Sonda: Zimowy priorytet transferowy

Dnia 11 października podczas drugiej tej jesieni przerwy na kadrę jesteśmy już za półmetkiem rundy jesiennej. Lech Poznań od początku sezonu 2023/2024 rozegrał o stawkę łącznie 14 meczów, przed nim do końca 2023 roku tylko 11 lub 12 spotkań. Powoli można już więc myśleć o ewentualnych ruchach transferowych zimą, kibice Kolejorza po ostatnich meczach mogli sobie wyrobić zdanie co do kadry zespołu czy przydatności niektórych zawodników do drużyny.
Każdy kibic śledzący regularnie sytuację panującą w Lechu Poznań, w tym oglądający mecze na pewno dostrzegł już pozycję, na które przydałby się ktoś nowy zimą. Ktoś, kto przede wszystkim wzmocni Kolejorza podnosząc jakość na danej pozycji, na której mamy luki lub obecnie grający tam zawodnik spisuje się słabo.

Czas październikowej przerwy na kadrę wykorzystujemy na kolejną ankietę. W nowej sondzie pytamy Was, kto w pierwszej kolejności powinien przyjść do Lecha Poznań w zimowym oknie transferowym? W ankiecie jest 10 możliwości odpowiedzi, ale jak zwykle zaznaczyć można tylko jedną. Sonda jest dostępna tutaj oraz w „Śmietniku Kibica”, jej wyniki przedstawimy za tydzień w osobnym newsie na KKSLECH.com, wszystkich internautów zachęcamy do wyrażenia swojej opinii na ten temat.
> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

24 komentarze

 1. WF53 pisze:

  stoper z prawdziwego zdarzenie równy/lepszy od Salamona

 2. Michu87 pisze:

  Praktycznie gramy tylko skrzydłami brakuje kreatywnego piłkarza typu Stilic, Jevtic.

 3. leftt pisze:

  Oczywiście LO, bo była tylko jedna opcja. Andersson byłby dobrym rezerwowym zawodnika, którego nie ma, Douglas klapa, rąsia, goździk, szkoda że nie po zeszłym sezonie.
  Zresztą Kvekve też jest rezerwowym zawodnika, którego nie ma. Podobnie jak bramkarze. No, ale jedna opcja.

 4. Szota Arweladze pisze:

  Jeżeli myśleć chcemy o majstrze
  jeden priorytet jest transferowy –
  taki by wiosną zasiadł na ławce
  trener drużyny zupełnie nowy.

 5. Didavi pisze:

  Priorytetem jest lewy obrońca, bo nie mamy żadnego!
  Dalej środkowy pomocnik (8), napastnik, stoper, skrzydłowy. I wszyscy wymienieni powinni przyjść zimą. Latem będą inne priorytety, ze względu na odejścia (pewnie Velde, Marchewa, możliwe, że Pereira, Karlstrom, Szymczak). Już zimą należy przygotowywać kadrę na puchary, ale w klubie nikt nie tego nie rozumie. Zimą należy też naprawić to co się zepsuło latem, ale Rząsa na pewno nie ma sobie nic do zarzucenia. Zimą należy pozbyć się tych, którzy tylko pobierają wypłaty. Nie chcę tego napisać dosadniej, bo Douglas zasługuje na szacunek, ale lokomotywa odjechała bez niego i już nie wsiądzie, bo nie nadąży.

  Bramkarza nie oczekuję. Należy zaufać Mrozkowi. Odda. Wielokrotnie pisałem by nie dawać tysiąca szans, by nie promować na siłę, by grali Ci którzy są najlepsi i gotowi. Mrozek przebył odpowiednią drogę. Pokazał w Stali, że potrafi. Oglądałem go tydzień w tydzień. Jako naczelny krytykant „młodych” stoję murem za Mrozkiem. Jeśli teraz go zmienimy, spalimy go. Jak obrona będzie skonsolidowana, przynajmniej na stoperze to i Mrozek złapie więcej pewności. Nie skreślajmy go tak szybko.

 6. Pawelinho pisze:

  „Kadra jest wystarczająco szeroka i mocna. Nikt nie jest potrzebny” – obecny trener lubi to podobnie jak tzw dyrektor ds spraw sportowych 🙂 Generalnie też jestem zdania (i nie jest to nic odkrywczego patrząc na powyższe wpisy), że powinien trafić lewy obrońca bo Andersson kompletnie się do tego niestety nie nadaje, który jeśli już powinien gdzieś grać to na pozycji środkowego pomocnika, którego brakuje jako rywala nie tylko Kvekveskiri’ego.

 7. ArcheologPoznanski pisze:

  Ktoś wgl się orientuje, co się dzieje z Salamonem?

  • Kosi pisze:

   To samo. Pobiera pieniadze z Lecha i liczy na nowy kontrakt, by nadal mogl je zarabiac.

