Skupienie na sobie

W niedzielę o 17:30 zespół Lecha Poznań zmierzy się przy Bułgarskiej z Legią Warszawa. Trener Kolejorza, Mariusz Rumak zdaje sobie sprawę z wagi tego spotkania oraz z tego, jak ważny jest to mecz w kontekście przyszłego sezonu. Dnia 12 maja obie drużyny powalczą o miejsce na podium, które dałoby awans do europejskich pucharów.

Mariusz Rumak (trener Lecha):„Tydzień temu Ruch zagrał dokładnie tak jak miał zagrać. Jedno to wiedzieć o tym, jak gra przeciwnik, a drugie to przeciwstawić się rywalowi i był to już drugi wymiar tego meczu. Przed meczem z Legią na pewno nie będę mówił trenerowi Legii, jak będziemy chcieli zagrać. Widzę mankamenty w grze mojego zespołu, na które reaguję na bieżąco.”

„Indywidualnie i drużynowo jest to najważniejszy mecz sezonu. Jeśli ktoś jest z Lechem od wielu lat, to wie, że to ważne spotkanie dla całego klubu, dla kibiców. To też ważne spotkanie w kontekście przyszłego sezonu. Przed tym meczem skupiamy się na osobie. Po Ruchu najważniejsza była strona mentalna, w tym jak podnieść się i przygotować drużynę do następnego spotkania. W zespole wciąż są urazy, ale trzeba wygrywać. Nie wiem, kto ma większe problemy, Lech czy Legia. Teraz trzeba złapać spójność wewnętrzną i punktować do ostatniej kolejki.”

„W Lechu i Legii gra się o mistrzostwo, a wspólnym mianownikiem jest brak odpowiedniej liczby punktów. Legia ma doświadczonych zawodników na każdej pozycji mogąc budować swoją ofensywę na Josue. Musimy się mieć na baczności, bo Legia potrafi kontrolować mecz od obrony do ataku, a zwłaszcza, jeśli nabierze pewności siebie.”

„Spotyka mnie wiele ludzi na ulicach, który dziękuję za wsparcie dla drużyny. Kibice widzą, że mamy problemy, a jednak dopingują zespół. Do końca sezonu chcemy grać o pełną pulę i nie będę liczył, ile punktów możemy zdobyć do końca rozgrywek.”

„Filip Dagerstal swego czasu był blisko zespołu, trenował na boisku, później nastąpił regres i wrócił na kozetkę, by ustabilizował się mięśniowo. Obecnie Filip znowu biega, ale jest daleko od grania. Walczymy, by Dagerstal wrócił na boisko jak najszybciej.”

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

6 komentarzy

 1. Kosi pisze:

  Cos spokornial. Odchodzi to przestal sie rzucac.

 2. legat79 pisze:

  Ten Pawlaczy to do wyj….! Mam nadzieje, że jak mówił Dobrasz odejdzie po sezonie! Bo z tymi kontuzja to jest paranoja

 3. kri$$ pisze:

  Piątek o 12;10 na Radio Poznań będzie Henszel. Można dzwonić z pytaniami.

 4. Bart pisze:

  Dobrze że Rumak „spokorniał” i odpowiadał na pytania ze spokojem i uśmiechem. Spokój trenera może dobrze wpłynąć na drużynę.

 5. smigol pisze:

  No nic, po trzy punkty. Najlepiej po dziewięć.

Dodaj komentarz