Plus kwietnia: Bartosz Salamon

W kwietniu 2024 najlepszym piłkarzem Lecha Poznań był Bartosz Salamon. Tak przynajmniej wynika z ocen wystawianych przez kibiców Kolejorza po każdym z pięciu meczów rozegranych w ubiegłym miesiącu.

Kwiecień nie był miesiącem, w którym Lech Poznań zanotowałby zauważalne postępy. Kolejorz w kwietniu 2024 zaliczył bilans 2-2-1, 5:4 nie mogąc ustabilizować swojej formy i gry w każdej formacji. Za nami przeciętny, pełen często negatywnych emocji miesiąc, w którym mimo zdobycia 8 punktów na 15 możliwych udało się awansować na 2. miejsce w ligowej tabeli oraz nie stracić żadnej bramki przy Bułgarskiej.

01.04, Stal – Lech 0:0
Średnia ocen: 3,36 (1 wynik)

07.04, Lech – Pogoń 1:0
Średnia ocen: 4,98 (1 wynik)

13.04, Puszcza – Lech 2:1
Średnia ocen: 1,93 (2 wynik)

21.04, ŁKS – Lech 2:3
Średnia ocen: 2,66 (4 wynik)

28.04, Lech – Cracovia 0:0
Średnia ocen: (nie grał)

null

Według ocen wystawianych przez internautów KKSLECH.com po każdym z pięciu kwietniowych spotkań Bartosz Salamon łącznie 2 razy miał najwyższą średnią ocen, raz drugą, a raz był czwarty. W piątym meczu z Cracovią Kraków (0:0) nie zagrał z powodu nadmiaru żółtych kartek. W kwietniu blisko 33-letni stoper, który niedawno wrócił do reprezentacji Polski wyprzedził m.in. Bartosza Mrozka, Mihę Blazicia, Mikaela Ishaka czy Alana Czerwińskiego.

W pierwszym kwietniowym meczu ze Stalą Mielec (0:0) zespół Lecha Poznań nie stracił gola, więc najwyższa ocena należąca do środkowego obrońcy nie może dziwić. Po tygodniu Kolejorz nie stracił gola z Pogonią Szczecin (1:0) głównie dzięki szczęściu, ale też m.in. dzięki pamiętnej interwencji Bartosza Salamona, który w drugiej połowie wybił piłkę zmierzającą już do siatki.

Mecz z Puszczą Niepołomice (1:2) nie wyszedł całemu Lechowi Poznań, jednak z różnych powodów to „Sali” miał wtedy 2 najwyższą notę zaraz za strzelcem honorowego gola Mikaelem Ishakiem. Parę dni później Kolejorz ograł ŁKS Łódź (3:2), kibice docenili przyzwoity występ Bartosza Salamona w tamtym spotkaniu, który miał 4 najwyższą średnią notę.

null

Tydzień temu doświadczony piłkarz nie wystąpił ze względu na nadmiar żółtych kartek. Defensywa Kolejorza spisała się dobrze, nie straciła bramki, choć w starciu z Cracovią (0:0) nie miała zbyt wiele pracy. Dziś wieczorem Bartosz Salamon najpewniej zagra przeciwko Ruchowi Chorzów od początku i głównie od niego zależy to, czy po raz 2 z rzędu zagramy na 0 z tyłu.

Według ocen wystawianych przez internautów serwisu KKSLECH.com w lipcu najlepszy był Dino Hotić, w sierpniu Joel Pereira, we wrześniu Filip Marchwiński, w listopadzie Jesper Karlstrom a w październiku, grudniu oraz w styczniowych sparingach Kristoffer Velde. Nieprzerwanie od lutego najlepszy jest już Bartosz Salamon.

Plus lipca: Dino Hotić
Plus sierpnia: Joel Pereira
Plus września: Filip Marchwiński
Plus października: Kristoffer Velde
Plus listopada: Jesper Karlstrom
Plus grudnia: Kristoffer Velde

Plus sparingów: Kristoffer Velde

Plus lutego: Bartosz Salamon
Plus marca: Bartosz Salamon
Plus kwietnia: Bartosz Salamon

null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

3 komentarze

  1. melon771 pisze:

    W komentarzu do meczu z Cracovią z sezonu 2006/2007, napisałem jak dobrze ogląda się zawodników mocno związanych emocjonalnie z Lechem. Jasnym jest, że w piłce błędy się zdarzają, ale jak widzisz że zawodnik walczy cały mecz to te błędy są łatwo wybaczalne. Widać to po ocenach za mecz z Puszczą i ŁKS-em, gdzie no Bartek trochę nawalił, ale walczył i nie odpuszczał cały mecz, a swoją postawą motywował resztę zespołu.

  2. kri$$ pisze:

    Mental Bartka sklonować i wszczepić pozostałym graczom.

Dodaj komentarz