Bartosz Salamon w grudniu wróci na boisko

Lech Poznań otrzymał od UEFA informację w sprawie zawieszenia Bartosza Salamona. Zgodnie z wiadomością od piłkarskiej centrali stoper Kolejorza będzie mógł wrócić do rywalizacji o stawkę jeszcze w tym roku kalendarzowym.

UEFA uwzględniła okres, w którym pauzował Bartosz Salamon, zatem jego kara kończy się 13 grudnia 2023 roku i formalnie tego dnia zawodnik Kolejorza będzie mógł wrócić do gry.

Bartosz Salamon został zawieszony przez UEFA dnia 13 kwietnia. Wcześniej we wtorek, 4 kwietnia Lech Poznań otrzymał od UEFA informację o pozytywnym wyniku Bartosza Salamona, który wziął udział w kontroli antydopingowej po rewanżowym meczu z Djurgarden Sztokholm. Kontrola lechity wykazała w jego organizmie obecność chlortalidonu, który jest substancją zakazaną.

Próbka B potwierdziła obecność diuretyku. W lipcu dyskwalifikacja piłkarza Kolejorza została wydłużona na czas nieokreślony. Od tamtej pory Lech Poznań i sam zawodnik walczył o szybki powrót na boisko ćwicząc m.in. indywidualnie we Włoszech. Zgodnie z dzisiejszą decyzją UEFA kara Bartosza Salamona zakończy się 13 grudnia 2023 roku, 3 dni później Kolejorz zmierzy się z Radomiakiem Radom.

Kara Bartosza Salamona trwała 8 miesięcy. Niebawem 32-letni stoper będzie mógł powrócić do rywalizacji o stawkę i wywalczyć przedłużenie umowy. Obecny kontrakt Salamona z Kolejorzem obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

50 komentarzy

 1. janusz.futbolu pisze:

  Dobra wiadomość.

  Prawie jak zimowy transfer.

  Co na to Brom? 😉

 2. Sapuaro pisze:

  Wow, to spokojnie przepracuje zimowe przygotowania i powinien być gotowy na wiosnę – super!

 3. 07 pisze:

  @tomek27 – i co? , pelikany łyknęły? Pelikan to cie zrobił… pisałem przed tygodniem ze w sprawie Salamone będą dobre wieści. Kwestionowałeś to.

  • tomek27 pisze:

   Akurat w tamtym dniu wyszedł taki fejk w necie ze salamon został oczyszczony z zarzutów co szybko zdementowano . Trafiłeś , ale serio miałeś ten przeciek spoza internetu ? Szczerze w to wątpię . Wg mnie zbieg okoliczności ,ale niech będzie . Zwracam honor .

   • Sp pisze:

    Niedawno wyszedł nowy Footbal manager i osoby co kupiły gdy grały Lechem mówili, że w tej edycji kara Salamona upływa np. 15 listopada, ja na początku nie ogarnąłem że to chodzi o FM może i tutaj tak było 🤔

 4. Muro pisze:

  Dobry news! Generał w obronie zawsze się przyda!!!

 5. Didavi pisze:

  😍 Będzie komplet stoperów na wiosnę!!! Mam nadzieję, że Brom nie będzie się musiał martwić kogo wystawić. Chciałbym tylko jeszcze wiedzieć jakie jest dokładne orzeczenie w tej sprawie, fakt że mógłby zagrać jeszcze w tym sezonie IMO sugeruję brak winy zawodnika w tym wszystkim. Brak dowodów. Ale może nadinterpretuje. Ważne, że Bartek wraca i przepracuje obóz, przepracuję jeśli nie będzie tu Broma bo inaczej to nie będzie treningów.

  • Ostu pisze:

   To przeczytaj co zacytowałem w wątku z Jego wypowiedziami…

   • Didavi pisze:

    Mówisz o tym, że szczęśliwy? Ja się mu nie dziwię. Przecież ze strony zarządu zero presji na wyniki. Długieee weekendy. Do Sopotu można pojechać i do Eindhoven. Na spotkania rady transferowej czy jak to się nazywa nie musi chodzić, bo zapowiedział, że nikogo nie potrzebuje. Rząsa wniebowzięty, bo też ma wolne. Pożyjemy, zobaczymy ile kompromitacji dadzą radę unieść, zanim zacznie się palić.

