Test decydujący o nastrojach

Za nami pierwsza tej wiosny 20. kolejka piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2023/2024, z której kibice Lecha Poznań mogą być podwójnie zadowoleni. Kolejorz wygrał na inaugurację rundy wiosennej pierwszy raz od 2020 roku i jeszcze zmniejszył stratę do lidera z 8 do 5 punktów.
Patrząc na terminarz wygrana nad Zagłębiem Lubin po 3 meczach z tym rywalem bez zwycięstwa była obowiązkowa, by po prostu nie było gorzej. Kolejorz w sobotę zrobił swoje, dzięki pełnej puli odzyskał 3. miejsce utracone w piątek, a później mógł czekać na niedzielę. Wtedy najpierw Warta Poznań pomogła nam zgubić Raków Częstochowa, później swoje zrobiła faworyzowana Jagiellonia Białystok, na końcu Pogoń Szczecin niespodziewanie ograła Śląska Wrocław i włączyła się do realnej walki o tytuł Mistrza Polski.

Lech Poznań – Zagłębie Lubin 1 (trafiony)
Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin x (nietrafiony)
Ruch Chorzów – Legia Warszawa 2 (trafiony)
Cracovia Kraków – Radomiak Radom 1 (trafiony)
Warta Poznań – Raków Częstochowa 2 (nietrafiony)
Korona Kielce – ŁKS Łódź 2 (nietrafiony)
Piast Gliwice – Górnik Zabrze 1 (nietrafiony)
Stal Mielec – Puszcza Niepołomice 1 (trafiony)
Widzew Łódź – Jagiellonia Białystok 2 (trafiony)

Aktualnie o tytuł walczą ekipy z lokat 1-6. Między szóstym Rakowem Częstochowa mającym do rozegrania zaległe spotkanie a pierwszą po tym weekendzie Jagiellonią Białystok jest w tej chwili 9 oczek różnicy, do końca sezonu 2023/2024 pozostało 14 kolejek, więc jeszcze wszystko może się zmienić. Na dole? ŁKS Łódź nie przegrał zimą żadnego sparingu, czyli tak samo jak Zagłębie Lubin, później przyszedł mecz o stawkę i obie drużyny poniosły porażki. ŁKS wydaje się być już pogrzebny, Ruch Chorzów tak samo. Te drużyny odstają przede wszystkim punktowo, musiałyby wkrótce zaliczyć ciężko wyobrażalną serię nawet 4 zwycięstw z rzędu, aby w ogóle doskoczyć do bezpiecznych lokat. Walka o uniknięcie 16. pozycji wygląda już ciekawiej, w końcu między 16 a 8. miejscem w tabeli jest tylko 5 punktów różnicy.

Wszystkich kibiców oczywiście najbardziej interesuje Lech Poznań, w tym mecz w Białymstoku z doskonałą u siebie Jagiellonią (bilans 10-1-0 wliczając Puchar Polski). Jaga ma najmocniejszą ofensywę w lidze, która w 20 kolejkach zdobyła aż 48 goli, jest bardzo silna z przodu, ale po objęciu pozycji lidera na białostoczanach też spoczywa presja. Lech Poznań? U nas presja jest cały czas, cały czas są także jakieś problemy zdrowotne, a właśnie od sytuacji kadrowej może zależeć nawet taktyka na to spotkanie. Dziś mamy dopiero wtorek, do hitu 21. kolejki pozostały 4 dni, dlatego w tym momencie ciężko cokolwiek przewidzieć. Na pewno Kolejorz nie może przegrać na Podlasiu, jeśli nie chce znacząco pogorszyć swojej sytuacji. Remis z Jagiellonią Białystok to minimum, żeby mieć szanse na szybkie dogonienie tej drużyny w kolejnych tygodniach.

Lech Poznań podchodząc do meczu z Jagiellonią w Białystoku będzie znał już wynik potyczki Śląska Wrocław ze Stalą Mielec. Raków Częstochowa zagra z Piastem Gliwice dopiero po nas, a w niedzielę zaprezentuje się będąca tuż za naszymi plecami Legia Warszawa, która podejmie Puszczę Niepołomice. W 21. kolejce Lecha Poznań czeka sprawdzian z prawdziwego zdarzenia, test, którego wynik zdecyduje o nastrojach w tygodniu przed arcyważnym dwumeczem ze Śląskiem Wrocław i z Pogonią Szczecin (24-27 lutego). Nic już więcej nie trzeba pisać, po prostu grajmy i wygrajmy wszystko w tym ważnym miesiącu!

Nasze obiektywne typy na mecze 21. kolejki PKO Ekstraklasy 2023/2024:

Jagiellonia Białystok – Lech Poznań x
Legia Warszawa – Puszcza Niepołomice 1
Radomiak Radom – Pogoń Szczecin 2
Ruch Chorzów – Warta Poznań x
Górnik Zabrze – Korona Kielce x
ŁKS Łódź – Widzew Łódź 1
Raków Częstochowa – Piast Gliwice 1
Zagłębie Lubin – Cracovia Kraków 1
Śląsk Wrocław – Stal Mielec 1

Tabela po 20. kolejce PKO Ekstraklasy 2023/2024:

1. Jagiellonia Białystok 41 pkt.
2. Śląsk Wrocław 41
3. Lech Poznań 36
4. Legia Warszawa 35
5. Pogoń Szczecin 33
6. Raków Częstochowa 32
7. Górnik Zabrze 29
8. Stal Mielec 25
9. Zagłębie Lubin 25
10. Piast Gliwice 24
11. Cracovia Kraków 24
12. Radomiak Radom 24
13. Warta Poznań 22
14. Widzew Łódź 22
15. Korona Kielce 21

16. Puszcza Niepołomice 20
17. Ruch Chorzów 13
18. ŁKS Łódź 10

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

2 komentarze

 1. jerry21 pisze:

  Niewątpliwie trudny początek Lecha.
  Terminarz tak się ułożył, że na początku rundy gramy z czołówką tabeli.
  Te mecze zweryfikują Kolejorza.
  Pozytywnie albo negatywnie.
  Najpierw czołowa dwójka Jaga i Śląsk. Mamy tylko 5 pkt straty do nich. Możemy odrobić ale i możemy się pognębić i zapomnieć o mistrzostwie.
  Potem Raków oraz Pogoń w pucharze.
  Te spotkania wiele nam powinny wyjaśnić. Pokażą o co będziemy grać. Mistrzostwo czy tylko walka o podium. A może Puchar Polski?
  Na razie trzeba skupić się na Jadze.
  Martwi sytuacja kadrowa, kontuzje już ma początku rundy to coś niepokojącego .
  Jednak mimo to stać nas na dobry wynik w Białymstoku. Jagiellonia to nie jakaś potęga. Na razie im idzie, mają dobrą serię, ale wszystko się kiedyś kończy.
  Czekajmy z wiarą w Kolejorza.

 2. kri$$ pisze:

  Zwycięstwo bardzo cieszy na początek wiosny.
  Jednak nie popadajmy w euforię.
  Teraz seria 4 meczów jak finały.
  To będą mecze prawdy o naszym zespole i o sztabie.
  Niestety nie sprzyja nam sytuacja kadrowa.
  Trzeba mieć nadzieje i trzymac kciuki. Choć rokowania nie sa wesołe.

Dodaj komentarz