Nędza i rozpacz. Widzew – Lech 1:1

O godzinie 17:30 na stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Piłsudskiego 138 w Łodzi, początek meczu 33. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2023/2024, pomiędzy drużyną Widzewa Łódź a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Przed meczem Widzew – Lech (19.05.2024)

null 73 mecz z Widzewem i 70 w Ekstraklasie (tylko 6 wygranych Lecha w Łodzi)
null W ostatnich 7 meczach Lecha z Widzewem (dom i wyjazd) zawsze padała minimum jedna bramka
null Lech w 7 z ostatnich 10 meczów z Widzewem nie stracił gola
null Lech w ostatnich 14 ligowych meczach z Widzewem poniósł tylko 2 porażki (jesienna przegrana 1:3 była pierwszą od 2006 roku)
null Lech ma serię 6 kolejnych gier w Łodzi z Widzewem bez przegranej (4 razy bramkowo remisował)
null Mariusz Rumak grał z Widzewem łącznie 5 razy notując bilans 3-2-0, gole: 8:2
null Lech ostatni raz przegrał z Widzewem w Łodzi dnia 20 października 2006 roku (2:3)
null Lech nie wygrał w żadnym z 3 ostatnich meczów, Widzew przegrał ostatnie 3 spotkania

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy.
1 min. – Mecz zaczął Lech i już miał dobrą sytuację po wrzutce Pereiry.
3 min. – Sprytny strzał Szymczaka po dośrodkowaniu Anderssona. Piłkę wyłapał Gikiewicz.
4 min. – Dwa zablokowane strzały widzewiaków.
5 min. – Bardzo żywy początek meczu.
6 min. – null Ostry atak na Murawskiego, pomocnik Lecha nie wstaje z murawy.
9 min. – Gra dalej. Lech także i na razie atakuje głównie skrzydłami.
11 min. – Velde mógł być nadepnięty w polu karnym, ale VAR nawet tego nie analizuje.
15 min. – Widzew zaczął atakować przeprowadzając akcje z wykorzystaniem wielu piłkarzy.

null 16 – 30 minuta

18 min. – null Kartka dla Velde za próbę wymuszenia karnego.
21 min. – 1:0 dla Lecha. Dośrodkowanie Szymczaka z prawej strony, gola głową zdobył Velde, który dobrze wyskoczył do piłki.

null Velde
null Szymczak

23 min. – Velde w Lechowej klasyfikacji ligowej 2023/2024 dogonił właśnie Ishaka (10 bramek).
24 min. – Strzał Velde z daleka trafia w poprzeczkę!
27 min. – Lech gra dziś z dużą werwą. Niespodziewanie.
29 min. – Lech kontroluje mecz, Widzew siadł. Wynik robi swoje.

null 31 – 45 minuta

32 min. – null Bilans przy prowadzeniu 1:0: 11-3-0
34 min. – Groźna szansa dla Widzewa, jednak i tak był spalony.
34 min. – Przy tym wyniku Lech przesuwa się z 5 na 4. miejsce i ma jeszcze matematyczne szanse na puchary. Wierzy ktoś w nie?
36 min. – Przebudził się Widzew, który od paru minut gra na naszej połowie.
40 min. – Ekwilibrystyczny strzał Marchwińskiego po wcześniejszym rzucie rożnym. Nie trafił.
41 min. – Mrozek piąstkował piłkę i zderzył się z Cybulskim. Pewnie zaraz będzie karny.
42 min. – null Kartka dla Mrozka + jedenastka. I tyle z boiskowej kontroli na murawie.
43 min. – null Już 1:1. Rondić trafia.
44 min. – Pierwszy celny strzał Widzewa kończy się golem.
45+2 min. – Pytacie w komentarzach, ile daliśmy karnych rywalom? Osiem.

null Wykorzystane karne przez rywali: 6
null Niewykorzystane karne przez rywali: 2

45+3 min. – Pereira nie bardzo wiedział, co zrobić z piłką, która finalnie wylądowała w rękawicach Gikiewicza.
45+5 min. – Do przerwy 1:1. Przy tym wyniku Lech matematycznie traci szansę na Europę.

