Mariusz Rumak i poprzednie rywalizacje

18 dni dzieli Lecha Poznań od inauguracji rundy wiosennej 2024 i od pierwszego meczu Mariusza Rumaka w roli trenera Kolejorza od sierpnia 2014 roku. Nowy-stary trener niebiesko-białych podczas swojej poprzedniej kadencji miał kilku ulubionych rywali, z którymi lubił grać. Jednym z takich przeciwników jest nasz pierwszy rywal w postaci Zagłębia Lubin.
Każdy kolejny trener Lecha Poznań ma swoich ulubionych lub przeklętych rywali. Przykładowo poprzedni szkoleniowiec John van den Brom przegrał wszystkie 4 mecze ze Śląskiem Wrocław, ale za to wygrał wszystkie spotkania z Koroną Kielce. Nowy-stary trener Mariusz Rumak w latach 2012-2014 miał patent na niektóre drużyny, który wiosną 2024 postara się przedłużyć, a także zakończyć złe serie. Jednym z niewygodnych przeciwników dla Rumaka jest np. Pogoń Szczecin, z którą obecny szkoleniowiec w Poznaniu jeszcze nigdy nie wygrał.

Z kim Mariuszowi Rumakowi wiodło się najlepiej? Z kim wysoko wygrywał lub wysoko przegrywał? Z kim ma rachunki do wyrównania, a z kim passę do przedłużenia? O tym krótko poniżej.

10.02, Lech Poznań – Zagłębie Lubin (20:00)

Na inaugurację wiosny 2024 zagramy u siebie z Zagłębiem co jest dobrą informacją dla trenera. Mariusz Rumak w roli opiekuna Kolejorza nigdy nie przegrał z lubinianami, w 2013 roku Lech przegrywając z „Miedziowymi” 0:1 i tak wygrał 3:1.

17.02, Jagiellonia Białystok – Lech Poznań (17:30)

Jagiellonia jest niewygodnym rywalem dla Lecha Poznań i dla trenera Mariusza Rumaka. Było zwycięstwo przy Bułgarskiej 6:1 czy triumf na Podlasiu 1:0 (przedostatni w historii 11 lat temu), ale były także porażki, w tym na naszym stadionie. Szału nie ma.

Mariusz Rumak po zwycięstwie nad Jagiellonią 6:1
null

24.02, Lech Poznań – Śląsk Wrocław (17:30)

Lech ostatnio nie umie grać ze Śląskiem ponosząc z tym rywalem 4 kolejne porażki. Bilans Rumaka w Lechu przeciwko Śląskowi też szału nie robi – 1-1-2. Kiedyś przegraliśmy przy Bułgarskiej 0:3, było także domowe zwycięstwo 2:0 przełamujące wówczas złą passę. Może tej wiosny będzie podobnie?

27.02, Lech Poznań – Pogoń Szczecin (20:30)

Pogoń nie należy do ulubionych rywali Mariusza Rumaka. Rumak jako trener Lecha nie wygrał z Pogonią w żadnym z 3 ostatnich meczów, u siebie nie wygrał nigdy. Dzień 27 listopada może być szczególny dla Lecha Poznań, jak i dla Mariusza Rumaka. Jest szansa na podwójne przełamanie.

Mariusz Rumak po domowej porażce z Pogonią 1:2
null

03.03, Raków Częstochowa – Lech Poznań (17:30)

Raków Częstochowa to anonimowy przeciwnik dla Mariusza Rumaka. Ostatnio John van den Brom zdołał przełamać tego rywala, wygrał z nim 2 mecze, może Mariusz Rumak w marcu ogra Mistrza Polski na jego terenie?

09.03, Górnik Zabrze – Lech Poznań

Obecny trener ma patent na górników. Prowadząc Lecha grał z zabrzanami 7 razy, 5 razy wygrał i nigdy nie przegrał. W marcu Lech zagra z Górnikiem w Zabrzu, gdzie Mariusz Rumak potrafił zwyciężyć prawie 10 lat temu nawet 3:0.

16.03, Lech Poznań – Warta Poznań

Mariusz Rumak nie prowadził Lecha przeciwko Warcie. W połowie marca nowy-stary trener będzie miał szansę przedłużyć wszystkie dobre passy z tym rywalem, które zbudowali inni szkoleniowcy.

30.03, Stal Mielec – Lech Poznań

Obecny szkoleniowiec niebiesko-białych podczas swojej poprzedniej kadencji w latach 2012-2014 nie grał ze Stalą. Mecz w Mielcu będzie dla Lecha pierwszym spotkaniem po marcowej przerwie na kadrę.

