Lechowa młodzież 2023/2024 – tydzień 29

Sezon 2023/2024 na wielu szczeblach jest już na finiszu. Do III-ligi zmierzają rezerwy Lecha Poznań, do obrony tytułu Mistrza Polski zbliżyli się za to juniorzy starsi. Wciąż o mistrzostwo walczą także trampkarze starsi Kolejorza.

II-liga:

Lech II Poznań ma serię 6 meczów bez wygranej i jest już jedną nogą w I-lidze. W sobotę rezerwy wzmocnione m.in. młodymi zawodnikami trenującymi na co dzień z pierwszą drużyną przegrały u siebie z ostatnią, zdegradowaną już wcześniej Sandecją Nowy Sącz 0:1. Podopieczni Artura Węski po 33. kolejce II-ligi wpadli do strefy spadkowej i najpewniej spadną do III-ligi. Rezerwy Kolejorza może uratować wyłącznie zwycięstwo nad szóstą obecnie Polonią Bytom. Wyjazdowe spotkanie z drużyną walczącą o baraże o awans do I-ligi odbędzie się w sobotę, 25 maja, o godzinie 14:00.

CLJ U-19:

Rozczarowujący tej wiosny Mistrz Polski zwyciężył 2 raz z rzędu. Tym razem Lech Poznań z CLJ U-19 wygrał na wyjeździe z ostatnią w tabeli Sandecją Nowy Sącz 5:0. W innym meczu na szczycie druga Legii Warszawa pokonała u siebie Zagłębie Lubin 2:1 i wciąż traci do nas 2 oczka. W przedostatniej kolejce Kolejorz prowadzony przez Bartosza Bochińskiego zmierzy się u siebie ze zdegradowaną już Wisłą Kraków. Ten mecz odbędzie się w sobotę, 25 maja o 12:00.

CLJ U-17:

W grupie zachodniej CLJ U-17 gracze Karola Bartkowiaka przegrali u siebie z broniącą się przed spadkiem Arką Gdynia 2:4 i spadli na 5. miejsce w grupie. Juniorzy młodsi Lecha Poznań zakończą sezon 2023/2024 w niedzielę, 26 maja, kiedy o 13:00 zmierzą się na wyjeździe z Lechią Zielona Góra.

CLJ U-15:

W ten weekend trampkarze starsi Lecha Poznań utrzymali fotel lidera w grupie B CLJ U-15. Kolejorz trenowany przez Damiana Sobotkę pokonał na wyjeździe Lechię Gdańsk 3:0 i na kolejkę przed końcem cały czas ma tyle samo punktów, co druga Warta Poznań. O awansie do 1/2 finału CLJ U-15 może zadecydować czwartkowy mecz właśnie z „Zielonymi” na ich terenie. Początek arcyważnego spotkania o 11:00.

I-liga kobiet:

Ta wiosna wciąż należy do zawodniczek Alicji Zając. Lech Poznań UAM wygrał wiosną wszystkie mecze (9 spotkań), jest na 3. miejsce w I-lidze kobiet i do lokaty dającej awans wciąż traci oczko. Lechitki w ten weekend nie rywalizowały, trwa aktualnie przerwa na kadrę. W sobotę, 25 maja, o godzinie 18:00 piłkarki Kolejorza zmierzą się w przedostatniej kolejce z liderującą Resovią w Rzeszowie.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualne tabele oraz wyniki rozgrywek 2023/2024 znajdują się w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.

Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: Lech II Poznań – Sandecja Nowy Sącz 0:1
CLJ U-19: Sandecja Nowy Sącz – Lech Poznań – Lech Poznań 0:5
CLJ U-17: Lech Poznań – Arka Gdynia 2:4
CLJ U-15: Lechia Gdańsk – Lech Poznań 0:3

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Polonia Bytom – Lech Poznań (sobota, 25 maja, godz. 14:00)
CLJ U-19: Lech Poznań – Wisła Kraków (niedziela, 26 maja, godz. 12:00)
CLJ U-17: Lechia Zielona Góra – Lech Poznań (niedziela, 26 maja, godz. 13:00)
CLJ U-15: Warta Poznań – Lech Poznań (czwartek, 23 maja, godz. 11:00)
I-liga kobiet: Resovia Rzeszów – Lech Poznań UAM (sobota, 25 maja, godz. 18:00)

> Ligowy terminarz rezerw Lecha Poznań
> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat)

2 komentarze

  1. kibic007 pisze:

    Myślałem, że utrata bramki bezpośrednio z rożnego to taki wybryk raz na kilka lat. W przypadku rezerw raz na miesiąc, najpierw przegrali 0:1 z Wisłą Puławy czyli z rywalem w walce o utrzymanie i przedwczoraj ze spadkowiczem – Sandecją w ten sam sposób. Żeby nie było, nie oglądałem meczów rezerw w tym sezonie, więc tego może być więcej.

  2. Olo pisze:

    Przekleństwem Piotra Rutkowskiego jest niezaprzeczalnie fakt, że upierdliwi kibice Lecha oglądają nawet mecze rezerw. A jak by fajnie było w takim np. GKS Bełchatów…
    Takie błogie zero, jakże nie zasłużonej, krytyki…

Dodaj komentarz