Najbliższy rywal zwolnił trenera

Zaraz po październikowej przerwie na kadrę w sobotę, 21 października, o godzinie 20:00 zespół Lecha Poznań podejmie przy Bułgarskiej beniaminka ligi Łódzki Klub Sportowy. Rywal przybędzie do stolicy Wielkopolski już z nowym trenerem.
W środę, 11 października ze stanowiska trenera ŁKS-u Łódź zwolniony został były piłkarz Lecha Poznań świecący z Kolejorzem sukcesy w latach 90-tych, Kazimierz Moskal. 56-latek latem 2022 roku miał drugie podejście w ŁKS-ie, wprowadził ten klub do Ekstraklasy, jednak słaba runda jesienna 2023/2024 doprowadziła dziś do jego zwolnienia.

Kazimierz Moskal jako szkoleniowiec zanotował niekorzystny bilans z Kolejorzem wynoszący 1-1-8, gole: 4:17. Z Lechem Poznań przegrał 8 ostatnich spotkań, tym 6 meczów bez zdobycia choćby gola. Moskal przegrywał z nami zarówno w Ekstraklasie jak i w rozgrywkach o Puchar Polski (z Pogonią Szczecin i ŁKS-em Łódź).

ŁKS Łódź, do którego latem powrócił były pomocnik Lecha Poznań, Dani Ramirez po 10 kolejkach PKO Ekstraklasy sezonu 2023/2024 zamyka ligową tabelę. Beniaminek ugrał tylko 7 oczek notując bilans 2-1-8, gole: 6:19. ŁKS Łódź ma najgorszą ofensywę w lidze, w dodatku na wyjazdach przegrał wszystkie mecze zaliczając bilans 0-0-6, bramki: 1:12.

Niebawem zarząd klubu z Łodzi ogłosi nowego szkoleniowca. Lech Poznań ostatni raz mierzył się z ŁKS-em jesienią 2019 roku. Kolejorz wygrał z ŁKS-em Łódź ostatnich 6 spotkań (5 z rzędu). Na swoim koncie ma 7 kolejnych gier z tym przeciwnikiem bez porażki, niebiesko-biali ostatni raz przegrali z Łódzkim Klubem Sportowym ponad 15 lat temu (u siebie 1:2).

Tymczasem Lech Poznań w czwartek, 12 października, o godzinie 13:00 na jednym z bocznych boisk ENEA Stadionu rozegra sparing, który będzie zamknięty dla kibiców i mediów. Kolejorz wykorzystując dwa tygodnie przerwy podejmie kontrolnie I-ligową Miedź Legnica, w tym spotkaniu wezmą udział zawodnicy z pierwszego zespołu + piłkarze z rezerw. Spośród podstawowych graczy na obozach reprezentacji narodowych przebywa tylko 6 zawodników – Michał Gurgul, Filip Marchwiński, Filip Szymczak, Nika Kvekveskiri, Miha Blazić i awaryjnie dowołany Maksymilian Pingot.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

7 komentarzy

 1. Kosi pisze:

  Pozorowana zmiana. Nowy trener lepszych pilkarzy nagle nie wyczaruje.

 2. Hazaj pisze:

  Z piasku… i tak dalej. Jedynym przykładem że można ukręcić jest…. Warta. I ta za Tworka i ta obecna. Widziałem 2 mecze ŁKSu…. nijak nie ukręcą jak i Puszcza i wiele drużyn „drugiej dolnej połowy tabeli”. Nawet taki Piast czy Radomiak to jest badziewie.

 3. 07 pisze:

  Kilka dni temu pisałem że ŁKS nie przyjedzie z Moskalem no i…. przyjedzie ze Stokowcem.

 4. Sp pisze:

  Z takimi piłkarzami to i Skorża za dużo by nie ugrał😉

 5. stary pisze:

  Ale ambicja w obronie i czekanie na kontry