06.04, Lech Poznań – Pogoń Szczecin

Lech Poznań wiosną zagra u siebie z Pogonią aż 2 razy. O kwietniowym spotkaniu w lidze na razie nikt nie myśli, ważniejszym meczem jest ten 27 lutego w Pucharze Polski.

13.04, Puszcza Niepołomice – Lech Poznań

Kolejny rywal, z którym Mariusz Rumak w roli trenera Lecha Poznań jeszcze nie rywalizował. Dla Puszczy to debiutancki sezon w Ekstraklasie.

20.04, ŁKS Łódź – Lech Poznań

Mariusz Rumak nigdy nie prowadził Lecha przeciwko ŁKS-owi.

27.04, Lech Poznań – Cracovia Kraków

Trzy mecze z Cracovią i zero porażek – tak wygląda bilans Mariusza Rumaka w Lechu przeciwko krakowianom. Kiedyś za jego kadencji wygraliśmy przy Kałuży aż 6:1.

Mariusz Rumak w trakcie wygranego spotkania nad Cracovią
null

05.05, Ruch Chorzów – Lech Poznań

Lech Poznań, Mariusz Rumak i Ruch Chorzów? Doskonałe połączenie. W latach 2012-2014 było 5 spotkań, w których Lech 4 razy wygrał i nigdy nie przegrał. Zwycięstwa robiły wrażenie – 4:0, 4:0, 4:2 i ponownie 4:0. Jedna z wygranych rezultatem 4:0 miała miejsce na Górnym Śląsku.

11.05, Lech Poznań – Legia Warszawa

Mariusz Rumak nie umie grać z Legią. Jako trener Lecha mierzył się z warszawianami 6 razy, tylko raz wygrał (przy Łazienkowskiej 1:0). Za jego kadencji Lech przegrał u siebie m.in. 1:3, gdy został wypunktowany przez przeciwnika grającego z kontry i czekającego na swoje szanse. Większość spotkań Rumaka z Legią było słabych pod względem taktycznym.

18.05, Widzew Łódź – Lech Poznań

Trener Lecha Poznań lubi grać z Widzewem. Bilans 3-2-0, gole: 8:2 mówi wszystko, oby w maju Mariusz Rumak przedłużył patent na łodzian.

25.05, Lech Poznań – Korona Kielce

Bilans Mariusza Rumaka w Lechu przeciwko Koronie nie jest zły. W Poznaniu były dotąd 2 wygrane 2:0 i oby w ostatniej 34. kolejce było tak samo.

Mariusz Rumak przed jednym z meczów z Koroną
null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

2 komentarze

 1. kibol z IV pisze:

  Czołówka obecnej ligi i rumak
  Jaga – niewygodna
  kiepscy – szału nie ma
  medaliki – niewiadoma
  legła- nie umie grać
  śledzie – bez zwycięstwa u siebie

  Z kim ten gościu….Potrafi grać i wygrywać ? Strach się bać. Totalne nieporozumienie na ławce Lecha w tym sezonie. Ten człowiek NIGDY powinien prowadzić Lecha Poznań. Najgorsza z możliwych inwestycji za kadecji Rutka w Lechu . Wiele było błędów …ale rumak w Lechu to WIELBŁĄD. Przebija wszystko i wszystkich.

  • Grossadmiral pisze:

   zestawienie bromka atomka

   jaga 2 wygrane 1 remis
   kiepscy 4 razy w garnek
   medaliki 2 wygrane 2 razy w czapkę
   legła 3 remisy w tym dwa jałowe po 0-0 gdzie baliśmy się zaatakować
   ponton 1 ostro w pysk i 2 remisy

   17 spotkań bilans 4 wygrane 6 remisów 7 spotkań w garnek

   Ja się po Rumaksonie cudów nie spodziewam ale chłop miał 35 lat jak obejmował topowy klub w Polsce w innych realiach. Lech się zmienił Rumak się zmienił nie jestem i nie byłem zadowolony ale ma u mnie czystą kartę i wiosna go zweryfikuje. Sztab teraz też jest solidniejszy niż dekadę temu w końcu jest Janas a nie słaby Cyrak. Piłkarze w tedy mieli pretensje że Rumakowi brakuje piłkarskiego zrozumienia bo nie grał w piłkę na większym poziomie a tu te braki niweluje Dudka i Dyzio. Miejmy nadzieję że się każdy pomylił w ocenie i Rumakson każdemu pokaże że się uja zna:)

Dodaj komentarz