Lechowa młodzież 2023/2024 – tydzień 28

W miniony weekend kolejne mecze w swoich ligach rozegrały cztery najstarsze młodzieżowe drużyny Lecha Poznań. Rezerwy są coraz bliżej spadku do III-ligi, na 1. miejsce w CLJ powrócili chociaż juniorzy starsi Kolejorza.

II-liga:

Lech II Poznań ma serię 5 meczów bez wygranej, tym razem w sobotę gładko przegrał z Hutnikiem w Krakowie 0:3. Rezerwy Kolejorza są na 13. miejscu w II-lidze z raptem 2 punktami przewagi nad strefą spadkową, a może być jeszcze gorzej, jeśli dziś liderująca Pogoń Siedlce przegrałaby z będącym za nami GKS-em Jastrzębie-Zdrój. W sobotę o 12:00 rezerwy zmierzą się u siebie z ostatnią i zdegradowaną Sandecją Nowy Sącz. Tylko zwycięstwo pozwoli podopiecznym Artura Węski przedłużyć swoje szanse na uniknięcie degradacji.

CLJ U-19:

Rozczarowujący tej wiosny Mistrz Polski wrócił na zwycięską ścieżkę. Lech Poznań pokonał u siebie przedostatni Widzew Łódź 3:1 i dzięki pomocy Arki Gdynia (wygrała z Legią Warszawa 1:0) odzyskał 1. miejsce w CLJ. Na 3 kolejki przed końcem podopieczni Bartosza Bochińskiego mają nad Legią 2 oczka przewagi. W niedzielę, 19 maja, o godzinie 12:00 niebiesko-biali zmierzą się na wyjeździe z ostatnią Sandecją Nowy Sącz.

CLJ U-17:

W grupie zachodniej CLJ U-17 na nic nie mają już szans juniorzy młodsi prowadzeni przez Karola Bartkowiaka. Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 0:2 spadając na 4. miejsce. Do końca sezonu 2023/2024 pozostały 2 kolejki, w niedzielę w samo południe Kolejorz do lat 17 podejmie u siebie walczącą o byt Arkę Gdynia.

CLJ U-15:

W ten weekend trampkarze starsi Lecha Poznań utrzymali fotel lidera w grupie B CLJ U-15. Kolejorz trenowany przez Damiana Sobotkę rozbił na wyjeździe beniaminka JSS Toruń aż 7:1 i wciąż w tabeli tyle samo punktów, co druga Warta Poznań. Do zakończenia pozostały 3 kolejki, w najbliższą niedzielę, 19 maja o 12:00 niebiesko-biali spotkają się na wyjeździe z Lechią Gdańsk.

I-liga kobiet:

Ta wiosna wciąż należy do zawodniczek Alicji Zając. Lech Poznań UAM wygrał wiosną wszystkie mecze (9 spotkań), jest na 3. miejsce w I-lidze kobiet i do lokaty dającej awans wciąż traci oczko. Lechitki w ten weekend pokonały u siebie ostatnią Ząbkovię Ząbki aż 9:0. Za 2 tygodnie piłkarki Kolejorza zmierzą się w przedostatniej kolejce z liderującą Resovią w Rzeszowie.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualne tabele oraz wyniki rozgrywek 2023/2024 znajdują się w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.

Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: Hutnik Kraków – Lech Poznań 3:0
CLJ U-19: Lech Poznań – Widzew Łódź 3:1
CLJ U-17: Zagłębie Lubin – Lech Poznań 2:0
CLJ U-15: JSS Toruń – Lech Poznań 1:7
I-liga kobiet: Lech Poznań UAM – Ząbkovia Ząbki 9:0

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Lech II Poznań – Sandecja Nowy Sącz (sobota, 18 maja, godz. 12:00)
CLJ U-19: Sandecja Nowy Sącz – Lech Poznań – Lech Poznań (niedziela, 19 maja, godz. 12:00)
CLJ U-17: Lech Poznań – Arka Gdynia (niedziela, 19 maja, godz. 12:00)
CLJ U-15: Lechia Gdańsk – Lech Poznań (niedziela, 19 maja, godz. 12:00)
I-liga kobiet: Resovia Rzeszów – Lech Poznań UAM (25-26 maja)

> Ligowy terminarz rezerw Lecha Poznań
> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat)

1 Odpowiedź

  1. Olo pisze:

    Najlepsze jest CLJ 15. Wygrana 7:1 i wciąż te same miejsce co Warta. Gdzie ma Warta skill lab? Na rynku łazarskim? Toż ta przeogromna inwestycja miała zdystansować koń-kurentów, bo w stajni młodzieży Lecha jest specjalista koń, chwilowo oddelegowany do spierdolenia pierwszej drużyny .

Dodaj komentarz