Zmarnowana okazja

Za nami już 16. kolejka piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2023/2024, z której kibice Kolejorza nie mogą być zadowoleni. W takich meczach, jak z Widzewem Łódź zespół Lech Poznań udowodnia brak gotowości do zdobycia tytułu Mistrza Polski. Tak niezorganizowana, niestabilna drużyna nie ma prawa czegoś wygrać.
16. kolejka PKO Ekstraklasy 2023/2024 długo była wymarzona. Potknęła się Jagiellonia Białystok, Legia Warszawa, Raków Częstochowa i jeszcze przegrała goniąca nas Pogoń Szczecin. Tak dobrej serii spotkań do końca sezonu może już nie być, wystarczyło w niedzielę zrobić swoje, wygrać mecz u siebie, pokonać ligowego średniaka, który w tych rozgrywkach na wyjeździe jeszcze nie wygrał, aby przeskoczyć na 2. miejsce i przede wszystkim – odskoczyć pucharowiczom. W rzeczywistości Lech Poznań przegrał z Widzewem Łódź jak najbardziej zasłużenie, pucharowicze zmniejszyli do nas stratę a lider odjechał. Okazja na wszystkie opisywane rzeczy została zmarnowana. Finalnie 16. kolejka była dla Kolejorza jedną z najgorszych w tym sezonie.

Widzew Łódź – Ruch Chorzów 1 (trafiony)

Lech Poznań – Widzew Łódź 1 (nietrafiony)
Legia Warszawa – Warta Poznań 1 (nietrafiony)
Raków Częstochowa – Cracovia Kraków 1 (nietrafiony)
Radomiak Radom – Śląsk Wrocław x (nietrafiony)
Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice x (trafiony)
ŁKS Łódź – Zagłębie Lubin 1 (nietrafiony)
Puszcza Niepołomice – Górnik Zabrze x (nietrafiony)
Ruch Chorzów – Korona Kielce x (trafiony)
Pogoń Szczecin – Stal Mielec 1 (nietrafiony)

Lech Poznań po porażce z Widzewem i po wygranej Śląska nad Radomiakiem stracił szanse na bycie liderem po rundzie jesiennej po raz 3 w XXI wieku. Śląsk prowadzi w tabeli, bowiem w przeciwieństwie do Kolejorza czy goniących go drużyn regularnie punktuje na wyjazdach, które są kluczem do osiągnięcia sukcesu na dwóch frontach (Puchar Polski także można zdobyć jedynie zwyciężając na wyjeździe). Na 3 kolejki przed końcem jesieni 2023 nie widać większej różnicy pomiędzy Lechem Poznań a pucharowiczami, którzy mają do nas bardzo małą stratę i jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie.

Mecze 17. kolejki Ekstraklasy wyglądają bardzo interesująco. Pogoń jedzie do Zabrza, Lech wybiera się do Kielc, Legia pojedzie do Lubina, a Śląsk podejmie Raków, więc znowu ktoś z pierwszej szóstki na pewno straci punkty. Co z tego, skoro Kolejorza czeka bardzo trudna przeprawa? Lech podchodząc do meczu z Koroną będzie już mniej więcej wiedział, jak przebiega ta kolejka. Pogoń Szczecin i Jagiellonia Białystok zagrają w piątek, Legia Warszawa, Śląsk Wrocław i Raków Częstochowa dopiero w niedzielę. W tej serii spotkań poznaniacy ponownie mogą bardzo wiele zyskać, albo jeszcze więcej stracić. Już teraz lider ma 7 punktów przewagi. Trzeba zacząć traktować go serio, czas mija, nam czas ucieka, Śląsk robi swoje i idzie w ślady Piasta sprzed paru lat.

Nasze obiektywne typy na mecze 17. kolejki i zaległy mecz 12. kolejki PKO Ekstraklasy 2023/2024:

Cracovia Kraków – Ruch Chorzów 1
Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin x
Korona Kielce – Lech Poznań x
Piast Gliwice – Puszcza Niepołomice 1
Stal Mielec – ŁKS Łódź 1
Śląsk Wrocław – Raków Częstochowa x
Warta Poznań – Jagiellonia Białystok 1
Widzew Łódź – Radomiak Radom 1
Zagłębie Lubin – Legia Warszawa x

Tabela po 16. kolejce PKO Ekstraklasy 2023/2024:

1. Śląsk Wrocław 36 pkt.
2. Jagiellonia Białystok 31
3. Lech Poznań 29
4. Raków Częstochowa 28
5. Pogoń Szczecin 26
6. Legia Warszawa 25
7. Zagłębie Lubin 24
8. Widzew Łódź 22
9. Stal Mielec 21
10. Radomiak Radom 19
11. Górnik Zabrze 19
12. Piast Gliwice 18
13. Warta Poznań 18
14. Korona Kielce 17
15. Cracovia Kraków 16
16. Puszcza Niepołomice 16
17. Ruch Chorzów 10
18. ŁKS Łódź 8

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

3 komentarze

 1. Mazdamundi pisze:

  Na razie Śląsk idzie bardziej śladami Lechii 18/19, która też długo uciekałs, każdy mówił, że się prędzej czy później wyłoży, co faktycznie się stało, ale czego Lech nijak nie umiał wykorzystać, sowieccy również z rozczarowującym skutkiem, bo najlepszy okazał się dopiero na sam koniec Piast. Czy my moglibyśmy być takim Piastem tego sezonu? Jeszcze bardzo dużo czasu, ale trzeba dać sobie szansę lecząc Lecha z bromozy, która postępuje z tygodnia na tydzień i trawi resztki kreatywności tych piłkarzy.

 2. Franco pisze:

  Raków i Legia póki co nie zachwycają i w kontekście ich gry w pucharach, mogą nie mieć rewelacyjnej jesieni w Ekstraklasie.
  Postanowił wykorzystać to Śląsk i za to mu brawa. My też mogliśmy zrobić to samo ale postanowiliśmy być fair wobec pucharowiczów. Albo co gorsza, w ogóle na to nie wpadliśmy.

 3. Ekstralijczyk pisze:

  Cracovia Kraków – Ruch Chorzów 1X
  Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin X2
  Korona Kielce – Lech Poznań 1
  Piast Gliwice – Puszcza Niepołomice 1
  Stal Mielec – ŁKS Łódź 1X
  Śląsk Wrocław – Raków Częstochowa 1X
  Warta Poznań – Jagiellonia Białystok 1X
  Widzew Łódź – Radomiak Radom 1X
  Zagłębie Lubin – Legia Warszawa 1X