Sparing: Lech Poznań – NK Maribor 3:0

O godzinie 12:00 czasu polskiego (14:00 lokalnego) początek drugiego z czterech meczów towarzyskich Lecha Poznań w trakcie zimowych przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2023/2024. Dziś rywalem Kolejorza w sparingu jest obecnie czwarty zespół ligi słoweńskiej, NK Maribor. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia raportu meczowego NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (sparing)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! Pierwszy czwartkowy sparing zaczął Lech.
2 min. – Pierwsza akcja poznaniaków w ataku pozycyjnym. Na końcu zły strzał oddał Dziuba.
2 min. – null Kapitanem Lecha jest Filip Marchwiński.
4 min. – Podanie górą, dośrodkowanie górą Szymczaka i Lisman nie dał rady dojść do piłki.
6 min. – Lechici od początku starają się kierować wiele długich podań za plecy obrońców.
8 min. – Pierwsza akcja Mariboru zatrzymana przez wślizg Tomaszewskiego.
10 min. – GOL! 1:0. Dośrodkowanie Ba Loua z lewej strony, dobrze na dziewiątce odnalazł się Szymczak, który zmieścił piłkę tuż przy słupku.

null Szymczak
null Ba Loua

13 min. – Lechici cały czas prowadzą grę.
15 min. – Ba Loua znalazł się na prawej stronie, zszedł z piłką do środka i niewiele brakowało, aby do asysty dołożył ładnego gola.

null 16 – 30 minuta

17 min. – Andersson łatwo minięty na lewej stronie. Niewiele brakowało do wyrównania po indywidualnej akcji rywala.
18 min. – Poznaniacy grają na dużym ryzyku. Coraz częściej grają krótkim podaniami z klepki.
23 min. – Tempo sparingu nie jest porywające. Lech gra bardzo cierpliwie.
24 min. – GOL! 2:0. Kvekveskiri oddał płaski strzał źle sparowany przez bramkarza. Najszybciej do piłki dobiegł Szymczak, który mocnym i płaskim uderzeniem zdobył bramkę.

null bez asysty

28 min. – Dobra interwencja Milicia po wrzutce ze strony, na której broni Andersson.
30 min. – Na razie stałe fragmenty gry Mariboru nie przyniosły żadnego zagrożenia.

null 31 – 45 minuta

33 min. – null Najlepsza szansa dla rywala. Po szybciej akcji jeden z piłkarzy oddał minimalnie niecelny strzał z okolic 11 metra.
35 min. – Pierwszy stały fragment gry, który przyniósł zagrożenie. Bednarek wybronił instynktowny strzał.
38 min. – Lech cały czas dłużej utrzymuje się przy piłce.
41 min. – Naszą grę charakteryzuje dziś wiele podań w środkowej strefie boiska. Gramy bez klasycznej szóstki, najgłębiej jest ustawiony Kvekveskiri
45 min. – Kolejna dobra interwencja Milicia po zagraniu z naszej lewej strony.
45 min. – Do przerwy 2:0 dla Lecha.

null 46 – 60 minuta

46 min. – Początek II połowy.
46 min. – null Draszczyk za Ba Loua.
47 min. – Niecelny strzał oddany z kilku metrów. Lech miał szczęście.
48 min. – Niezła interwencja Tomaszewskiego, który dobrze dziś wygląda. W przeciwieństwie do Czerwińskiego czy Anderssona.
49 min. – Po zmianie stron Maribor gra odważniej.
50 min. – Dobra gra 1 na 1 Lismana na lewej stronie, który wywalczył rzut wolny. Była to pierwsza udana akcja tego piłkarza w tym meczu, wcześniej zawodnik Lecha II Poznań był niewidoczny.
53 min. – null Kolejna dobra akcja Lismana, którego płaski strzał z ostrego kąta wybronił bramkarz!
54 min. – GOL! 3:0. Wrzutka Anderssona z rzutu rożnego, piłkę głową do siatki wpakował Milić.

null Milić
null Andersson

55 min. – null Bilans Lecha w zimowych sparingach na ten moment: 1-0-1, 3:3
56 min. – Kolejna szansa dla Lecha. Było blisko gola na 4:0 po przelobowaniu bramkarza.
57 min. – Lisman znowu wymanewrował rywala na lewej flance. Po przerwie jest świetny.
58 min. – Maribor nie wie co się dzieje, Lisman miał szansę zdobyć kolejnego gola dla Lecha.
60 min. – null A z kim gra dziś Lech? NK Maribor aktualnie przechodzi kryzys, w lidze słoweńskiej zajmuje dopiero 4. miejsce ze stratą aż 18 punktów do lidera. Więcej na temat Mariboru -> TUTAJ.

null 61 – 75 minuta

64 min. – Trzeci gol dla Lecha ewidentnie ostudził zapędy Mariboru. Poznaniacy kontrolują grę.
67 min. – Niezdarna interwencja Anderssona w defensywie. Nie jest to udany występ Szweda.
68 min. – Na tle takiego rywala atak pozycyjny w wykonaniu Lecha Poznań wygląda całkiem nieźle. Jest on urozmaicony, jest wiele podań z klepki po ziemi, są także długie piłki zagrywane przez stoperów do bocznych pomocników.
71 min. – null Dudek za Dziubę, Gurgul za Anderssona.
72 min. – null Ostry faul na Kvekveskirim. Gruzin leży na murawie.
73 min. – Kvekveskiri wstał i próbuje wrócić do biegania.
75 min. – Nic się nie zmienia, Lech kontroluje sparing z Mariborem, którego po 4 latach ponownie może pokonać 3:0.

null 76 – 90 minuta

77 min. – Poznaniacy przeszli na grę z kontry.
80 min. – Lech znowu imponuje umiejętnością dłuższego utrzymania się przy piłce na połowie rywala.
82 min. – Bomba Słoweńców z daleka, piłka minęła lewy słupek bramki Bednarka.
83 min. – null Olejnik za Marchwińskiego, Jakóbczyk za Lismana.
88 min. – Pełna kontrola lechitów nad tym sparingiem. Za chwilę poznaniacy osiągną pierwsze zwycięstwo tej zimy, o 16:00 z Szachtarem Donieck zagra już inny, na papierze mocniejszy skład.
90 min. – Koniec. Lech – Maribor 3:0. Za chwilę wnioski po tym sparingu, zapraszamy na więcej na stronę główną KKSLECH.com.

null Drugi zimowy sparing 2024, czwartek, 25 stycznia, godz. 12:00
null Lech Poznań – NK Maribor 3:0 (2:0)

null Bramki: 10 i 24.Szymczak 54.Milić

null Asysty: 1:0 – Ba Loua 2:0 – bez asysty 3:0 – Andersson

null Lech: Bednarek – Czerwiński, Tomaszewski, Milić, Andersson (71.Gurgul) – Kvekveskiri – Lisman (83.Jakóbczyk), Dziuba (71.Dudek), Marchwiński (83.Olejnik), Ba Loua (46.Draszczyk) – Szymczak.

null Kapitanowie Lecha: Marchwiński, Szymczak

null Ustawienie Lecha: 1-4-1-4-1

null Trenerzy: Rumak – Simundza

null Stan murawy: Średni (miejscami nierówna płyta boiska)