Kristoffer Velde wciąż na prowadzeniu

Kristoffer Velde jest na razie najlepszym piłkarzem Lecha Poznań w sezonie 2023/2024. Tak przynajmniej wynika z ocen wystawianych zawodnikom przez kibiców po każdym z 20 meczów Kolejorza w trwających rozgrywkach. Norweg w III etapie jesieni (czas pomiędzy październikową a listopadową przerwą na kadrę) tylko powiększył przewagę nad innymi piłkarzami.
Według internautów KKSLECH.com norweski skrzydłowy Kristoffer Velde miał najwyższą średnią ocen po łącznie 4 spotkaniach powiększając w tej statystyce przewagę nad mającym ostatnio problemy zdrowotne Dino Hoticiem oraz Filipem Marchwińskim, który po powrocie na dziesiątkę przestał strzelać gole. Najlepszy tej jesieni Kristoffer Velde w TOP3 (najwyższe średnie noty po meczach) był już 10 razy, podczas gdy „Marchewa” 6 razy. Obaj pomocnicy w III etapie jesieni mieli nawet najniższą średnią ocen po jednym spotkaniu, jednak obniżka formy czy jeden słabszy mecz może zdarzyć się nawet najlepszym graczom na świecie.

Rekord rozgrywek 2023/2024 wciąż należy do wspomnianego Filipa Marchwińskiego. Wychowanek Lecha Poznań po wygranym 2:1 meczu z Piastem Gliwice (2 gole) miał średnią notę wynoszącą aż 5,39. Niewykluczone, że żaden zawodnik do końca sezonu nie poprawi już bardzo wysokiej średniej oceny „Marchewy”, w III etapie jesieni nawet nikt się do niej nie zbliżył.

Za plecami Kristoffera Velde czy Filipa Marchwińskiego są m.in. Jesper Karlstrom, Dino Hotić, Radosław Murawski czy Adriel Ba Loua, którzy są w gronie najlepszych piłkarzy Lecha Poznań w sezonie 2023/2024. W ostatnim miesiącu wzrosły notowania Mikaela Ishaka, który doskoczył do grona najlepszych zawodników Kolejorza w trwających rozgrywkach. Szwed w III etapie jesieni znalazł się w TOP3 łącznie 4 razy i po 2 spotkaniach rozegranych w ostatnim miesiącu miał najwyższą średnią ocen.

W TOP3 znalazło się dotąd miejsce dla aż 19 różnych graczy Lecha Poznań. Najwyższe średnie noty po meczu miało 11 różnych piłkarzy, najniższe średnie oceny otrzymało już 11 różnych zawodników Kolejorza. Po notach wystawianych przez internautów KKSLECH.com widać również to, kto w sezonie 2023/2024 spisuje się najsłabiej.

W ostatnim miesiącu antyrekord Artura Sobiecha z meczu Pogoń Szczecin – Lech Poznań 5:0 pobił Alan Czerwiński. Ten obrońca po spotkaniu z Jagiellonią Białystok 3:3 został oceniony przez Was bardzo źle, jego średnia nota była na poziomie 1,03. Poniżej znajduje się pełne podsumowanie Waszych ocen wystawianych piłkarzom po 20 meczach niebiesko-białych na 3 frontach.

Piłkarze Lecha Poznań, którzy po danym meczu byli wybierani przez internautów KKSLECH.com za najlepszych w sezonie 2023/2024:

4 – Velde
3 – Hotić
3 – Marchwiński
2 – Ishak
2 – Mrozek
1 – Blazić
1 – Sousa
1 – Karlstrom
1 – Dagerstal
1 – Ba Loua
1 – Wilak

Najlepszy piłkarz z najwyższą średnią: 5,39 – Marchwiński (za mecz z Piastem 2:1)
Najlepszy piłkarz z najniższą średnią: 2,03 – Velde (za mecz z Pogonią 0:5)

Piłkarze Lecha Poznań, którzy po meczach w sezonie 2023/2024 najczęściej znajdowali się w najlepszej trójce według ocen internautów KKSLECH.com:

10 – Velde
6 – Marchwiński
4 – Pereira
4 – Murawski
4 – Karlstrom
4 – Ishak
4 – Ba Loua
4 – Mrozek
3 – Hotić
3 – Milić
3 – Szymczak
2 – Czerwiński
2 – Blazić
2 – Dagerstal
1 – Andersson
1 – Sousa
1 – Douglas
1 – Wilak
1 – Dziuba

Piłkarze Lecha Poznań, którzy po danym meczu byli wybierani przez internautów KKSLECH.com za najsłabszych w sezonie 2023/2024:

5 – Sobiech
5 – Szymczak
2 – Ishak
2 – Czerwiński
1 – Ba Loua
1 – Murawski
1 – Blazić
1 – Mrozek
1 – Marchwiński
1 – Velde

Najsłabszy piłkarz z najsłabszą średnią: 1,03 – Czerwiński (za mecz z Jagiellonią 3:3)
Najsłabszy piłkarz z najwyższą średnią: 3,30 – Szymczak (za mecz z Rakowem 4:1)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <