Zimowy plan przygotowań Lecha Poznań

Znany jest zimowy plan przygotowań Lecha Poznań do rundy wiosennej sezonu 2023/2024. Zimą zawodnicy Kolejorza będą mieli aż 22 dni wolnego i miesiąc na przygotowanie się do inauguracyjnego spotkania z Zagłębiem Lubin.
Lech Poznań rok temu gościł w Dubaju, tej zimy ponownie wybierze się do Turcji organizując swój zimowy osób tam, gdzie większość drużyn z PKO Ekstraklasy. Kolejorz ostatnie spotkanie w tym roku kalendarzowym rozegra 16 grudnia w Radomiu. Po nim niebiesko-biali udadzą się na zimowe urlopy, które potrwają aż 22 dni.

Lech Poznań wróci do zajęć w poniedziałek, 8 stycznia 2024 roku. Po tygodniu treningów przy Bułgarskiej poleci się na zgrupowanie do tureckiego Belek, z którego wróci 26 stycznia. W tym czasie niebiesko-biali rozegrają 3 mecze kontrolne mierząc się m.in. z austriackim LASK Linz (18 stycznia). Pozostali dwaj sparingpartnerzy zakontraktowani na dzień 25 stycznia zostaną ogłoszeni niebawem.

Lech Poznań po powrocie z Turcji będzie przygotowywał się już na własnych obiektach i możliwe jest jeszcze towarzyskie spotkanie. Kolejorz rundę wiosenną PKO Ekstraklasy 2023/2024 zacznie w dniach 9-11 lutego od domowego spotkania z Zagłębiem Lubin. Początek wiosny 2024 będzie bardzo trudny, bowiem Lecha czeka później wyjazd do Białegostoku, mecz ze Śląskiem w Poznaniu, ewentualne starcie w 1/4 finału Pucharu Polski i następne 2 wyjazdy z rzędu do Częstochowy i Zabrza.

Zimowy plan przygotowań Lecha Poznań:

8 stycznia – Pierwszy trening w nowym roku
9-14 stycznia – Treningi na własnych obiektach
15-26 stycznia – Zgrupowanie w Turcji (Belek)
18 stycznia – Sparing: Lech Poznań – LASK Linz
25 stycznia – Dwa sparingi
29 stycznia-8 lutego – Treningi na własnych obiektach
9-11 lutego – Pierwszy mecz wiosną 2024 (Lech – Zagłębie)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

16 komentarzy

 1. legat79 pisze:

  Oby z nowym trenerem!

 2. Sapuaro pisze:

  Najważniejsze pytanie brzmi: kto ich będzie przygotowywał?

 3. Sosabowski pisze:

  W Belek mają odpowiednie pola golfowe?

 4. Mazdamundi pisze:

  Odpowiedni zapas brykietu i podpałki będzie kluczowym aspektem w realizacji holenderskiej myśli przygotowawczej.

 5. Bart pisze:

  Znowu to pierdolone Belek? Ile jeszcze okresów przygotowawczych muszą spierdolić przez deszcz pizgający w Belek żeby zrozumieć że nie warto tam latać na obozy bo w styczniu pogoda jest tam za bardzo nieprzewidywalna? Znowu chcą połowę obozu przesiedzieć w hotelu gapiąc się na ulewne deszcze? Chcą zaoszczędzić ryzykując spierdolenie kolejnych przygotowań? Czy zawsze w tym klubie musi być dziadowanie? Nie mogą zrobić obozu na Cyprze albo w Hiszpanii czy Portugalii?

 6. Kosi pisze:

  Nowy trener bedzie mial tylko miesiac na przygotowania. Niedobrze. Serio nie dalo sie bedzie wczesniej rozpoczac tych przygotowan? 22 dni wolnego zima i niecale 30 dni zajec. Kabaret.

 7. Grossadmiral pisze:

  Jak te biedaczki wypoczną przez tylko 22 dni. No nic może przyjdzie jakiś trenejro co wypierdoli te papiery/foldery w pizdu i powie odpoczywać to będziecie po karierze teraz nie ma czasu bo mamy cele do zrobienia a jak widzi co tu się odpierdala za szopka to pod tym balonem musi był łogiń zanim się na obóz pojedzie

 8. Didavi pisze:

  Powrót do Belek to też ewidentnie pod Broma. Szansa, że pogoda storpeduje treningi lub sparingi to jakieś 99% więc Brom będzie miał czas wolny. Grilla się odpali pod dachem i będzie dobrze.

 9. Bigbluee pisze:

  Cytadela jest świetnym miejscem przygotowań. Ogromna ilość terenów sielonych po których można biegać bo po betonie to daje w kolana. Sporo górek na krótkie interwały, schody do ćwiczenia skipu A aby nie robić w miejscu. Rzeźby aby między nimi ćwiczyć koordynację. Fontanna aby przy jej brzegach zrobić rozciąganie. Obok cytadeli zaraz za ulica jest pełnowymiarowe boisko. Szatnie itd.
  Ja tam nie widzę żadnych minusów obozu w Poznaniu. Wszystko jest na miejscu.

 10. Sp pisze:

  Lecimy do Turcji z innymi zespołami naszej ligi bo się nie dziwię,.że PZPN współfinansuje tam obóz. Pobierz mówił, że będą w Belek nie zaburzać rytmu trenerom klubowym, ale mieć oko na potencjalnych kadrowiczów przed barażem. Nie dość, że będzie chujowa pogoda to jakość transmisji też będzie kiepska z tych sparingów. Dwa sparingi w jeden dzień, to tak pachnie układaniem planu przez Broma, że będzie mógł sobie wystawić młodych graczy, Którzy i tak nie dostaną szansy, a my nie będziemy zgrani od obrony do ataku. Wiem, że takie plany obozu wysyła się gdzieś pod koniec września czy października bo to wszystko trzeba po ogarniać i mam nadzieję, że jeszcze w tym roku przyjdzie nowy trener z całym sztabem i to skoryguje

 11. mario pisze:

  nie wiem, nie znam się za bardzo na przygotowaniach piłkarzy, ale proporcje 22/30 wydają mi się trochę dziwne.
  No ale może styknie i niepotrzebnie się martwię.
  Ja w każdym razie nigdy nie miałem 3 tygodni laby, jakieś roztrenowanie i treningi luźne owszem, ale tyle wolnego nigdy.

  • Ostu pisze:

   Oczywiście, że masz rację…
   Bo tak naprawdę to te zimowe przygotowania to nie jest kontynuacja przygotowań podstawowych, które były przed sezonem …
   A zatem mając czas i sposobność powinno się podjąć próbę „przebudowania” przygotowań i max 14 dni wolnego a zatem spotykamy się 4-ego stycznia na badaniach a od 8-eg normalne treningi….
   Ja bym tak zrobił wobec rozpaczliwej sytuacji z przygotowaniami w okresie letnim…
   A wszystko będzie zależało od Złotoustego i decyzji, które podejmie odnośnie Broma ..
   Tak więc czekam na SPOKOJNOSCI do końca rundy ..

 12. Ostu pisze:

  p s. zapomniałam dopisać, że nie kończymy po ostatnim meczu a trenujemy do 22-go a potem tylko przerwa swiateczno – noworoczna i tak jak pisałem wyżej spotykamy się 4-ego…

Dodaj komentarz