 6. marcinos pisze:

  Super bardzo dobrze. Może też któryś z tych mocnych stoperów (np Antonio) obskoczy lewą obronę.

 7. stary pisze:

  Super .Mam duże oczekiwania od tego potencjału ludzkiego zgromadzonego obecnie w Lechu .Jeżeli wszyscy będą zdrowi to mistrz jest OBOWiĄZKOWY.

 8. Krzys pisze:

  To jest bardzo dobra wiadomość. Wraca nie tylko bardzo dobry obrońca ale przede wszystkim wojownik z Lechem w sercu. Liczę, że jego powrót będzie miał pozytywny wpływ na mentalność drużyny.

 9. smigol pisze:

  Gwiazdor przyszedł wcześniej dla trenera Bromka.

  Świetna wiadomość.

 10. Bart pisze:

  Ciekawe czy kiedyś poznamy szcegóły, tj. czy brał coś świadomie, dlaczego ostatecznie potraktowano go bardzo łagodnie, co udowodniono i czego nie udowodniono, co można było udowodnić a czego nie. Po odbyciu kary tak jak każdy inny będzie zasługiwać na drugą szansę, chociaż pewnie łatka koksiarza będzie się za nim ciągnęła, zwłaszcza u kibiców nieprzychylnych Lechowi. Co zrobic. Nic się nie na to nie poradzi. Ważne że wreszcie wiemy na czym stoimy. Ciekawi mnie jak Salamon będzie grać po tak długiej przerwie.

 11. bas pisze:

  No to super wiadomość ,może ta drużyną na wiosnę nie będzie traciła tyle bramek. Ewidentnie widać że w tej formacji brakuje dowódcy.Pytanie tylko jak z formą bo o cechy wolicjonalne Bartka się nie boję.

 12. Sp pisze:

  Brawo wraca do nas generał. To bardzo dobra wiadomość, teraz żeby jeszcze jakimś cudem Dagerstal był gotowy do wszystkich ostatnich 5 meczów.

 13. Mazdamundi pisze:

  Za takie wieści to się nawet mogę napić 🙂

 14. mario pisze:

  tak, macie rację, to bardzo dobra informacja dla wszystkich.
  Ale ja bym chętnie pogrzebał głębiej. Bo kara ośmiu miesięcy zawieszenia jest śmiesznie niska. Więc co? Palił ale się nie zaciągał? Czy może diuretyku było tak mało, że za bardzo nie wiedzieli co z tym zrobić i dali tylko 8 miesięcy? Czyli że można brać, byle tylko mało albo odpowiednio szybciej? A może jednak Bartek jest czysty, przedstawił dowody niewinności? No ale jeśli tak, to skąd ta kara, w końcu jest niewinny. Bez dodatkowych informacji wygląda to bardzo dziwnie.
  Niemniej jednak bardzo fajnie że do nas wraca!!!

 15. bezjimienny pisze:

  Na X jest komentarz Salamona, z którego wynika, że udowodnił, że nie brał świadomie.
  Więc dostał niską karę za nieuwagę. 0 spisków.

  • Didavi pisze:

   Musiał udowodnić niewinność. Inaczej 2 do 4 lat. A fakt, że może zagrać jeszcze w tym sezonie tylko potwierdza jego niewinność. Szef POLADA też uznał, że to „niska” kara, bo zazwyczaj są zdecydowanie wyższe i co ważne Salamon może już trenować z zespołem.

  • mario pisze:

   wg mnie coś nie gra w procedurach. Salamon się oczyścił, czyli był niewinny a 8 miesięcy kariery poszło z dymem. To jest chore. Albo trzeba działać duuużo szybciej albo powinni w takich przypadkach zadość uczynić zawodnikowi, który może się już nie dźwignąć tak szybko z tego bajzlu.