null 46 – 60 minuta

46 min. – Gramy dalej.
48 min. – Mocny początek Widzewa. Wykonał już 2 rzuty rożne.
48 min. – null Dwie interwencje Mrozka ratują nas przed utratą gola.
49 min. – Kolejne interwencje Mrozka. Lech znowu nie wie co się dzieje.
53 min. – Lech próbuje opanować sytuację.
53 min. – Niecelny strzał Szymczaka po szybkiej akcji.
54 min. – null Błąd Salamona, kolejna dobra interwencja Mrozka.
55 min. – Niby jakiś tam postęp w grze jest, ale statystyki szału nie robią. Taka sama liczba uderzeń i niższe xG od Widzewa.
58 min. – Marchwiński gra na razie jak panienka. Sprawia wrażenie, jakby bał się o swoje nogi.
60 min. – null Efektowny strzał Cybulskiego i jeszcze lepsza interwencja Mrozka.
60 min. – Środek pola nie istnieje. Karlstrom, Marchwiński oraz Murawski ruszają się jak żółwie.

null 61 – 75 minuta

62 min. – Lech taktycznie wygląda bardzo źle, znowu nie ma kontroli, organizacja gry jest fatalna.
63 min. – null Kvekveskiri za Marchwińskiego.
63 min. – null Już można poinformować, że Filip Marchwiński obserwowany w ramach „Oko na grę” otrzyma możliwie najniższą ocenę.
68 min. – Druga połowa jest dużo gorsza od pierwszej. Lech nie stwarza zbyt wielu okazji, Widzew ma już wyraźną przewagę w strzałach – 14.
71 min. – Nic się nie dzieje. Nie będzie niespodzianką, jeśli Widzew jakoś wciśnie gola i Lech przegra pierwszy raz w tym sezonie mimo prowadzenia 1:0.
73 min. – null Remis to również porażka. Remis oznacza koniec matematycznych szans na puchary. Te realne skończyły się tydzień temu.
75 min. – Lech siadł. Nie ma sił, chęci?
75 min. – null Mecz przerwany przez dym, jeszcze urazu doznał Andersson, ale wstał.

null 76 – 90 minuta

76 min. – null Widzew jako jedyny w lidze jeszcze nie zremisował u siebie i ma najmniej remisów w Ekstraklasie obok ŁKS-u (tylko 6).
77 min. – null Czerwiński za Murawskiego.
78 min. – Kolejny rzut rożny dla Widzewa, kolejne zagrożenie. Widać „pracę” Dariusza Dudki, który odpowiada za stałe fragmenty gry w Lechu.
80 min. – null Kartka dla Kvekveskiriego.
83 min. – Lech od kilkunastu minut nie gra kompletnie nic. Totalny rozkład zespołu.
85 min. – Pachnie golem.
85 min. – null Kartka dla Szymczaka. Nie zagra z Koroną.
86 min. – null Była szansa dla Lecha. Pereira dośrodkował piłkę na głowę Ishaka, który trafił w Gikiewicza.
90 min. – Mrozek interweniował nieudolnie. Napędził Widzew, który po kontrze miał jeszcze korner.
90 min. – Sędzia doliczył aż 8 minut.
90+1 min. – null Kocioł pod bramką Lecha. Sanchez zmarnował kolejną dobrą sytuację.
90+4 min. – VAR analizował, czy przypadkiem nie było jedenastki na Velde. Oczywiście, że nie.
90+6 min. – Niecelny strzał Ishaka z powietrza podsumował ten mecz.
90+6 min. – Jeszcze próbował Velde, jednak strzał był niecelny.
90+8 min. – null Dwie interwencja Mrozka zapobiegają utracie gola. Remis to jednak też porażka, więc te interwencje są bez znaczenia.
90+10 min. – Koniec. Obraz nędzy i rozpaczy, remis to porażka. Lech stracił matematyczne szanse na Europę, realne szanse przegrał już tydzień temu. Dobranoc.

null Niedziela, 19 maja 2024, godz. 17:30