Wyniki sondy: Gra i trener przeszkodami do tytułu

Przez ostatni tydzień w jednej z wiadomości na KKSLECH.com oraz w „Śmietniku Kibica” trwała sonda z zapytaniem, dlaczego nie wierzysz w mistrzostwo? Po prawie 7 dniach od rozpoczęcia ankiety pora na wyniki ostatniej sondy.

Tabela po 25. kolejce PKO Ekstraklasy 2023/2024 jest wszystkim świetnie znana, mimo czteropunktowej straty do lidera wśród kibiców Kolejorza nie widać optymizmu, jedna wygrana w derbach przerywająca serię 4 kolejnych meczów bez zwycięstwa oraz kończąca passę 502 minut bez gola nic nie zmieniła. Pomimo pokonania Warty 2:0 opinie na temat Lecha Poznań pozostały i wciąż są takie same, problemy kadrowe wciąż nękają Kolejorza, zainteresowanie losami klubu w dni poza meczowe wciąż jest niewielkie, jest najniższe od wielu lat, a najdłuższa od 6 lat przerwa na kadrę (17 dni) jedynie pogłębiła kryzys.

Zeszłotygodniowy, sobotni sparing Lecha Poznań z Chrobrym Głogów (1:0) nie wlał w serca kibiców więcej nadziei, ponieważ na boisku nie było rekonwalescentów. Ponadto na dziś zespół Kolejorza znajduje się poza europejskimi pucharami w sezonie 2024/2025, bowiem 4. lokata w maju może a nie musi dawać awansu do eliminacji Ligi Konferencji. Wszystko rozstrzygną rozgrywki o Puchar Polski, wszystko okaże się w ostatnich 9 kolejkach Ekstraklasy, która potrwa do 25 maja.

Dlaczego kibice nie wierzą w tytuł Mistrza Polski? Najwięcej ankietowanych (26,8%) nie wierzy, ponieważ nasza gra zwiastuje co jedynie ciężką walkę do końca o puchary. Dodatkowo 22,9% uważa, że obecny trener jest zbyt słaby, by mógł wygrać ligę nawet jej słabością, a 16,0% kibiców nie wierzy, gdyż mamy zbyt wiele słabych punktów w drużynie, niewielu piłkarzy jest w formie.

Wśród internautów KKSLECH.com byli też optymiści. 12,4% kibiców Kolejorza nadal wierzy w przysłowiowego majstra. W sondzie przez prawie tydzień udział wzięło 7760 osób. Wszystkim kibicom Lecha Poznań dziękujemy za wyrażenie swojej opinii na ten temat i zachęcamy do licznego udziału w kolejnych sondach na łamach serwisu. Następna ankieta pojawi się w połowie kwietnia.

Wyniki sondy: Dlaczego nie wierzysz w mistrzostwo?

26,8% – Nasza gra zwiastuje co jedynie ciężką walkę do końca o puchary
22,9% – Ten trener jest zbyt słaby, by mógł wygrać ligę nawet jej słabością
16,0% – Mamy zbyt wiele słabych punktów w drużynie, niewielu piłkarzy jest w formie
12,4% – Jak nie wierzę? Wygramy! Zniszczymy wszystkich! Hej Hej Kolejorz!
8,1% – Za dużo jest urazów. Co chwilę ktoś wypada, każdy mecz to niewiadoma
7,0% – Nie mam siły liczyć na słabość innych. Ileż można, jestem zmęczony/a sezonem
7,0% – Brakuje nam w tym sezonie zwycięskich pass. Ciułaniem punktów można będzie uciułać podium
0,3% – Nie wierzę w mistrzostwo z jeszcze innego powodu (napisz w komentarzu na ten temat)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

Reklama
8 komentarzy

 1. smigol pisze:

  Jeszcze będzie pięknie, kuhwa

 2. Zbychu pisze:

  W sumie to się to wszystko zazębia. Nasza gra zwiastuje jedynie walkę o puchary, bo ten trener jest zbyt słaby i z tego powodu mamy zbyt wiele słabych punktów w drużynie. Dlatego brakuje nam zwycięskich pass. Ich przyczyną jest też to, że co chwilę ktoś wypada. A to z kolei powoduje, że mamy zbyt wiele słabych punktów w drużynie, a nie ma co liczyć na słabość innych, bo nam brakuje zwycięskich pass. Są jeszcze inne powody, takie jak brak planowania i przewidywania problemów przez trzech śpiewających falsetem. Ale… mimo to kibole w sercu wierzą do ostatnich kolejek, dopóki jest matematyczna szansa. Serce kontra głową.
  Bingo!

 3. leftt pisze:

  W zasadzie to wszystkie sezony, w których nie zdobyliśmy MP, przegraliśmy dlatego, że za słabo graliśmy 😃

 4. Bart pisze:

  Trener nie jest jednak winny wszystkiemu. To przecież nie wina trenera że zimą wypadło dwóch napastników i został do gry tylko Szymczak który od pół roku nie może odzyskać formy sprzed operacji kolana. To też nie wina trenera że w klubie nikt się nie poczuł do zadziałania na rynku transferowym, a po kontuzji Ishaka wręcz woleli cynicznie skłamać i przemilczeć kwestię poważności urazu Szweda pełniącego obowiązki kapitana, żeby zaniepokojeni kibole nie domagali się głośno transferów. Rumak Rumakiem, ale Piotr Rutkowski z Tomaszem Rząsą nie zrobili absolutnie niczego żeby ułatwić zadanie trenerowi i dać mu więcej komfortu pracy. Gen oszczędności i chęć usilnego promowania młodzieży po raz kolejny okazały się ważniejsze od sportowych ambicji.

 5. Harnaś pisze:

  Ta liga jest tak cienka, że powinniśmy ją nosem wciągać… Szkoda, że właściciele klubu nie chcą niczego nosem wciągać… 😉

Dodaj komentarz