   • koles z gostynskiego pisze:

    Urzędasy powinny beknąć za pomyłkę zawsze i takie jest „nibyprawo” a nie ponoszą konsekwencji imiennie nigdy.

 16. El Companero pisze:

  Pozytywna wiadomość. mogło być gorzej, dostałby 3-4 lata i koniec kariery a tak jeszcze 2 lata pogra na poziomie, o ile dobrze się przygotuje. Z drugiej strony, ci co go zawiesili nawet nie bekną za to. Czyli nic nie znaleźli i sie postanowili cichaczem wycofać. Zmarnowali mu rok grania w piłkę.

 17. DivusGomesz pisze:

  Świetna wiadomość. Od zimy mamy 4 klasowych stoperów i lidera w obronie.

 18. stary pisze:

  Być może popełnili błąd i co zaskarżyć zmarnowaną karierę ?
  Sądzę że paluszki się dogadały i wydano salomonowy wyrok.

 19. stary pisze:

  Sorry oczywiście chodzi o paluszki .

 20. Pan T.Arhei pisze:

  Jakiś czas temu ,w śmietniku chyba,była dyskusja na temat „kiedy jest pierwsza połowa listopada?”. Ano wychodzi ,że właśnie teraz z tym zastrzeżeniem ,że szacowne gremium ,które wydaje te „werdykty’ bazuje na kalendarzu juliańskim a nie stosuje jakiś XVI-wiecznych nowinek…Hm…Kartagina ?

 21. jerry21 pisze:

  Super wiadomość! Jakby przyspieszony Mikołaj zawitał do Lecha. Prawie jak nowy zimowy transfer. Po cichu czułem, że może być dobrze. Trochę to trwało, ale kiedy Bartek został wezwany żeby złożyć wyjaśnienia pomyślałem że może być dobrze. Przecież rzadko kogoś wzywają i decyzję podejmują szybciej. A więc udowodniono, że coś wziął, ale nieświadomie.
  Więc tego się trzymajmy.
  Teraz do roboty, sprężyć się w zimowych przygotowaniach i wiosną na boisko.
  Brakowało Salamona na pewno.
  Był liderem naszej defensywy miejmy nadzieję, że znów będzie.
  Mecze jesienne pokazały, że bez niego nasza obrona jest słabsza i to znacznie.
  A więc Salamon zimą ostro do pracy i w kolejnej rundzie na boisko!

 22. Radomianin pisze:

  Niewiem kto przyjdzie w zimie,ale jestem przekonany że najlepszy transfer w tym okienku juz zrobiony

 23. fox pisze:

  Też uważam,że będzie to najlepszy transfer Lecha w zimowym okienku i niestety obawiam się,że jedyny. Wypowiedź Broma w tym temacie nie pozostawia wątpliwości.Co się wydarzyło to jest pytanie i odpowiedzi bym oczekiwał,ale to oczywiście marzenia bo ani UEFA ani tym bardziej Lech tego nie zdradzi trzeba więc się z tym pogodzić i nie ma już co dyskutować ważne,że wraca.

 24. Grossadmiral pisze:

  No i dobrze. Sportowo nie wiadomo może czeka go ławka rezerwowych ale zawsze plus że będzie w szatni a to wartość dodana dla zespołu. Plus jeszcze jeden że grudzień a nie 1 luty po przygotowaniach do rundy wiosennej

 25. John pisze:

  Jeśli wróci do formy, a pewnie wróci, bo to nie była kontuzja, cały czas pozostawał aktywny, to powinien być wzmocnieniem nie tylko w tym sezonie ale i w kolejnych.

 26. Ekstralijczyk pisze:

  Świetna wiadomość.! 🙂

 27. Hazaj pisze:

  1- sorry a co Wam z tego przyjdzie że będziecie wiedzieli czy brał czy nie? Sami nie weźmiecie idąc do roboty w biurze, idąc na imieniny? No brał jak sam przyznał, ale… „nie był świadomy zagrożenia”. I jeśli UEFA klepnęła to tłumaczenie , a klepnęła w sumie , to mogła uznać że 8-mcy to wystarczająca kara „za nieumyślność i nieuwagę”. Reszta to niepotrzebne w sumie spekulacje i szukanie taniej sensacji. Jest fakt i tyle. Od 13 grudnia może już trenować z Lechem, UEFA tak postanowiła. Nareszcie coś wiemy konkretnego.

