miha Blazić. Stopera Lecha Poznań czekają eliminacyjne pojedynki z Finlandią (14 października) i z Irlandią Północną (17 października).

W październiku aż 3 gry, lecz towarzyskie zaliczy Polska U-18. Na obóz tej kadry młodzieżowej zostało powołanych wielu lechitów, ale w pierwszej drużynie Kolejorza występuje tylko Michał Gurgul. Dodatkowo Filip Szymczak otrzymał nominację do reprezentacji Polski U-21. Kadrę Adama Majewskiego najpierw czeka mecz kontrolny ze Słowacją, następnie 17 października kwalifikacyjny bój z Estonią.

Sztab szkoleniowy Kolejorza cały zespół do dyspozycji będzie miał dopiero w czwartek, 19 października. Dwa dni później w sobotę, 21 października, o godzinie 20:00 drużyna Lecha Poznań zagra przy Bułgarskiej z ŁKS-em Łódź.
Lechici w reprezentacjach – październik 2023:

Filip Marchwiński
eME, Wyspy Owcze – Polska (czwartek, 12 października, godz. 20:45)
eME, Polska – Mołdawia (niedziela, 15 października, godz. 20:45)

Nika Kvekveskiri
Tow, Gruzja – Tajlandia (czwartek, 12 października, godz. 18:00)
eME, Gruzja – Cypr (niedziela, 15 października, godz. 15:00)

Miha Blazić
eME, Słowenia – Finlandia (sobota, 14 października, godz. 18:00)
eME, Irlandia Płn. – Słowenia (wtorek, 17 października, godz. 20:45)

Michał Gurgul
Tow, Polska U-18 – Szwecja U-18 (czwartek, 12 października, godz. 18:00)
Tow, Polska U-18 – Słowacja U-18 (piątek, 13 października, godz. 15:45)
Tow, Polska U-18 – Czechy U-18 (wtorek, 17 października, godz. 15:00)

Filip Szymczak
Tow, Słowacja U-21 – Polska U-21 (czwartek, 12 października, godz. 18:00)
eMME, Polska U-21 – Estonia U-21 (wtorek, 17 października, godz. 18:00)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

4 komentarze

 1. Kosi pisze:

  Zla wiadomosc dla Broma. Odpada wymowka o wyjezdzie calej druzyny na kadre i braku mozliwosc przygotowan do meczu.

  • 07 pisze:

   Dopisałbym w kolejnym okresie przygotowawczym…. za co jedzie na kadrę Szymczak? Za gole, asysty?????? Chyba za fajną fryzurę….. Kvekve chba za to ze wrócił do treningów… 😉 nie no ku..a przynajmjiej wesoło jest. 🙂

 2. marcinos pisze:

  Myślę sobie – że Kvekve może jechać i nie wracać. Jest strasznie bezużyteczny – przy absencji Karlstroma nie wyszedł nawet w składzie i nic nie pokazał. Ma ponad 30 lat i mam wrażenie, że albo sfałszował paszport albo naprawdę źle się prowadzi – bo wyglada na więcej. W zimie warto poszukać na jego pozycję realnego wzmocnienia.