Plus października: Kristoffer Velde

W październiku 2023 najlepszym piłkarzem Lecha Poznań był Kristoffer Velde. Tak przynajmniej wynika z ocen wystawianych przez kibiców Kolejorza po każdym z sześciu meczów rozegranych w poprzednim miesiącu.

We wrześniu Kristoffer Velde nieznacznie przegrał z Filipem Marchwińskim, za to w październiku nieznacznie wyprzedził Mikaela Ishaka. 24-latek zagrał we wszystkich sześciu październikowych meczach na dwóch frontach mając po dwóch spotkaniach najwyższą średnią notę. Najwyższą notę zaliczył w meczu ŁKS-em Łódź 3:1, internauci KKSLECH.com ocenili go wtedy bardzo wysoko, „Krzychu” miał średnią ocenę wynoszącą 4,38.

01.10, Pogoń – Lech 5:0
Średnia ocen: 2,03 (1 wynik)

06.10, Lech – Puszcza 4:1
Średnia ocen: 4,13 (3 wynik)

21.10, Lech – ŁKS 3:1
Średnia ocen: 4,38 (2 wynik)

24.10, Lech – Jagiellonia 3:3
Średnia ocen: 2,46 (7 wynik)

28.10, Cracovia – Lech 1:1
Średnia ocen: 3,54 (1 wynik)

31.10, Zawisza – Lech 0:4
Średnia ocen: 3,80 (4 wynik)

null

W ubiegłym miesiącu Kristoffer Velde nie zaliczył konkretnych liczb (gol lub asysta) jedynie w spotkaniu z Jagiellonią Białystok 3:3, po którym miał dopiero siódmą najwyższą notę. W innych pięciu październikowych spotkaniach Norweg notował już liczby, z których rozliczany jest skrzydłowy. W październiku na dwóch frontach strzelił trzy gole oraz zaliczył dwie asysty w zwycięskich meczach z beniaminkami. Z kolei w Krakowie dzięki bramce Kristoffera Velde zespołowi Lecha Poznań udało się ugrać chociaż punkt.

Kristoffer Velde to w tym sezonie wielka gwiazda Kolejorza. Norweg to jedyny piłkarz obok Filipa Szymczaka, który w trwającym sezonie ligowym nie opuścił jeszcze żadnego meczu Lecha Poznań. 24-latek ma najwięcej rozegranych minut spośród wszystkich zawodników Kolejorza, tej jesieni zdobył już sześć ligowych bramek, czyli tyle samo, ile król Mikael Ishak. W Lechowej klasyfikacji kanadyjskiej najlepszy piłkarz naszego klubu w październiku według internautów KKSLECH.com jest pierwszy, bowiem ma więcej asyst od Szweda (cztery asysty).

null

W ostatnim starciu z Ruchem Chorzów prawonożny skrzydłowy grający na lewej flance zaczął już pracować na „plus listopada”. W sobotę Kristoffer Velde zanotował swoje 25 trafienie w niebiesko-białych barwach. Kontrakt Norwega z Lechem Poznań obowiązuje do 31 grudnia 2025 roku. „Krzychu”, który aktualnie jest zagrożony pauzą w jednym meczu Ekstraklasy (na swoim koncie ma trzy żółte kartki), od dawna znajduje się pod lupą zagranicznych klubów. Zatrzymanie go przy Bułgarskiej po sezonie 2023/2024 będzie wielkim wyzwaniem.

Plus lipca: Dino Hotić
Plus sierpnia: Joel Pereira
Plus września: Filip Marchwiński
Plus października: Kristoffer Velde
Plus listopada: ?

null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. Przemo33 pisze:

    Cieszy to, że Velde pokazuje w tym sezonie, że poprzedni w jego wykonaniu nie był przypadkiem. Norweski skrzydłowy jest naszym kluczowym piłkarzem, liderem klasyfikacji kanadyjskiej i ma za sobą nie tylko udany poprzedni miesiąc, ale ogólnie jak na razie dobry sezon. Jest szansa, że Velde będzie miał tak samo udany ten sezon, jak poprzedni, nie tylko pod względem statystyk. Jeden z najlepszych transferów Lecha w ostatnich latach. Oby tak dalej!