Bogatsi o lekcję

Za 3 dni o 20:30 zespół Lecha Poznań zagra na wyjeździe z Ruchem Chorzów, którego może spuścić z ligi, a sam przybliżyć się do Europy. Według trenera Kolejorza, Mariusza Rumaka drużyna Ruchu jest zupełnie inna od Cracovii. Lekcja, jaką Lech Poznań otrzymał w niedzielę ma zaprocentować w najbliższy piątek.

Mariusz Rumak (trener Lecha):„Bramki i gole są najważniejsze, ale mecz z Cracovią był naszym najlepszym spotkaniem w tej rundzie. Stwarzaliśmy sytuacje, dobrze graliśmy w obronie, na końcu wynik nie był satysfakcjonujący. Pomimo wielu sytuacji nie były to sytuacje dobrej jakości. Nie było bramek, nie było konkretów, z upływem meczu ciśnienie było coraz większe. Noga zaczęła drżeć, zwalnialiśmy akcje.”

„W meczu z Cracovią za dużo było błędów technicznych. Swoje sytuacje mieliśmy po wejściu skrzydłowych, nawet mieliśmy jedną szansę po kontrataku, których nie było za wiele, ponieważ przeciwnik grał nisko. Mieliśmy plan na mecz, czasami taki plan się udaje, a czasem nie.”

„Po meczu z Cracovią trzech piłkarzy było poobijanych, ale wydaje się, że nie jest to nic groźnego. Dziś mamy pierwszy trening po meczu z Cracovią, więc dopiero okaże się, kto jest gotowy. Filip Marchwiński ostatnio odbył rozruch przed meczem, po nim powiedział, że nie może grać. Jeśli dziś wszystko będzie dobrze, to wróci do treningów. Wczoraj był dzień wolny, dziś mamy trening po południu. Jesteśmy też przed analizą Ruchu.”

„Ruch to zespół mający wiele walorów. Gra w takim samym systemie, jak Cracovia, ale zupełnie inaczej. Musimy być dobrze zorganizowani w defensywie, bo Ruch w momencie ataku ma wielu piłkarzy w polu karnym. Ten zespół ma także swoje demony, Pogoń pokazała, jak gra się z Ruchem, gdy traci piłkę. Musimy rozegrać dobre spotkanie, musimy posiadać piłkę tak jak w meczu z Cracovią. Ruch jest słabszy w obronie od Cracovii, a my jesteśmy bogatsi o lekcję, jaką dostaliśmy w niedzielę. To może być klucz.”
„Ruch może chcieć grać od tyłu i kluczem będzie odbiór piłki, a później przejście do kontrataku. To może być nasza szansa, ale wiem, że Ruch zmusi nas do większego wysiłku w defensywie, niż zmusiła Cracovia. Ruch to taktycznie zupełnie inny zespół od Cracovii, stawia na ofensywę, jest odważny, kreuje sytuacje będąc przy piłce.”

„W piątek gramy jako pierwsi w tej kolejce, więc musimy wygrać, bo jak wygramy, to znowu będziemy blisko Jagiellonii. Może gdy zagramy jako pierwsi, to będzie łatwiej? Nie wiem. Najważniejszymi wyzwaniem jesteśmy my sami musząc poukładać sobie to w głowie. Kibice Lecha Poznań zasługują na zwycięstwa w dobrym stylu.”

„Często największym przeciwnikiem jesteśmy my sami. Musimy przełożyć trening na mecz, kontrolować go, bo często tracimy kontrolę. Wyzwaniem ostatniego czasu jest wejście na rytm. Praca ma się przełożyć na wynik. Być może popełniłem błąd mówiąc przed rundą o finałach i sam się zastanawiam, czy dobrze zrobiłem? Może mentalnie powinienem poprowadzić to inaczej. Mamy dobrych piłkarzy, wszyscy sami musimy poukładać sobie w głowach.”

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

23 komentarze

 1. mario pisze:

  ciekawie ile jeszcze tych lekcji potrzeba by Lech w końcu rozegrał dobry mecz?

 2. 07 pisze:

  W du..e mam jak gra pewny spadkowicz. Wygracie w końcu z beniaminkiem i pewnym spadkowiczem? Koniec pobłazania. Ku..a mać zacznijcie grać!!!

 3. Bart pisze:

  Sraken pierdaken rumaken

 4. smigol pisze:

  Zamiast tych konferencji z Rumakiem powinien wyjść Ba Loua i potańczyć przez 10 minut. Od razy byłoby jakoś przyjemniej. Tak ani my z tego nic nie mamy a Rumak się tylko meczy.

 5. Sapuaro pisze:

  Wow, autorefleksja – niemożliwe.

 6. Zbychu pisze:

  Analiza meczu z Cracovią wypisz wymaluj pasowałaby do analizy meczu że Stjarnan. Stagnacja.

 7. LeposOnlyLech pisze:

  Koń Karino na swoim parkurze pokonuje przeszkody ot taka Cavaliada po poznańsku.Zrzuca każdą przeszkodę(belkę) jeszcze cztery przeszkody i sam się wypi….li.

 8. are pisze:

  Najlepszy mecz w tej rundzie i tylko pięć lichych
  Strzałów.Jak nie przebiegnięcie w meczu przynajmniej 115 km,to wy nie wygracie już żadnego meczu.Snujecie się po boisku bez żadnego zaangażowania ,bez gry bez piłki bez wychodzenia na pozycję i grania w poprzek.
  Te elementy ,to elementarz grania w piłkę,ale tego w Lechu nie ma panie pseudo trenerze.

 9. Jakub80 pisze:

  Ciężko się już nawet słucha tego gościa. Jak czytam: wczoraj był dzień wolny. To mnie krew zalewa. Nie grają nigdzie poza ligą ,a przemęczeni jakby robili nocki w chłodni po 12h. Sportowcy pożal się Boże..

Dodaj komentarz