Lechowa młodzież 2023/2024 – tydzień 27

W miniony weekend kolejne mecze w swoich ligach rozegrały cztery najstarsze młodzieżowe drużyny Lecha Poznań. Kolejne młodzieżowe zespoły Kolejorza rozczarowały będąc coraz dalej od realizacji celów sportowych.

II-liga:

Lech II Poznań w ubiegły poniedziałek przegrał w meczu za tzw. „6 punktów” z niżej notowanym Stomilem Olsztyn na wyjeździe 0:1, a później w sobotę mimo utraty bramki już w 1 minucie zremisował u siebie z dotychczasowym wiceliderem KKS Kalisz 1:1. Po tych wynikach rezerwy spadły na 13. miejsce w II-lidze mając 3 oczka przewagi nad strefą spadkową, ale jeśli dziś GKS Jastrzębie-Zdrój odniesie zwycięstwo, to Lech II Poznań nie będzie miał nad kreską już żadnej przewagi. W sobotę, 11 maja o 16:00 podopieczni Artura Węski zagrają na wyjeździe z czwartym Hutnikiem Kraków.

CLJ U-19:

Rozczarowujący tej wiosny Mistrz Polski znowu zawiódł. W sobotę Lech Poznań długo remisował w Zabrzu 0:0, po czerwonej kartce dla jednego z górników miał szansę na zwycięstwo, jednak po golu w końcówce przegrał 0:1. Na szczęście Legia Warszawa prowadząc w derbach z Polonią Warszawa już 2:0 straciła 2 punkty, zatem lider ma nad Kolejorzem tylko oczko przewagi. Lech Poznań U-19 trenowany przez Bartosza Bochińskiego w najbliższej kolejce CLJ zmierzy się u siebie z będącym pod kreską Widzewem Łódź (mecz w sobotę, 11 maja, o godzinie 11:00).

CLJ U-17:

W grupie zachodniej CLJ U-17 na zwycięską ścieżkę wrócili juniorzy młodsi. Lech Poznań szkolony przez Karola Bartkowiaka pokonał u siebie Pogoń Szczecin aż 7:0, lecz nie polepszył swojej sytuacji w ligowej tabeli. Trzeci Kolejorz traci 4 oczka do Górnika Zabrze i Śląska Wrocław. W sobotę o 12:00 juniorzy młodsi zmierzą się na wyjeździe z piątym Zagłębiem Lubin.

CLJ U-15:

W ten weekend trampkarze starsi Lecha Poznań utrzymali fotel lidera w grupie B CLJ U-15. Kolejorz trenowany przez Damiana Sobotkę wyszarpał wyjazdową wygraną nad Pogonią Szczecin 2:1 i wciąż ma tyle samo oczek, co Warta Poznań. W niedzielę o 13:00 trampkarze starsi Kolejorza spotkają się na wyjeździe z beniaminkiem będącym w strefie spadkowej JSS Toruń.

I-liga kobiet:

Ta wiosna należy do zawodniczek Alicji Zając. Lech Poznań UAM wygrał wiosną wszystkie mecze (8 spotkań), jest na 3. miejsce w I-lidze kobiet i do lokaty dającej awans wciąż traci oczko. Lechitki w ten weekend pokonały na wyjeździe Polonię Środa Wielkopolska 2:0. W najbliższą sobotę o 12:00 podejmą u siebie ostatnią Ząbkovię Ząbki.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualne tabele oraz wyniki rozgrywek 2023/2024 znajdują się w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.

Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: Lech II Poznań – KKS Kalisz 1:1
CLJ U-19: Górnik Zabrze – Lech Poznań 1:0
CLJ U-17: Lech Poznań – Pogoń Szczecin 7:0
CLJ U-15: Pogoń Szczecin – Lech Poznań 1:2
I-liga kobiet: Polonia Środa Wielkopolska – Lech Poznań UAM 0:2

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Hutnik Kraków – Lech Poznań (sobota, 11 maja, godz. 16:00)
CLJ U-19: Lech Poznań – Widzew Łódź (sobota, 11 maja, godz. 11:00)
CLJ U-17: Zagłębie Lubin – Lech Poznań (sobota, 11 maja, godz. 12:00)
CLJ U-15: JSS Toruń – Lech Poznań (niedziela, 12 maja, godz. 13:00)
I-liga kobiet: Lech Poznań UAM – Ząbkovia Ząbki (sobota, 11 maja, godz. 12:00)

> Ligowy terminarz rezerw Lecha Poznań
> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat)

Dodaj komentarz