Wyniki sondy: Rumak pokonał Spartaka

Dnia 12 maja realnie zakończył się sezon 2023/2024, w którym Lech Poznań nie zrealizował nawet celu minimum i nie awansował do europejskich pucharów. Już wtedy można było ruszyć z okazjonalną sondą, w której pytano o najbardziej traumatycznym wydarzenie związane z Lechem Poznań w trwających jeszcze rozgrywkach.

Tak męczącego, przykrego i pełnego rozczarowań sezonu, jak rozgrywki 2023/2024 nie było w Lechu Poznań od kilku lat. Sezon matematycznie przegrany 19 maja można porównać tylko z tym 2018/2019, który na wielu polach wyglądał podobnie i po którym Kolejorz niestety nie zdołał się podnieść.

Sezon 2023/2024 to pasmo klęsk, wielu negatywnych pass, przykrych wyników, rozczarowań czy niewykorzystanych szans danych dzięki słabości rywali. Szereg opisywanych już wcześniej błędów popełnionych m.in. przez zarząd doprowadził do przygnębiającej atmosfery, która będzie panowała przy Bułgarskiej nawet przez wiele, wiele miesięcy.

W sondzie z pytaniem dotyczącym najbardziej traumatycznego wydarzenia najwięcej internautów (44,1%) przyznało, że największą traumą było zastąpienie Johna van den Broma jeszcze gorszym Mariuszem Rumakiem, który do końca przegrał ten sezon. Rumak pokonał tym samym wydarzenie z 17 sierpnia 2023 roku, kiedy Kolejorz poległ ze Spartakiem Trnava (22,7% głosów).

W niedawnej sondzie było łącznie 8 możliwości odpowiedzi, jeszcze tylko jedna przekroczyła granicę 10 procent głosów – „Brak wskoczenia wiosną na 1. miejsce mimo wielu potknięć innych rywali” (14,2%). Poniżej znajdują się pełne wyniki Waszych głosowań. W ankiecie trwającej przez 7 dni udział wzięło 7990 kibiców. Wszystkim internautom dziękujemy za głosy i zachęcamy do licznego udziału również w kolejnych sondach na KKSLECH.com.

Wyniki sondy: Najbardziej traumatycznym wydarzeniem związanym z Lechem Poznań w sezonie 2023/2024 jest:

44,1% – Zastąpienie zimą Johna van den Broma jeszcze gorszym Mariuszem Rumakiem
22,7% – Spartak Trnava i czarny dzień 17 sierpnia 2023 roku
14,2% – Brak wskoczenia wiosną na 1. miejsce mimo wielu potknięć innych rywali
7,3% – Koniec realnych szans na puchary 12 maja przez serię 3 meczów bez wygranej
6,5% – Lutowe odpadnięcie z Pucharu Polski po golu w 119 minucie i 0:4 z Rakowem
4,4% – Brak postępów jesienią, chwiejne wyniki, słynne 0:5 z Pogonią
0,5% – W sezonie 2023/2024 dobiło mnie jeszcze inne wydarzenie (napisz o tym w komentarzu)
0,3% – 8 punktów straty do lidera po jesieni przez m.in. domowe porażki z Widzewem czy Piastem

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

12 komentarzy

 1. leftt pisze:

  Wreszcie kogoś pokonał…

 2. melon771 pisze:

  Ta zamiana miała dokładnie znamiona traumy. Pamiętam jak dziś, wstałem rano oczekując newsa na temat zwolnienia Broma. Na Kkslech.com szybko czytałem newsa. Czułem wtedy ekscytację niemal radość. Ostatnie zdanie zabiło we mnie wszelkie pozytywne uczucia. „Nowym trenerem zostanie Mariusz Rumak.”
  Pamiętam, jak cały dzień nie mogłem wyjść z szoku i niedożywienia.

 3. versoo pisze:

  Za duzo procent dla Rumaka. Jednak Spartak mial duze konsekwencje, na tyle, ze wlasnie Rumak tutaj przyszedl.

  • Pawelinho pisze:

   Ja pamiętam, że wtedy jako jeden z nielicznych pisałem na temat tego skoro trener z kraju latających tulipanów z CV jaki tutaj nigdy nie był powinien wypić do końca sezonu to piwo jakiego naważył w Trnavie bo jednak jakby nie patrzeć zostawił dobrą sytuacje wyjściową na wiosnę, którą kucyk koncertowo spartolił i dlatego dostał prawie 45% poparcia, a prawda jest taka, że powinien dostać więcej za całokształt swojej nędznej aroganckiej twórczości.

 4. smigol pisze:

  Rumak przeszedl gre.

 5. Chabeta pisze:

  A ja jestem pewien, że Bromek conajmniej skończyłby na pudle i zagrał w finale PP
  Po meczu z Trnavą każdy normalny prezes/właściciel klubu wjechałby na pełnej kurwie do szatni i wypłacał liście pipkarzykom i postawił ultimatum trenerowi
  W lechice wroznan prezes/właściciel stwierdził, że Mariuszek uratuje sezon i dał mu do prowadzenia pierwszą drużynę

  Co do meczu z Koroną.
  Osobiście mam wyjebane czy Zieloni się utrzymają, czy nie, ale ze względu na KSZO, Kolejorz jako punkt honoru powinien sobie postawić spuścić koroniarzydo pierwszej ligi

Dodaj komentarz