Nadal mało wyróżnień

W trwającej rundzie wiosennej Lech Poznań zdobył tylko 19 punktów na 36 możliwych co i tak pozwala być Kolejorzowi czwartą siłą tej wiosny za Widzewem Łódź, Pogonią Szczecin oraz Górnikiem Zabrze (25 oczek).

Lech Poznań w tym roku kalendarzowym zanotował ligowy bilans 5-4-3, gole: 12:11 notując wiele przeciętnych lub słabych spotkań. Nic więc dziwnego, że piłkarze Kolejorza regularnie są pomijani podczas nominacji do jedenastki konkretnej kolejki zbierając dotąd niewiele wyróżnień od Ekstraklasy SA.

Przykładowo od kwietnia do jedenastki weekendu było nominowanych tylko 3 piłkarzy. Bartosz Salamon znalazł się w jedenastce 27. kolejki według Ekstraklasy SA notując dobry występ w zwycięskim meczu z Pogonią Szczecin 1:0. Dwa tygodnie później dobrze w Łodzi pokazali się Filip Marchwiński i Elias Andersson.

Ofensywny pomocnik Kolejorza strzelił ŁKS-owi 2 gole, przy 2 trafieniach, w tym jednym „Marchewy” asystował Elias Andersson. Obaj lechici dzięki tym liczbom znaleźli się w jedenastce 29. kolejki PKO Ekstraklasy 2023/2024 i znacząco przyczynili się o zwycięstwa niebiesko-białych rezultatem 3:2.

Filip Marchwiński strzela zwycięskiego gola z ŁKS-em
null

W trwającym sezonie ligowym wyróżnionych było łącznie 12 różnych piłkarzy Lecha Poznań, którzy do jedenastki danej serii spotkań trafiali łącznie 21 razy. Dodatkowo gole Filipa Szymczaka i Kristoffera Velde były wybrane bramkami odpowiednio 2 i 17. kolejki, Filip Marchwiński został piłkarzem oraz młodzieżowcem lipca w PKO Ekstraklasie 2023/2024, a Filip Szymczak został uznany młodzieżowcem lutego (zdobył po bramce w zwycięskich meczach z Jagiellonią Białystok i Zagłębiem Lubin).

Niedawno Filip Marchwiński był nominowany do statuetki za młodzieżowca kwietnia 2024 w PKO Ekstraklasie, ale ostatecznie przegrał z Kamilem Lukoszkiem z Górnika Zabrze. Przed Lechem Poznań ostatnie 3 kolejki, w których realnie Kolejorz musi zdobyć 6 punktów, w tym wygrać z Legią Warszawa, by utrzymać 3. miejsce w ligowej tabeli i awansować do europejskich pucharów. Realizacja celu minimum na sezon 2023/2024 pozwoliłaby jeszcze komuś znaleźć się w jedenastce weekendu według Ekstraklasy SA.

Lechici wyróżnieni przez Ekstraklasę SA w sezonie 2023/2024:

4 – Marchwiński (po 1, 9, 21 i 29. kolejce)
3 – Ishak (po 11, 12 i 14. kolejce)
2 – Hotić (po 2 i 7. kolejce)
2 – Velde (po 12 i 17. kolejce)
2 – Pereira (po 3 i 19. kolejce)
2 – Salamon (po 22 i 27. kolejce)
1 – Dagerstal (po 8. kolejce)
1 – Milić (po 11. kolejce)
1 – Ba Loua (po 11. kolejce)
1 – Murawski (po 20. kolejce)
1 – Blazić (po 24. kolejce)
1 – Andersson (po 29. kolejce)

Szymczak (gol 2. kolejki)
Velde (gol 17. kolejki)
Marchwiński (piłkarz i młodzieżowiec lipca)
Szymczak (młodzieżowiec lutego)

Radość zespołu po bramce z Pogonią
null

Różnie poszczególnych piłkarzy Lecha Poznań oceniają za to internauci KKSLECH.com. Jesienią w październiku oraz listopadzie „plus miesiąca” dostał Kristoffer Velde, wiosną nieprzerwanie od lutego najlepszy według not wystawianych przez kibiców po meczach jest Bartosz Salamon. Za nami pierwszy z czterech majowych meczów, po 25 maja okaże się, kto był najlepszy w decydującym miesiącu sezonu 2023/2024.

Plus lipca: Dino Hotić
Plus sierpnia: Joel Pereira
Plus września: Filip Marchwiński
Plus października: Kristoffer Velde
Plus listopada: Jesper Karlstrom
Plus grudnia: Kristoffer Velde

Plus sparingów: Kristoffer Velde

Plus lutego: Bartosz Salamon
Plus marca: Bartosz Salamon
Plus kwietnia: Bartosz Salamon

Najlepszy piłkarz Lecha Poznań wiosną 2024 – Bartosz Salamon
null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat)

Dodaj komentarz