28 z szansą gry w Turcji

Trener Kolejorza, Mariusz Rumak na trwający przez 10 dni zimowy na obóz w tureckim Belek zabrał łącznie 31 piłkarzy, w tym 4 bramkarzy, 10 nominalnych obrońców, 12 pomocników oraz 5 napastników. Nie wszyscy otrzymali szansę występu w trzech sparingach, pominięci zostali przede wszystkim młodzi bramkarze.

W dotychczasowych meczach kontrolnych Lecha Poznań okazji zaprezentowania swoich umiejętności nie otrzymali młodzi bramkarze w postaci Mateusza Mędrali oraz Mateusza Pruchniewskiego. Nie zagrał też rekonwalescent Filip Dagerstal, a przez urazy mniej niż pierwotnie planowano grali Artur Sobiech oraz Mikael Ishak, któremu na szczęście nic się nie stało i Szwed po profilaktycznym zejściu z murawy w ostatnim sparingu szybko powróci do zajęć.

Z młodych piłkarzy wziętych dodatkowo na zgrupowanie pierwszego zespołu najwięcej minut (113) zaliczył skrzydłowy Kornel Lisman. Jedno pełne spotkanie rozegrał stoper Bartosz Tomaszewski, zadowolony z 45-minutowej szansy może być także inny skrzydłowy Igor Draszczyk. Siedmioma minutami w Turcji musieli zadowolić się Patryk Olejnik i Kamil Jakóbczyk, natomiast rekonwalescent Adriel Ba Loua rozegrał w Belek tyle samo minut, ile wspomniany już Draszczyk.

W Turcji dwaj bramkarze walczący o przysłowiową bluzę z numerem jeden rozegrali po 135 minut. We wszystkich 3 spotkaniach kontrolnych z LASK Linz 0:3, Mariborem 3:0 oraz z Szachtarem Donieck 1:3 grał tylko 17-letni Michał Gurgul sprawujący funkcję lewego obrońcy oraz lewego pomocnika (w towarzyskiej potyczce z Ukraińcami).

W Turcji łącznie 9 piłkarzy zanotowało 150 minut. Byli nimi obrońcy – Joel Pereira, Bartosz Salamon, Antonio Milić i Miha Blazić, a także pomocnicy – Radosław Murawski, Jesper Karlstrom, Afonso Sousa (grał na ósemce i dziesiątce), Dino Hotić oraz Kristoffer Velde, który od 27 minuty sparingu z Szachtarem Donieck biegał w ataku. Spośród nominalnych napastników najwięcej minut (120 zaliczył Filip Szymczak.

Kapitanami Lecha Poznań podczas obozu w Turcji (15-26 stycznia 2024) byli Mikael Ishak i Filip Szymczak (z LASK Linz), Filip Marchwiński i znów Filip Szymczak (z NK Maribor) oraz ponownie Mikael Ishak + Radosław Murawski (z Szachtarem Donieck).