Drugoligowcy przygotowują się do wiosny

W cieniu przygotowań ekstraklasowiczów do zbliżającej się rundy wiosennej sezonu 2023/2024 trwają również zimowe przygotowania do wiosny klubów występujących na co dzień w II-lidze. Po pierwszych meczach kontrolnych są już rezerwy Lecha Poznań.

Lech II Poznań do rundy wiosennej 2024 przygotowuje się od poniedziałku, 8 stycznia. Rezerwy Kolejorza prowadzone przez Artura Węskę rozegrały dwa mecze towarzyskie, w których pokonały Stilon Gorzów Wielkopolski 1:0 oraz zremisowały z GKS-em Katowice 1:1. Przed rezerwami tej zimy jeszcze 5 sparingów, ich plan znajduje się poniżej:

03.02, Chrobry Głogów
07.02, Noteć Czarnków
10.02, Śląsk II Wrocław
14.02, Polonia Środa Wielkopolska
17.02, Kotwica Kołobrzeg

Obecnie każdy z drugoligowców ma za sobą już minimum 2 sparingi, rekordziści rozegrali tej zimy już po 4-5 towarzyskich spotkań, 5 gier jest na przykład za piętnastą w tabeli Polonią Bytom. Najciekawszy sparing tej zimy rozegrała Chojniczanka Chojnice, która zmierzyła się z ekstraklasowym ŁKS-em Łódź. W lutym KKS Kalisz zmierzy się towarzysko z Wartą Poznań, a Polonia Bytom z czołowym słowackim klubem MSK Zilina.

Plan przygotowań Polonii Bytom do wiosny w II-lidze najmocniej odbiega się od reszty zespołów. Tej zimy beniaminek szczebla centralnego w dniach 13 stycznia – 25 lutego rozegra aż 12 sparingów. Na zgrupowanie udało się/uda łącznie 5 klubów. Olimpia Grudziądz niedawno była na obozie we Władysławowie, do którego w lutym zawita Chojniczanka Chojnice. GKS Jastrzębie Zdrój pojedzie do Opalenicy, a Stomil Olsztyn dzięki pomocy finansowej nowego inwestora jest teraz w Dubaju.

Drugoligowcy na rynku transferowym na razie nie imponują. Transferów jest niewiele, tej zimy jeszcze nikt nowy nie trafił do rezerw Lecha Poznań, Zagłębia Lubin, ŁKS-u Łódź, a także do Olimpii Elbląg. Dotąd pod względem transferów najwięcej działo się w Olimpii Grudziądz, sprawcą hitu transferowego na trzecim szczeblu jest za to Chojniczanka Chojnice.

Klub występujący jeszcze nie tak dawno w I-lidze zakontraktował byłego strzelca tych rozgrywek, Valerijsa Sabalę. 30-latek grający dawniej m.in. w FC Brugge, na Słowacji, w Czechach czy na Cyprze to 53-krotny reprezentant Łotwy, który ostatnio występował w B36 Torshavn z Wysp Owczych.

Drugoligowcy mają jeszcze wiele czasu na transfery i przygotowania. Runda wiosenna 2024 w II-lidze ruszy dopiero 23 lutego.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. Sp pisze:

    Zobaczymy jak Węska ich przygotuje do rundy wiosennej. Mierzejewski ogłosił zakończenie kariery i może on tam będzie działał w Stomilu.

Dodaj komentarz