Plus listopada: Jesper Karlstrom

W listopadzie 2023 najlepszym piłkarzem Lecha Poznań był Jesper Karlstrom. Tak przynajmniej wynika z ocen wystawianych przez kibiców Kolejorza po każdym z trzech meczów rozegranych w kończącym się miesiącu.

Listopad nie był bogaty w sportowe emocje. Najpierw Lech Poznań odniósł obowiązkowe zwycięstwo nad słabym Ruchem Chorzów 2:0, później po bardzo słabym spotkaniu zaledwie zremisował z Legią Warszawa 0:0 oddając tylko 5 strzałów (2 celne), a na koniec miesiąca poległ z Widzewem Łódź aż 1:3 przegrywając z RTS-m pierwszy raz od 12 lat (różnicą 2 goli pierwszy raz od 23 lat).

04.11, Lech – Ruch 2:0
Średnia ocen: 4,08 (3 wynik)

12.11, Legia – Lech 0:0
Średnia ocen: 3,44 (5 wynik)

26.11, Lech – Widzew 1:3
Średnia ocen: 2,77 (1 wynik)

null

Według not, jakie kibice Lecha Poznań wystawiali piłkarzom po trzech listopadowych meczach Jesper Karlstrom nieznacznie wyprzedził Mikaela Ishaka, Bartosza Mrozka i Mihę Blazicia. Szwed po spotkaniu z Ruchem Chorzów 2:0 miał 3 najwyższą notę wynosząc 4,08. Internauci KKSLECH.com docenili wtedy asystę, jaką środkowy pomocnik Kolejorza zaliczył przy bramce na 1:0 autorstwa Mikaela Ishaka.

W Warszawie z Legią (0:0) słabo zagrał cały zespół Lecha Poznań, ale Jesper Karlstrom przyzwoicie wywiązał się ze swojej roli mając 5 najwyższą ocenę wynoszącą 3,44. W starciu z Widzewem Łódź 1:3 szwedzki środkowy strzelił efektowną bramkę, która w 88 minucie dawała remis. Kibice docenili to trafienie, m.in. dzięki golowi Karlstrom w niedzielę był najlepszy, choć jego średnia ocena nie była wysoka (tylko 2,77).

null

Jesper Karlstrom rozegrał w listopadzie komplet minut, strzelił gola i zanotował asystę. Piłkarz jest w przyzwoitej formie, brak powołań do reprezentacji na październikowe oraz listopadowe mecze okazał się korzystny przede wszystkim dla Kolejorza. Sam 28-letni środkowy pomocnik notuje rekordowy sezon pod względem suchych liczb. Na wszystkich frontach strzelił już 2 gole i zanotował 3 asysty (2 asysty w Ekstraklasie). W lidze więcej bramek od niego mają tylko Adriel Ba Loua, Filip Marchwiński, Kristoffer Velde oraz Mikael Ishak.

Popularny „Szef” to już 5 zawodnik Lecha Poznań, który w konkretnym miesiącu był najlepszy. W lipcu najlepszy był Dino Hotić, w sierpniu Joel Pereira, we wrześniu Filip Marchwiński, a w październiku Kristoffer Velde. Grudzień będzie bardziej interesującym miesiącem niż listopad. W ostatnim miesiącu 2023 roku Kolejorz rozegra łącznie 4 spotkania o stawkę, w tym 3 mecze w Ekstraklasie w dniach 2-16 grudnia.

Plus lipca: Dino Hotić
Plus sierpnia: Joel Pereira
Plus września: Filip Marchwiński
Plus października: Kristoffer Velde
Plus listopada: Jesper Karlstrom
Plus grudnia: ?

null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

3 komentarze

  1. Sosabowski pisze:

    Karlstrom to zdecydowanie piłkarz w obecnie najlepszej formie. I co najgorsze jeden z niewielu który zalicza stopniowy progres. Widzę to także po Mrozku, Szymczaku i jeszcze niedawno po Ishaku. Niestety ten ostatni już zastopował. Cała reszta składu i rezerwowych jest totalnie w odwrocie. Spektakularnie gorszące formy prezentują środkowi obrońcy, Andersson, Pereira. Słabo zaczał się prezentować Velde, któremu już nawet nie chce się być samolubnym. Popadł w lenistwo. Ba Loua zrobił szum i już chyba myślami wiadomo gdzie. Na ten moment nie widzę specjalnej rywalizacji na pozycjach. Piłkarze pierwszej jedenastki są jak najedzone koty. Aktualnie zagrożeni mogą się czuć jedynie skrzydłowi. Choć jak widzimy Van der Brom wymyślił, że zrobi z Hotićia LO. I nie zdziwcie się jak będzie marnował kolejnego gracza po Marchwińskim bo takie ma widzi mi się. Tym bardziej należy docenić Karlstroma i Murawskiego bo w całym tym marazmie środek pomocy wygląda sensownie. I prezentuje stabilny poziom. Przede wszystkim w odróżnieniu do innych są często w grze i widać że chcą wygrać mecz, a nie tylko go przechodzić.

Dodaj komentarz