Zimowe prace na stadionie (FOTO)

Poznań nawiedziły ostatnio srogie mrozy, dziś rano termometry w stolicy Wielkopolski wskazywały aż -11°C. Mimo arktycznego powietrza przy Bułgarskiej trwały dziś prace stadionowe, które rozpoczęły się już kilkanaście dni temu.

W poniedziałek, 24 lipca ubiegłego roku oficjalnie prawa do nazwy stadionu Miejskiego mieszczącego się przy ulicy Bułgarskiej 17 nabyła firma ENEA. Umowa z firmą ENEA będzie obowiązywała przez łącznie 4 lata, od 24 lipca obiekt Miejski oficjalnie zwie się ENEA Stadion, ale dopiero w ostatnich dniach rozpoczęły się prace montażowe logotypu sponsora.

Napis „ENEA Stadion” ma powstać w dwóch miejscach. Na membranie III trybuny od strony ulicy Bułgarskiej oraz na IV trybunie. W ostatnich dniach trwały prace związane z budową napisu, który zawiśnie na III trybunie. Dziś rano napisu „ENEA” jeszcze nie było, po południu został on już zamontowany i wkrótce zostanie całkowicie ukończony. Napis powstaje w podobnym miejscu, w którym dawniej widniało logo firmy „INEA” mającej prawa do nazwy obiektu Lecha Poznań kilka lat temu.

33 dni przed inauguracją rundy wiosennej 2024 na przyjęcie piłkarzy Lecha Poznań i Zagłębia Lubin czeka murawa, która wizualnie prezentuje się nieźle. Dla przypomnienia trawa została wymieniona w drugiej połowie listopada po blisko roku eksploatacji. Kolejorz rozegrał na nowej nawierzchni dwa spotkania i w obu meczach przegrał.

W 2024 roku nie zabraknie prac na stadionie a nawet dwóch dużych imprez. W budżecie Poznańskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji na 2024 rok znalazło się 5 milionów złotych, które zostaną przeznaczone na prace remontowe na stadionie Miejskim. W najbliższych miesiącach dojdzie m.in. do remontu posadzek, modernizacji elementów żelbetowych (konstrukcja stadionu), modernizacji telebimów oraz do czyszczenia membrany. Na razie nie wiadomo, kiedy rozpoczną się poszczególne prace, w tym kiedy zacznie się czyszczenie membrany (koszt to około milion złotych).

Wiadomo za to, kiedy na ENEA Stadionie odbędą się dwa duże koncerty. 15 i 16 czerwca na środku płyty przy Bułgarskiej zagra Dawid Podsiadło. Na jego pierwszy koncert bilety już się rozeszły, na drugi są jeszcze dostępne pojedyncze wejściówki. Oba wydarzenia muzyczne zgromadzą kilkadziesiąt tysięcy ludzi.
Stadion przy Bułgarskiej (08.01.2024)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

4 komentarze

 1. mario pisze:

  ciekawy jestem co trawa na te koncerty…

  • Kosi pisze:

   Wymiana. Nikt chyba nie wyobraza sobie, ze murawa przykryta matami przez wiecej niz 48h bedzie sie do czegokolwiek nadawala.

   • 07 pisze:

    Nie zapominaj o tym ze aby przygotować koncert prace zaczną sie wcześniej… no i od razu po koncercie kiedy ludzie wyjdą to tez nie da sie poskładać tego w godzinę….

  • 07 pisze:

   Ogólnie powiem tak. Syf na tym obiekcie jest normą. Kurz i odchody gołebi na porządku dziennym. Trzeba było zrobić stadion na max 30.000. Komplet był tylko kilka razy. Przecietnie na meczu jest 15000 – 25.000. Kiedy wszyscy widzieli Lecha zdobywającego M.P. to szybko okazało się ze dla Rutkowskiego Akademia to priorytet, a obecnie punktowanie w L.K…..

Dodaj komentarz