Po 30 i przed 31 kolejką II-ligi

W dniach 26-29 kwietnia na łącznie 9 stadionach została rozegrana 30. kolejka piłkarskiej II-ligi sezonu 2023/2024. Ta seria spotkań stała pod znakiem ważnych goli, które padały w samych końcówkach meczów.

W poniedziałek na koniec kolejki serię 3 meczów bez porażki przerwał Lech II Poznań, który po golu w końcówce przegrał w meczu za tzw. „6 punktów” z niżej notowanym Stomilem Olsztyn 0:1. Przez przegraną rezerwy Kolejorza mocno pogorszyły swoją sytuację, zajmując 11. lokatę w ligowej tabeli mają już tylko 2 oczka przewagi nad strefą spadkową do III-ligi.

Po bramce w końcówce Wisła Puławy wygrała w arcyważnym spotkaniu ze Skrą Częstochowa. Gol w 90 minucie dał za to remis Stali Stalowa Wola z trzecią Kotwicą Kołobrzeg, a ŁKS-owi II Łódź w konfrontacji z Olimpią Grudziądz. Niespodziewane baty 0:3 u siebie zabrała liderująca Pogoń Siedlce, wszystkie punkty na własnym stadionie stracił także drugi w tabeli KKS Kalisz mający już nowego trenera.

Mecze najbliższej 31. kolejki II-ligi 2023/2024 odbędą się w dniach 3-6 maja. Już w piątek wskoczyć do strefy barażowej może Polonia Bytom, jeśli ogra ostatnią Sandecję Nowy Sącz, a wyprzedzić KKS Kalisz postara się Kotwica Kołobrzeg, którą czeka domowy bój z będącym pod kreską Stomilem Olsztyn.

Ciekawie będzie np. w sobotę, 4 maja o 13:30, kiedy Lech II Poznań podejmie drugi KKS Kalisz. Oprócz tego Olimpia Grudziądz zmierzy się ze Stalą Stalowa Wola, w niedzielę liderująca Pogoń Siedlce zaprezentuje się w Lubinie, na sam koniec 6 maja punktów przed własną publicznością w rywalizacji z faworyzowaną Chojniczanką Chojnice poszuka będący w strefie spadkowej GKS Jastrzębie-Zdrój.