  2- Salamon co prawda nie mógł ćwiczyć/być z zespołem w Poznaniu ale…. jak wyczytałem ćwiczył/trenował we Włoszech więc fizycznie jest z nim lepiej niż byłby np po kontuzji. Zatem…. początek będzie miał w miarę normalny, lepszy na bank jak miał np. Golizadeh który jeszcze w Poznaniu leczył długą kontuzję.
  3- Salamon ma 32 lata więc jak na środkowego obrońcę spokojnie może pograć na dobrym poziomie te 3-4 lata.

 28. Sosabowski pisze:

  Osobiście powiem że nigdy nie zwątpiłem w jego niewinność. Całą tą sprawa nie trzymała się Kupy. Miałem od początku wrażenie że pójdzie to drogą Świerczoka i okaże się, że coś było nie tak z preparatami. Ten „wyrok” jest tylko tego potwierdzeniem. Anulować się nie dało bo jednak środek był. Piłkarz jednak musiał przedstawić konkretne dowody i skończyło się w najlżejszy możliwy sposób. Jeśli dobrze przepracuje najbliższe przygotowania to będzie do gry. Miejmy nadzieję że wroci z tymi fajnymi przechwytami i bardzo aktywną grę. Zyskujemy nie tylko stopera, ale także jednego z liderów mistrzowskiego składu. Dodatkowo jeśli będzie taka potrzeba możemy zagrać z Dargestalem na środku pomocy. Kadra będzie szersza i pełniejsza. Same plusy!
  Choć zawsze z tyłu głowy mam że jak w Lechu zaczyna dziać się dobrze to potem… pfu pfu! I trzy razy w niemalowane.

 29. Hazaj pisze:

  ciekawe jest co innego. Jak pisze Dobrasz na „Meczyki” – cyt: „Jednak jak została oceniona sytuacja Salamona, który był reprezentowany przez Szwajcarskich prawników?”. ILE zapłacono prawnikom? Tak to ciekawe tym bardziej że to nie byli prawnicy polscy. Zapewne zapłacił klub więc tu Salamon ma spory „dług wdzięczności” w Lechu Poznań. Bo 2-8 lat dyskwalifikacji to byłby koniec zarabiania na graniu w nogę. Ale to 2-8 lat to nieco bicie piany bo Andre Onana u którego stwierdzono zażycie diuretyku ( wtedy bramkarz Ajaxu teraz MUnited) i sprawa była podobna dostał od UEFA 9 m-cy zawieszenia.

 30. PAWEL pisze:

  wiem, że nie powinienem psuć radości, ale mam informacje od lekarzy uczestniczących w badaniach Sousy i generalnie nic nie mogą znaleźć, co jest i dobrą i złą wiadomością. Niestety raczej powinniśmy szukać nowej 10-ątki .

 31. Pawelinho pisze:

  No i to jest bardzo dobra informacja w tej sprawie zwłaszcza, że praktycznie od czasu zawieszenia nie było żadnych informacji ani od klubu ani tym bardziej od uefy. Jednakże mam wrażenie, że Salamon wróci do gry dopiero wiosną po tak długiej przerwie spowodowaną tym zawieszeniem. Dla mnie cała ta sprawa była totalnie dziwna zwłaszcza mają w pamięci kiedy to się stało.

 32. Komarny pisze:

  Dali mu najmniejszą możliwa karę w zaokrągleniu do najbliższego miesiąca. .
  Mam na myśli, że gdyby postępowanie zakończyło się powiedzmy 29 września, to kara byłaby 6 miesięcy, do 13 października

  Na moje to znaczy że naprawdę musiał być niewinny. Cholerna biurokracja.

Dodaj komentarz