   • Didavi pisze:

    No właśnie to jest też ciekawe czy dostaje normalnie zapisy kontraktowe. Juventus płaci Pogbie najniższą krajową.
    A sam Bartek wrzucił nawet dzisiaj zdjęcie z boiska (sztucznego) we Włoszech. Możliwe, że jest nawet w lepszej formie niż Blazic….
    Działanie uefy, w zasadzie brak działania jest karygodne. Tyle czasu już minęło i nie ma żadnej informacji. 6 miesięcy! Onana dostał ogółem 9 miesięcy.

   • marcinos pisze:

    To czy pobiera czy nie to zależy pewnie od tego, czy lekarstwa przepisał mi klubowy lekarz czy nie 🙂 Gdyby wziął je na własną rękę, to przecież dałoby mu się wlepić jakąś dyscyplinarną karę, którą pewnie ma w kontrakcie.

 8. melon771 pisze:

  Brakuje opcji dyrektor sportowy.

 9. janusz.futbolu pisze:

  Bramkarz. Taki, który będzie umiał wykopnąć piłkę pod presją na boisko a nie w aut. I będzie umiał łapać górne piłki na przedpolu. I nie będzie się bał ustawiać obrony w polu karnym. No i poza tym będzie miał refleks na linii Bednarka.

 10. mario pisze:

  LO
  Ale też bramkarz, stoper, ofensywny pomocnik i chyba jednak napastnik.
  Kurde, połowa zespołu…

 11. Ekstralijczyk pisze:

  ”Lewy obrońca (Andersson jest słaby, na Douglasa nie ma co liczyć, Gurgul ma jeszcze czas).”

 12. Radomianin pisze:

  LO bo tylko jedna opcja. Ale skrzydlowy by sie przydał tez

 13. Mazdamundi pisze:

  Trener, ŚP.

 14. Bart pisze:

  Najpilniejsza potrzeba to lewy obrońca bo aktualnie nie mamy żadnego dobrego. Przydałby się też środkowy pomocnik i może bramkarz. Poza tym, trzeba jeździć obserwować i po sezonie podjąć decyzje co zrobić z niektórymi piłkarzami. Możliwe że np po sezonie Lech pożegna się z Kvekveskirim albo Czerwińskim i da szansę Kozubalowi czy Borowskiemu. Kiedyś ci piłkarze muszą dostać szansę i może coś z nich będzie jak ktoś na nich postawi. Moder, Puchacz czy Bednarek po wypożyczeniach też dostali szanse i źle na tym nikt nie wyszedł. Odnoszę też wrażenie że drużynę przydałoby się nieco przewietrzyć i wpuścić więcej świeżej krwi, bo obecna ekipa swoje osiągnęła – zrobili majstra, zagrali w 1/4 LKE, dostali nowe kontrakty i podwyżki, i po tym może być im za wygodnie i mogą już nie mieć takiej samej motywacji. Świeża krew może sprawić że inni nabiorą nowej energii i odżyją.

  Co do Douglasa – nie wiem na jakich warunkach został i jaki ma kontrakt, ale myślę że on akurat nie powinien robić problemów jeśli zimą sprowadzi się nowego lewego obrońcę a Douglasowi zaproponuje pomoc rezerwom. W Poznaniu jest mu dobrze. Zna i lubi miasto, ludzie też go lubią. Ponoć nawet kupił pod Poznaniem dom. Co za różnica czy na kilka meczów pojeździ na Grunwald czy do Wronek. On już swoje pograł. Osiągnął ile mógł i wycisnął z kariery ile się dało. Pamiętam że tuż po jego powrocie Rumak mówił że po Barrym nie widać już takiego głodu jaki miał gdy przychodził pierwszy raz, zmotywowany by coś osiągnąć, wypromować się i pójść wyżej. To jest pewnie jeden z powodów dlaczego powrót Douglasa sportowo jest tak przeciętny – bo już mu się nie chce tak jak się kiedyś chciało. Nie twierdzę absolutnie że obija się na treningach, ale bardziej że znajduje się na takim etapie kariery że trudno mu wykrzesać z siebie tyle co wcześniej.

 15. djwiewiora pisze:

  Dyrektor sportowy
  Trener
  Środkowy (kreatywny – kompletny) pomocnik
  Lewy obrońca
  Salamon lub inny generał
  Bramkarz

  Gdyby nie zlekceważono wielu okazji, kadrę mielibyśmy już dawno.
  Niestety jest 6 priorytetów
  Dyrektor, Trener, „8” , LO, ŚO, GK

 16. Ostu pisze:

  Odpowiedz jest BARDZO prosta…
  Tiba 2.0 a więc bardzo dobry Środkowy Ofensywny Pomocnik, który byłby REŻYSEREM….
  To On decydowałby czy gramy środkiem czy skrzydłami – w zależności od momentu meczu, składu, – On doskonale by wiedział jakie są słabe lub mocne strony wybranych do meczu graczy ..
  Jestem też absolutnie przekonany, że pieniądze, które poszły na GołegoZadka powinny już wczesnym latem zapewnić Lechowi Kreatywną 8…
  Howk…
  Jestem ABSOLUTNIE przekonany że pieniądze