Nudna zima, dużo lepsze lato

Trwający zimowy okres to dla kibiców Lecha Poznań jedna wielka nuda. Wokół klubu dosłownie nic się nie dzieje, większej uwagi nie przykuł nawet pierwszy zimowy sparing z LASK Linz, tak nudnej zimy nie było do wielu, wielu lat. Na szczęście za kilka miesięcy sytuacja będzie wyglądała zupełnie inaczej.

Lech Poznań od miesięcy znajduje się w dużym medialnym dołku przykuwając małą uwagę przede wszystkim w dni poza meczowe. Grudzień nieco dźwignął zainteresowanie kibiców losami klubu, a to z racji meczów na dwóch frontach i długo oczekiwanego zwolnienia Johna van den Broma. Radość wielu kibiców z odejścia z Holendra została szybko przytłumiona powrotem Mariusza Rumaka, któremu Lechowa społeczność delikatnie pisząc – nie ufa.

Spadek medialności Lecha Poznań od momentu odpadnięcia z europejskich pucharów (dane Similarweb.com)
null

Nowy-stary trener szybko zabrał się do pracy, skompletował swój sztab szkoleniowy, wypowiedział kilka ładnie brzmiących zdań, ale jego odważne słowa nie trafiły do wszystkich kibiców. W dalszym ciągu atmosfera panująca wokół klubu jest przeciętna, brakuje nadziei, entuzjazmu, nie ma takiego bodźca, który zwiększyłby zainteresowanie kibiców losami Lecha Poznań każdego dnia. Na razie Kolejorz notuje pierwszą zimę od 2012 roku bez żadnego transferu. Tej zimy nie ma nawet żadnych plotek transferowych, które zawsze zwiększały zainteresowanie internautów i zachęcałyby do korzystania z Lechowych mediów każdego dnia.

Podczas długiej zimy w sezonie 2023/2024 trwającej w przypadku Lecha Poznań od 17 grudnia 2023 do 10 lutego 2024 zupełnie nic się nie dzieje, a już tym bardziej nudne są ostatnie dni. Sparing z LASK Linz (0:3) był kontynuacją myśli trenerskiej Johna van den Broma, w ostatnim meczu z Austriakami zespół Lecha Poznań grał tak samo, jak za kadencji Holendra, nie było widać nad czym pracują piłkarze, w naszej drużynie ponownie najlepszy był Kristoffer Velde.

W dodatku sam klub ma swoją politykę informowania o tym, co dzieje się podczas zgrupowania Turcji i nie zdradza kibicom żadnych szczegółów. Nie produkuje zbyt wielu tekstowych treści na swoich stronach internetowych ograniczając się głównie do publikacji wielu zdjęć, które licznie lądują także na mediach społecznościowych. Lech Poznań produkuje również filmowe kulisy, które generują różne zainteresowanie (materiały na YouTube z Belek ogląda średnio 10 tysięcy osób). Ponadto wielu internautów KKSLECH.com zapadło w sen zimowy, Lechowych dyskusji jest niewiele lub nie ma ich wcale, w styczniu największą uwagę przykuwał plebiscyt na użytkownika tego serwisu, który rozkręcał dyskusje mocniej niż tematy w „Śmietniku Kibica”.

Na szczęście tak nudny okres pomiędzy rundami za szybko może się nie powtórzyć. Latem za pół roku będzie o wiele, wiele lepiej, łatwiej będzie o ciekawsze tematy, więcej kibiców powinno interesować się losami klubu każdego dnia, przy Bułgarskiej będzie się działo dużo więcej niż teraz. Przede wszystkim sezon 2023/2024 kończy się późno, a już w dniach 14-17 czerwca nasz zespół może wrócić do treningów, jeśli tej wiosny załapie się do eliminacji europejskich pucharów 2024/2025. Na ten moment nie wiadomo, kto będzie trenerem niebiesko-białych, który w Kolejorzu jest kluczową postacią. Przykładowo przyjście trenera zza granicy na pewno zwiększyłoby zainteresowanie kibiców i miałoby wpływ na medialność, marketingowym strzałem w dziesiątkę, który na dodatek dałby kibicom więcej wiary, nadziei czy entuzjazmu byłby powrót Macieja Skorży.

Dodatkowo ogromne zainteresowanie kibiców wzbudzają fazy eliminacyjne europejskich pucharów, już sam podział na koszyki czy losowania, które w tym roku odbędą się 18 i 19 czerwca są dla Lechowej społeczności bardzo ciekawe. To nie koniec. Tej zimy Lech Poznań nie przeprowadził i może już nie przeprowadzić żadnego transferu. Latem odejdą m.in. Barry Douglas czy Artur Sobiech, którym kończą się umowy i których będzie trzeba kimś zastąpić. Do zagranicznych klubów wybierają się Kristoffer Velde oraz Filip Marchwiński, więc zarząd dysponujący odpowiednimi funduszami będzie zmuszony sprowadzić za nich nowych piłkarzy i to nie dopiero w sierpniu. Wiosną wystarczy sam awans do eliminacji europejskich pucharów, żeby latem przy Bułgarskiej działo się sporo i na różne rzeczy nie trzeba było czekać całymi dniami.
25.05 – Koniec ligowego sezonu 2023/2024
27.05 – Gala Ekstraklasy podsumowująca sezon 2023/2024
03-11.06 – Dwa czerwcowe terminy FIFA
14-17.06 – Orientacyjny czas powrotu Lecha Poznań do treningów
18-19.06 – Pierwsze losowania europejskich pucharów 2024/2025 z udziałem Lecha Poznań, gdy wiosną załapie się do eliminacji
09-11.07 – Możliwe pierwsze mecze w europejskich pucharach 2024/2025 (I runda eliminacyjna Ligi Mistrzów i Ligi Europy)
19.07 – Przewidywana inauguracja Ekstraklasy 2024/2025

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

Dodaj komentarz