Jutro ostatni zimowy sparing

W sobotę, 3 lutego, o godzinie 13:00 zespół Lecha Poznań rozegra ostatni zimowy sparing w trakcie przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2023/2024. Próba generalna z Wisłą Płock będzie całkowicie zamknięta. Zostanie podany tylko końcowy wynik + strzelcy goli.

Lech Poznań obok Pogoni Szczecin to zespół, który w tym roku najszybciej zakończył zimowy obóz i wrócił do kraju. Drużyna Kolejorza jest w Polsce od zeszłego piątku. W weekend piłkarze mieli wolne, w poniedziałek wrócili do zajęć i tym samym rozpoczęli przedostatni mikrocykl treningowy podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej 2023/2024.

W tygodniu trener Mariusz Rumak postanowił zarządzić dodatkową grę towarzyską. W środę, 31 stycznia pierwszy zespół po golach Afonso Sousy, Jespera Karlstroma, Niki Kvekveskiriego, Maksymiliana Dziuby oraz Adriela Ba Loua pokonał drugą drużynę 5:1. Dodatkowy sparing z rezerwami był rozgrywany w systemie 4×30 minut. W tej grze kontrolnej sztab szkoleniowy testował różne warianty ustawienia, a jednym z nich była gra 10 na 11 po to, aby Lech Poznań wiedział, jak zareagować na sytuację, gdyby w którymś z meczów o stawkę musiał rywalizować w osłabieniu.

Czwarty mikrocykl treningowy tej zimy zakończy ostatni sparing, w którym rywalem niebiesko-białych będzie Wisła Płock. „Nafciarze” szkoleni przez dobrze znanego Dariusza Żurawia we wtorek, 30 stycznia wrócili ze zgrupowania w tureckim Side. Pierwszoligowiec w dotychczasowych 6 spotkaniach towarzyskich zaliczył bilans 4-1-1 przegrywając pierwszy raz dopiero w ostatnim meczu kontrolnym, który odbył się 29 stycznia.

Wisła Płock przyjedzie do stolicy Wielkopolski wyłącznie na sparing z Lechem Poznań. Próba generalna Kolejorza przed startem wiosny 2024 zostanie rozegrana w sobotę, 3 lutego, o godzinie 13:00 najprawdopodobniej na jednym z bocznych boisk treningowych ENEA Stadionu. Mecz towarzyski z „Nafciarzami” będzie całkowicie zamknięty dla mediów, nie zostanie przeprowadzona transmisja, mogą nie być podane składy, na pewno zostanie ogłoszony tylko końcowy wynik spotkania oraz strzelcy goli. Być może w Wiśle szansę występu dostanie niedawny lechita Oskar Tomczyk, a w naszej ekipie Kornel Lisman z zespołu rezerw, który na stałe został włączony do kadry pierwszej drużyny.

Zamknięty ostatni sparing przed wznowieniem rywalizacji w PKO Ekstraklasie nie jest niczym nowym. Podobny manewr stosowali poprzedni trenerzy, choć były wyjątki. Na przykład rok temu w styczniu ostatnie dwie gry towarzyskie z Hansą Rostock na śniegu były chociaż otwarte dla mediów. Natomiast w 2017 roku ostatni sparing z Elaną Toruń 8:0 odbył się na głównej płycie, był on otwarty dla mediów oraz dla kibiców, którzy mogli zająć miejsca na III trybunie.

Trwająca zima jest pierwszą od 12 lat, podczas której nikt nowy nie trafił na Bułgarską, a w grudniu Lecha Poznań przejął tylko nowy-stary trener pracujący wcześniej w klubowej akademii we Wronkach. Tym samym Kolejorz zrezygnował z zimowej tradycji i tym razem nie zorganizował nawet akcji pod nazwą „Pierwszy Gwizdek”, która zwykle miała miejsce na poznańskim Placu Wolności.

Warto przypomnieć, że Lech Poznań rundę wiosenną PKO Ekstraklasy sezonu 2023/2024 rozpocznie w sobotę, 10 lutego, o godzinie 20:00. Tego dnia na Bułgarską zawita niewygodne Zagłębie Lubin (tylko 2 wygrane Kolejorza w ostatnich 12 starciach z „Miedziowymi”).

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

Dodaj komentarz