II-liga: Lech II Poznań – Olimpia Grudziądz 0:0

W meczu 21. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2023/2024, Lech II Poznań zremisował u siebie z będącą w strefie spadkowej Olimpią Grudziądz 0:0 i nie poprawił swojej sytuacji w tabeli. Przewaga rezerw Kolejorza nad kreską znowu stopniała.
Lech II Poznań w rywalizacji z Olimpią Grudziądz ugrał w sezonie 2023/2024 łącznie 4 punkty. Na szczeblu centralnym nasze rezerwy jeszcze nigdy nie pokonały tego przeciwnika u siebie i przez dzisiejszy bezbramkowy remis nie poprawiły swojej sytuacji w ligowej tabeli.

Ze względu na napięty terminarz pierwszej drużyny trener drugiego zespołu, Artur Węska nie miał dziś do swojej dyspozycji żadnego piłkarza grającego na co dzień w seniorskim Lechu Poznań musząc radzić sobie przede wszystkim młodzieżą.

Lech II Poznań po 21. kolejce II-ligi sezonu 2023/2024 z 26 oczkami na swoim koncie i bilansem 7-5-8, gole: 23:32 zajmuje 12. miejsce w ligowej tabeli mając raptem 3 punkty przewagi nad strefą spadkową do III-ligi (ta seria spotkań dopiero się rozpoczęła).

Podopieczni Artura Węski kolejne spotkanie rozegrają w środę, 28 lutego, o godzinie 12:00, kiedy ich przeciwnikiem we Wronkach będzie Olimpia Elbląg (mecz zaległy). Następnie w sobotę, 2 marca, o godzinie 16:30 rezerwy zmierzą się na wyjeździe ze Skrą Częstochowa.

>> Terminarz Lecha II Poznań 2023/202421. kolejka II-ligi 2023/2024, sobota, 24 lutego, godz. 12:00
Lech II Poznań – Olimpia Grudziądz 0:0 (0:0)

Bramki:

Asysty:

Żółte kartki: Wichtowski, Cywka – Gutowski, Kobryń, Zbiciak, Cichoń

Sędzia: Kaliszewski (Gdańsk)

Lech II: Pruchniewski – Cywka, Tomaszewski, Wichtowski, Kukułka – Nadolski, Niedzielski (87.Brzyski) – Kornobis (82.Pietrzak), Czekała (66.Stankiewicz), Pawłowski – Pacławski (82.Jakóbczyk).

Rezerwowi: Stachowiak, Olejnik, Orzechowski, Kalata, Brzyski, Pietrzak, Stankiewicz, Jakóbczyk.

Olimpia: Górski – Kobryń, Zbiciak, Kostkowski, Ciupa – Rychert (75.Bonikowski), Yampol (83.Sikorskk), Frelek, Cichoń, Gutowski (87.Rabet) – Czarnowski (75.Krocz).

Trenerzy: Węska – Pawlak

Pogoda: +11°C, słonecznie

Miejsce: Stadion Główny (ul. Leśna 15A, Wronki)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

2 komentarze

  1. Bender pisze:

    Fajny wynik młodych! Jedynie ze wsparciem Tomaszewskiego powstrzymali ofensywę Grudziądza i nie utracili gola. Szkoda tylko, że w rezerwach nie ma napastnika, surogowanie się Pawłowskim da rezultat tylko od czasu do czasu…
    Ciekawa kwestia – tym razem rezerwy wyszły dość… dorosłym składem – głównie zawodnicy 20 letni (Czekała, Kukułka, Kornobis, Pacławski) i 19 letni (Tomaszewski, Nadolski, Niedzielski), nie licząc weteranów (Cywka, Pawłowski i Wichtowski), młodszy był jedynie podstawowy bramkarz rezerw Pruchniewski (17 lat!!!). Młodsi wchodzili z ławki. Nadmierne stawianie na nastolatków w II lidze nie jest najlepszym pomysłem. Solidny 20-latek jednak zazwyczaj da zespołowi więcej, niż może bardziej utalentowany, ale mniej ograny w seniorskiej piłce 17-18-latek… pacząc przez ten pryzmat zabranie zimą na obóz z pierwszym zespołem Draszczyka, Dudka czy Jakóbczyka może budzić wątpliwości. Mógł pojechać Bartłomiej Juszczyk, który byłby solidniejszym uzupełnieniem dla ekipy Rumaka, niż Draszczyk, Jan Niedzielski wciąż przerasta seniorską przydatnością Sammyego Dudka, a Norbert Pacławski po ponad dwóch latach na szczeblu drugoligowym jest bardziej gotowy do seniorskiej młócki, niż Kamil Jakóbczyk. Ale jeśli ktoś wciąż chce na siłę odnaleźć kolejnego superwychowanka… Ech…

Dodaj komentarz