Wypożyczeni kończą sezon

W rundzie wiosennej sezonu 2023/2024 na wypożyczeniu w innych klubach przebywa łącznie sześciu zawodników z pierwszej drużyny Lecha Poznań. Na letni powrót do Kolejorza zasługują jedynie piłkarze z rocznika 2004 – Jakub Antczak i Antoni Kozubal, którzy przede wszystkim zbierają minuty. Czasu nie marnuje też Maksymilian Pingot z rocznika 2003 będący wypożyczony na łącznie 1,5 roku.

Filip WILAK

Prawonożny i lewy pomocnik, Filip Wilak za parę dni zakończy swoją nieudaną przygodę z Ruchem Chorzów. Wiosną zagrał w ekipie „Niebieskich” 7 razy, w tym raz wchodząc od początku. Wychowanek Lecha Poznań na wiele meczów nie znalazł się nawet w kadrze, więcej grać zaczął dopiero niedawno po spadku Ruchu z ligi zaliczając asystę w meczu z Radomiakiem.

Mecze: 7
Minuty: 206
Gole: 0
Asysty: 1
Żółte kartki: 0

Maksymilian PINGOT

Maksymilian Pingot jesienią przedłużył kontrakt z Lechem Poznań aż do 30 czerwca 2028 roku, po czym zimą trafił na 1,5 roczne wypożyczenie do Stali Mielec (klub ma prawo skrócić umowę wypożyczenia w każdym okienku transferowym). 21-latek raz pauzował za kartki, po tej pauzie od razu wrócił do składu grając ponownie od 1 do 90 minuty. Lewonożny stoper opuścił wiosną tylko 3 mecze, w tym jedno spotkanie przez pauzę za nadmiar żółtych kartek oraz drugie z Lechem Poznań przez zapis w umowie.

Mecze: 12
Minuty: 1079
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 7
Czerwona kartka: 1

Filip BOROWSKI

Filip Borowski jest wypożyczony do Warty Poznań do końca trwającego sezonu. 21-letni prawy obrońca przez cały zespół nie mógł wygrać rywalizacji. Filip Borowski dopiero niedawno przekroczył magiczną granicę tysiąca minut i zaczął występować regularnie. Prawonożny piłkarz na 2 ostatnie mecze Warty wyszedł w pierwszym składzie, dnia 12 maja pojawił się w wyjściowej jedenastce pierwszy raz od grudnia.

Mecze: 26 (3 w PP)
Minuty: 1113 (270 w PP)
Gole: 0
Asysty: 1
Żółte kartki: 4
Czerwona kartka: 1

Jakub ANTCZAK

Jesienią Jakub Antczak (na zdjęciu) był ważnym punktem swojej drużyny grając regularnie po 90 minut. Wiosną jest już inaczej, boczny pomocnik na przełomie lutego i marca stracił nawet miejsce w pierwszym składzie Odry Opole. Od połowy marca znowu jest lepiej, skrzydłowy gra regularnie, zaczyna mecze w wyjściowej jedenastce notując swoją ostatnią asystę 20 kwietnia. 20-latek w 32. kolejce zaliczył pierwsze 90 minut od 30 września ubiegłego roku. Jakub Antczak często jest zmieniany po 60 lub 70 minucie.

Mecze: 31 (1 w PP)
Minuty: 2125 (77 w PP)
Gole: 1
Asysty: 5
Żółte kartki: 10

Antoni KOZUBAL

Antoni Kozubal w tym sezonie I-ligi opuścił tylko jedno spotkanie przez pauzę za kartki. Środkowy pomocnik to lider GKS-u Katowice, w trwających rozgrywkach ligowych rozegrał już prawie 3 tysiące minut strzelając 5 goli i notując aż 10 asyst. Antoni Kozubal w trzeciej drużynie I-ligi cały czas gra od 1 do 90 minuty, to głównie dzięki niemu GKS Katowice ma jeszcze szanse na bezpośredni awans. Jeśli klub 20-latka pokona Arkę w Gdyni, to wywalczy awans do Ekstraklasy. Jeśli natomiast przegra lub zremisuje, to wystąpi w barażach, które potrwają do 2 czerwca. Antoni Kozubal ma zadatki na bycie bardzo ważnym piłkarzem Lecha Poznań w nowym sezonie 2024/2025.

Mecze: 33 (1 w PP)
Minuty: 2897 (90 w PP)
Gole: 5
Asysty: 10
Żółte kartki: 6

Krzysztof BĄKOWSKI

Zimą klub skrócił nieudane, półroczne wypożyczenie Krzysztofa Bąkowskiego do Radomiaka Radom i wypożyczył bramkarza do beniaminka I-ligi Polonii Warszawa. 21-latek zagrał w pierwszych 3 wiosennych spotkaniach, w których puścił aż 6 goli. Później wychowanek Lecha Poznań już nie grał, od początku marca nie było go nawet na ławce rezerwowych. Krzysztof Bąkowski dopiero 19 maja na pożegnanie z „Czarnymi Koszulami” zasiadł na ławce rezerwowych.

Polonia wiosną 2024
Mecze: 3
Minuty: 270
Puszczone gole: 6
Czyste konta: 0
Żółte kartki: 0

Radomiak jesienią 2023
Mecze: 2 (1 w PP)
Minuty: 180 (90 w PP)
Puszczone gole: 4 (2 w PP)
Czyste konta: 0
Żółte kartki: 0

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat)

1 Odpowiedź

  1. 07 pisze:

    Kozubal, moze Pingot i długo,długo nic…. chyba Akademia najlepsza mocno ześredniała.

Dodaj komentarz