Komisja Ligi ukarała Lecha

Komisja Ligi Ekstraklasy SA podjęła decyzję dotyczącą przerwania ostatniego meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa. Tym razem kara dla Kolejorza nie jest surowa.

O karze dla Lecha Poznań poinformował Dawid Dobrasz z Meczyków. Klub został ukarany grzywną w wysokości 80 tysięcy złotych, a prócz tego kibice Kolejorza nie będą mogli zorganizować jednego wyjazdu na mecz z Legią Warszawa.

Warto przypomnieć, że po 75 minucie ostatniego meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa (1:2) wiele rac wylądowało na murawie i to w momencie ofensywnej akcji Kolejorza. Sędzia Szymon Marciniak na chwilę przerwał spotkanie. Po wygaśnięciu rac służby uprzątnęły je z murawy, na której zostały tylko białe plamy.

Kara 80 tysięcy złotych + zakaz organizacji wyjazdu na jeden mecz do stolicy nie jest surowa. Dawniej za tego typu przewinienia zamykano II trybunę, a nawet cały stadion. Żadnej kary na Lecha Poznań nie nałożył dotąd wojewoda wielkopolski, Agata Sobczyk.

null

Kolejorz do końca sezonu 2023/2024 rozegra u siebie jeszcze tylko jedno spotkanie. W sobotę, 25 maja o 17:30 podejmie przy Bułgarskiej zespół Korony Kielce, która przed 34. kolejką Ekstraklasy może być już zdegradowana do I-ligi. Liczba uprawnionych kibiców do wejścia na trybuny przekroczyła już 20 tysięcy ludzi.

Nasz klub sezon 2023/2024 może zakończyć z rekordową średnią widzów przekraczającą 25 tysięcy kibiców na mecz. To oznaczałoby, że w kończącym się sezonie obiekt przy Bułgarskiej regularnie zapełniał się w ponad połowie.

null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

4 komentarze

 1. janusz.futbolu pisze:

  Aż trudno uwierzyć, że po tylu wpadkach/traumach na ostatni mecz chce przyjść tylu Kibiców.

  • Bigbluee pisze:

   Tych ludzi nie interesuje sytuacja okołoklubowa i Lech Poznań. Idą na stadion w ramach wolnego czasu tak jak inni jadą nad jezioro mimo że nie mają zamiaru pływac i ich woda nie interesuje 🙂

   • Pawelinho pisze:

    Niektórzy nie mają zamiaru pływać bo np tak jak ja nie potrafią pływać 🙂 🙂

 2. 07 pisze:

  Kara dla Janusza futbolu nie dla Lecha. Lech to My!

Dodaj komentarz