Lechowa młodzież 2023/2024 – tydzień 26

W miniony weekend kolejne mecze w swoich ligach rozegrały cztery najstarsze młodzieżowe drużyny Lecha Poznań. Juniorzy starsi roztrwonili całą przewagę wypracowaną jesienią, o tytule Mistrza Polski mogą zapomnieć także juniorzy młodsi, którzy przegrali mecz na szczycie.

II-liga:

Lech II Poznań nie przegrał w żadnym z 3 ostatnich meczów. W tej kolejce jeszcze nie grał, dopiero dziś o 18:15 (transmisja na TVP Sport) spotka się w meczu za tzw. „6 punktów” z przedostatnim Stomilem Olsztyn na wyjeździe. Podopieczni Artura Węski wciąż zajmują 11. miejsce w II-lidze, ale przez złe wyniki podczas tej kolejki mają już tylko 2 oczka przewagi nad strefą spadkową. Po dzisiejszym meczu ze Stomilem w Olsztynie niebiesko-białych czeka domowe starcie z drugim KKS-em Kalisz, który zmienił trenera. Mecz z KKS-em odbędzie się w sobotę, 4 maja o 13:30 we Wronkach.

CLJ U-19:

Rozczarowujący tej wiosny Mistrz Polski znowu zawiódł. W sobotę Lech Poznań U-19 grający w silnym składzie, w którym nie brakowało piłkarzy z rezerw zaledwie zremisował u siebie z dużo niżej notowaną Pogonią Szczecin 1:1. Lech dominował w tym meczu, w końcu strzelił gola na 1:0, ale w 2 minucie doliczonego czasu gry dał się zaskoczyć bramką po rzucie rożnym. Lech Poznań mający po jesieni sporą przewagę wszystko już roztrwonił, po zwycięskiej serii Legii Warszawa spadł na 2. lokatę mając obecnie tyle samo punktów, co liderujący legioniści. Do końca sezonu 2023/2024 pozostało jeszcze 5 kolejek, 4 maja o 12:00 zawodników Bartosza Bochińskiego czeka trudne wyjazdowe spotkanie z piątym Górnikiem Zabrze.

CLJ U-17:

W grupie zachodniej CLJ U-17 o tytule Mistrza Polski mogą już zapomnieć juniorzy młodsi. W meczu na szczycie trzeci Lech Poznań przegrał na wyjeździe z liderującym Górnikiem Zabrze 3:5 tracąc do niego już 6 oczek. Do końca sezonu 2023/2024 pozostały 4 kolejki, w środę, 1 maja, o godzinie 12:00 podopieczni Karola Bartkowiaka podejmą u siebie Pogoń Szczecin.

CLJ U-15:

W ten weekend trampkarze starsi Lecha Poznań odzyskali fotel lidera w grupie B CLJ U-15. Kolejorz trenowany przez Damiana Sobotkę rozbił Poznańską 13 Poznań 6:1, a Warta Poznań straciła punkty z Pogonią Szczecin. Teraz Lech Poznań do lat 15 wyprzedza „Zielonych” lepszym bilansem goli, ale przed nim trudne wyjazdowe spotkanie właśnie z „Portowcami” (środa, 1 maja, godz. 14:30).

I-liga kobiet:

Ta wiosna należy do zawodniczek Alicji Zając. Lech Poznań UAM wygrał wiosną wszystkie mecze (7 spotkań), jest na 3. miejsce w I-lidze kobiet i do lokaty dającej awans traci oczko. Lechitki w ten weekend pokonały u siebie drugą w tabeli Skrę Częstochowa 2:0. W niedzielę, 5 maja, o godzinie 12:00 niebiesko-białe zmierzą się na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska, z którą jesienią wysoko przegrały.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualne tabele oraz wyniki rozgrywek 2023/2024 znajdują się w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.

Ostatnie mecze młodzieży:

CLJ U-19: Lech Poznań – Pogoń Szczecin 1:1
CLJ U-17: Górnik Zabrze – Lech Poznań 5:3
CLJ U-15: Lech Poznań – Poznańska 13 Poznań 6:1
I-liga kobiet: Lech Poznań UAM – Skra Częstochowa 2:0

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Stomil Olsztyn – Lech II Poznań (poniedziałek, 29 kwietnia, godz. 18:15)
II-liga: Lech II Poznań – KKS Kalisz (sobota, 4 maja, godz. 13:30)
CLJ U-19: Górnik Zabrze – Lech Poznań (sobota, 4 maja, godz. 12:00)
CLJ U-17: Lech Poznań – Pogoń Szczecin (środa, 1 maja, godz. 12:00)
CLJ U-15: Pogoń Szczecin – Lech Poznań (środa, 1 maja, godz. 14:30)
I-liga kobiet: Polonia Środa Wielkopolska – Lech Poznań UAM (niedziela, 5 maja, godz. 12:00)

> Ligowy terminarz rezerw Lecha Poznań
> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat)

1 Odpowiedź

  1. Harnaś pisze:

    Jedyna Lechowa drużyna, która dobrze gra na wiosnę, to dziewczyny…

Dodaj komentarz