Ekstraklasa wraca do treningów

Kończy się powoli pierwszy tydzień stycznia 2024 roku, kończą się także trwające przez 3 tygodnie zimowe urlopy piłkarzy występujących na co dzień w PKO Ekstraklasie 2023/2024. Zawodnicy Kolejorza tej zimy mieli, a tak naprawdę jeszcze mają dokładnie 21 wolnego.
Rok temu zimowe przygotowania ekstraklasowiczów wyglądały różnie, często mocno różniły się od siebie. Powodem był mundial w Katarze, przez który piłkarska jesień 2022 zakończyła się szybko, bo już w pierwszej połowie listopada, a piłkarska wiosna 2023 zaczęła się rekordowo wcześnie – w piątek, 27 stycznia 2023 roku. Tym razem będzie inaczej, runda wiosenna w PKO Ekstraklasie 2023/2024 ruszy w piątek, 9 lutego, zatem ekstraklasowicze będą mieli miesiąc na odpowiednie przygotowanie się do pierwszego meczu.

Lech Poznań tym razem nie odbiega od ligi. Treningi wznowi w poniedziałek, 8 stycznia, czyli w dniu, w którym do zajęć powróci 10 innych drużyn. Tym razem najpóźniej zimowe przygotowania do nowej rundy zaczną gracze Rakowa Częstochowa, którzy na pierwszym wspólnym treningu spotkają się dopiero w piątek, 12 stycznia.

Klub z Ekstraklasy i dzień rozpoczęcia zimowych przygotowań 2024:

8 stycznia – Lech Poznań, Pogoń Szczecin, Górnik Zabrze, Piast Gliwice, ŁKS Łódź, Korona Kielce, Ruch Chorzów, Stal Mielec, Zagłębie Lubin, Cracovia Kraków, Widzew Łódź
9 stycznia – Jagiellonia Białystok, Radomiak Radom, Warta Poznań
10 stycznia – Śląsk Wrocław, Legia Warszawa
12 stycznia – Raków Częstochowa

? – Puszcza Niepołomice

17 z 18 klubów PKO Ekstraklasy 2023/2024 ogłosiło pełny plan przygotowań do rundy rewanżowej. Aż 14 drużyn tej zimy uda się do Turcji, w tym 10 zespołów będzie stacjonowało w Belek (wśród nich jest Lech Poznań). Nikt już nie poleci do drogiego Dubaju czy na Cypr, który wyszedł z mody przez kiepskich sparingpartnerów i nie do końca zadowalające bazy treningowe. Zimą do Hiszpanii wylecą zawodnicy Piasta Gliwice oraz Stali Mielec, natomiast Śląsk Wrocław uda się w nietypowym kierunku – do Chorwacji. Dodatkowo lider Ekstraklasy wracając do domu zahaczy jeszcze o Salzburg w Austrii. Krótkie zgrupowania w Uniejowie pod Łodzią już po powrocie z Turcji zaplanował sobie Widzew.

Klub z Ekstraklasy i miejsce zimowego zgrupowania 2024:

Turcja (Belek) – Lech Poznań, Pogoń Szczecin, Jagiellonia Białystok, Górnik Zabrze, Cracovia Kraków, Legia Warszawa, Radomiak Radom, Ruch Chorzów, Raków Częstochowa, Zagłębie Lubin
Turcja (Side) – ŁKS Łódź, Warta Poznań
Turcja (Lara) – Korona Kielce
Turcja (Antalya) – Widzew Łódź
Hiszpania (L’Albir) – Piast Gliwice, Stal Mielec
Chorwacja (Umag) – Śląsk Wrocław

? – Puszcza Niepołomice

Lech Poznań uda się do Turcji razem z Pogonią Szczecin. Kolejorz rozpocznie obóz w Belek w tym samym dniu, co „Portowcy” i tego samego dnia wróci do kraju. Zimowe zgrupowanie Lecha Poznań będzie jednym z najkrótszych w Ekstraklasie. Odejmując pierwszy dzień przeznaczony na podróż oraz ostatni, w którym już się nie trenuje, podopieczni Mariusza Rumaka będą ćwiczyli w Belek przez łącznie 10 dni. Kluby, które będą stacjonowały nie w Belek a w tańszym Side spędza w Turcji nieco więcej czasu. Aż 7 drużyn podczas zagranicznego obozu będzie trenowało przez 13 dni, a najkrócej w Turcji będą przebywali piłkarze Górnika Zabrze oraz Widzewa Łódź – tylko przez 9 dni. Kluby pod tym względem mocno zaciskają pasa, jeszcze 2 lata temu zagraniczne zgrupowania niektórych ekstraklasowiczów trwały nawet 17, 18 i 19 dni.

Klub z Ekstraklasy i czas trwania zagranicznego obozu 2024:

13 dni – Cracovia Kraków, Korona Kielce, Legia Warszawa, ŁKS Łódź, Piast Gliwice, Raków Częstochowa, Zagłębie Lubin
11 dni – Jagiellonia Białystok, Radomiak Radom, Ruch Chorzów, Stal Mielec, Warta Poznań
10 dni – Lech Poznań, Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław
9 dni – Górnik Zabrze, Widzew Łódź

? – Puszcza Niepołomice

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

2 komentarze

  1. Kosi pisze:

    Jedno jest pewne. Wypada Lechowi wymowka, ze padal w Turcji itp. Dlugosc obozu nie bedzie problemem, jesli u nas bedzie sie dalo trenowac na normalnej nawierzchni.

  2. melon771 pisze:

    W sumie dobrze. Przyznam się, jestem ciekaw co to będzie. Gdyby był bromek, to pewnie miałbym to gdzieś, a tak przynajmniej jest pewnego rodzaju suspens. Bebech mówi, że będzie ok. Głowa natomiast podpowiada bym nie oczekiwał cudów.

Dodaj komentarz